Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Spirosssss

Recommended Posts

26 minutes ago, ronin13 said:

Γενικα ειναι το καλυτερο ποντικι που ειχα ποτε. Ερχομαι απο Microsoft Sidewinder X5 και ειναι απλα αλλη κατηγορια προιοντος και ποιοτητας.

 

Οσο για τη ροδελα, δεν αλλαζε mode απο κλιμακωτη σε ελευθερη κυλιση, και που και που δεν επιανε η λειτουργια της ελευθερης περιστροφης της ροδελας σε γρηγορη κυλιση.

 

Το είχες καθαρίσει ποτέ;

Link to comment
Share on other sites

Το ποντικι το δουλευα 9 μηνες, και το προσεχα σαν τα ματια μου, δε νομιζω να δικαιολογειται τετοιο πραγμα.

Το μοναδικο καθαρισμα που του ειχα κανει ηταν με ενα νοτισμενο πανι, δστην παλαμη και τα κουμπια.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα ποντικι των 30€ (trust gxt 31), το οποιο ειναι απο το 2012, λειτουργει ακομη στο διπλα πισι, ποτέ δεν ειχε θεμα με ροδελα, ποτε δε το ανοιξα για καθαρισμα. 

Υποθετω οτι ειναι και θεμα τυχης.

Link to comment
Share on other sites

Γατάκι.

Έχω ποντίκι από το 2004 που δούλευε κάθε μέρα από τότε μέχρι τον Ιούνιο του 2016, λίγο πριν φύγω για Γερμανία. Πρόβλημα στο καλώδιο έβγαλε, δεν πρόλαβα να ασχοληθώ να το φτιάξω. Μόλις επιστρέψω θα το φτιάξω και θα μπει στη θέση του. Φυσικά όποτε είχε βρομίσει, άνοιγμα και βγάλσιμο τη σκόνη που μάζευε στο μηχανισμό περιστροφής της ροδέλας. Και άλλη μια φορά επισκευή στο καλώδιο, είχε κοπεί ένα από τα καλωδιάκια.

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτή είναι η εντύπωση που έχεις για το καθάρισμα, δεν λέω τίποτα.

Θα έπρεπε δηλαδή να ανοίξω με κατσαβίδι το ποντίκι, πριν καν κλείσει χρόνο, για να του καθαρίσω τη ροδέλα; Και με την εγγύηση τί θα γινόταν;

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Γενικά τα τελευταία 2-3 χρόνια έχει ρίξει το quality control της η Logitech. Βέβαια παίζει και το ενδεχόμενο επειδή είναι από τις μεγάλες εταιρείες του χώρου λόγω περισσότερων πωλήσεων να "φαίνεται" περισσότερο το "πρόβλημα" . Πάντως το Logitech G403 που είχα είχε πρόβλημα στη ροδέλα , το είχε το 80% των αρχικών παρτίδων . Στο δεύτερο που μου έστειλαν δε ξέρω αν το είχε. Και ένα Razer deathadder που είχα κι αυτό προβληματική ροδέλα στο 3ο χρόνο παρουσίασε. Απεναντίας ένα Microsoft wheel optical 1.1A. δουλεύει σαν καινούριο από το 2007

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ένα φτηνό μπιχλιμπίδι από εμένα, μέσω eBay. Οι τιμές ξεκινάνε στα 3,3 ευρώ.

USB 3.0 To ESATA External SATA | eBay

 

s-l500.jpg

 

Μετατροπέας από eSATA σε USB 3.0. Αν έχετε καμιά παλαιότερη εξωτερική θήκη με USB 2.0 και eSATA και το eSATA δεν σας βολεύει τόσο όσο θα σας βόλευε ένα USB 3.0, αυτό εδώ το ανταπτοράκι μπορεί να βοηθήσει. Δούλεψε τόσο με έναν παλιό 1,8'' 32GB Transcend external SSD όσο και με έναν 3,5'' δίσκο σε εξωτερική θήκη με eSATA έξοδο.

Έγινε επεξεργασία από yanni
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα, την είχα δει σε superdry store αλλά αγοράστηκε από εδω: https://www.john-andy.com/gr/  περίπου 12 ευρώ κάτω!

 

Μια χαρά το κατάστημα και η τσάντα επίσης, χωράει 17αρι laptop + τη μπροστινή θήκη και τα διάφορα τσεπάκια, έχει ιμάντες και πλάτη με επένδυση...μένει να δούμε πόσο θα κρατήσει!

 

20170601_134150.thumb.jpg.94807767104601f4ff1359739566f84a.jpg20170601_134137.thumb.jpg.c7d65cfd8bd9b1eeb54a88370fffa8d4.jpg20170601_134230.thumb.jpg.69bf3c77be76fa5acbdf0a7d09d207b5.jpg20170601_134242.thumb.jpg.fc688b4e09a6cf55abfa3301b3f87c66.jpg

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

πριν 54 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Την καρτούλα την έχω εδώ και μια βδομάδα+, δεν έχει μπει ακόμα στο pc :whistling:,

το home cinema δώρο για τα κουμπαράκια

:)

 

20170530_202336.thumb.jpg.dd6982854e8ef9f38e62ad01c36479c1.jpg

Έφυγες από το 1070 club :(

Μεγια και περιμένουμε φωτογραφίες σύντομα! :) Σε τι κουτάκι θα μπει; 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Έφυγες από το 1070 club :(

Μεγια και περιμένουμε φωτογραφίες σύντομα! :) Σε τι κουτάκι θα μπει; 

Ευχαριστώ :D

Μου δόθηκε ευκαιρία να διώξω την "θερμάστρα" :p (έβαλα και τα pads της evga) και ανέβηκα ένα σκαλί.

Σε corsair 760T θα μπει, αν και κάθε φορά βρίσκω και μια νέα εξωτερική βελτίωση

που θέλω να κάνω (ελπίζω να είναι και η τελευταία :whistling:).

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος idonthave έγραψε:

Ευχαριστώ :D

Μου δόθηκε ευκαιρία να διώξω την "θερμάστρα" :p (έβαλα και τα pads της evga) και ανέβηκα ένα σκαλί.

Σε corsair 760T θα μπει, αν και κάθε φορά βρίσκω και μια νέα εξωτερική βελτίωση

που θέλω να κάνω (ελπίζω να είναι και η τελευταία :whistling:).

 

Wow τεράστιο το "κουτάκι", νομίζω παλιά δεν είχες ένα mini itx ή micro; Εξωτερικα είναι κουκλί. Μέσα προσωπικά μια καλύπτρα για το τροφοδοτικό δε θα ήταν κακή ιδέα 

 

Edit: τώρα άνοιξα τις δευτερεύον φωτό από κάτω. Έχεις ήδη την καλύπτρα. Χμ μήπως να της πρόσθετες καμιά "πινελιά" ( χρωματικό συνδυασμό; )

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος SpirosKGR έγραψε:

Wow τεράστιο το "κουτάκι", νομίζω παλιά δεν είχες ένα mini itx ή micro; Εξωτερικα είναι κουκλί. Μέσα προσωπικά μια καλύπτρα για το τροφοδοτικό δε θα ήταν κακή ιδέα 

 

Edit: τώρα άνοιξα τις δευτερεύον φωτό από κάτω. Έχεις ήδη την καλύπτρα

Ναι, το metis είχα και το αντικατέστησα με το plexi bench modular 69 το έχω για την τηλεόραση.

Για το 760Τ θέλω να πιστεύω αυτήν την φορά το πολύ μέχρι το τέλος ή την άλλη βδομάδα να ανεβάσω και το worklog.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.