Jump to content



Οι αγορές μας..!!


Spirosssss

Recommended Posts

Δεν θα συμφωνήσω μαζί σας. Πολλές φορές βρίσκω διαφορές στα νούμερα και χρώματα. Εκτός και αν πουλάνε απομιμήσεις στο ναικι @δεμωλ. Επίσης αλλαγές γίνονται ύστερα από παρέμβαση του πρωθυπουργού της Αγγλίας (:p) , να λέτε και τα υπόλοιπα αρνητικά. :)

Προσωπικά έχω πάψει να αγοράζω εκτός πρατηρίων της ομώνυμης εταιρίας, γιατί βρωμάει ο τόπος απομιμήσεις από αυτήν την εταιρία.

Διαφορα σε μεγεθος δεν εχω παρατηρησει σε 4 ζευγαρια που εχω παρει (3 nike και 1 adidas), οπως ουτε και σε χρωμα (η ελαχιστη διαφορα χρωματος στην οποια αναφερθηκα εχει να κανει με την φωτογραφια στο site).

Επισης, προσφατα πηγα σε καταστημα nike στην Τσιμισκη για να δοκιμασει ενα φιλος τα nike dart 10, ωστε να τα παραγγειλουμε και αυτα που παραλαβαμε ηταν οπως του καταστηματος, σε χρωμα και μεγεθος.

Οσον αφορα τις αλλαγες, η αληθεια ειναι πως δεν ξερω τι παιζει γιατι δεν χρειαστηκε ως τωρα.

Πιστευω πως μια αλυσιδα οπως ειναι το sportsdirect, δεν την συμφερει να πουλαει απομιμησεις, γιατι θα ειναι παρα πολυ ευκολο να την εντοπισουν.

Τωρα αν ξερεις κατι ή εχει γραφτει κατι επισημα, μπορεις να το μοιραστεις μαζι μας, ωστε να γνωριζουμε για τις επομενες μας αγορες...

Link to comment
Share on other sites

να γραφτεί κάτι επίσημα δεν νομίζεις ότι είναι τραβηγμένο;

πήρα πρόπερσι τα ναικι που γίνανε "σούπα" αυτά με την αεροσολα πίσω δεν θυμάμαι μοντέλο και στα 44 επέπλεε το πόδι ενώ τα είχα δοκιμάσει στο δεμωλ και ήταν κομπλέ. Από τότε έκοψα αυτό το κατάστημα. αλλαγή χρειάστηκε για το ανηψακι μου και δεν την κάνανε.

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως δεν θα το εβρισκα τραβηγμενο. Δεν ειναι δυσκολο να διαπιστωθει αν προκειται για απομιμησεις η οχι απο τις ιδιες τις εταιριες (nike, adidas, puma κτλ). Αν ειχε συμβει κατι τετοιο πιστευω πως θα το μαθαιναμε.

Για τις περιπτωσεις σου, οντως δεν μπορω το εξηγησω αλλα μεχρι στιγμης σε εμενα δεν εχει τυχει τετοια περιπτωση για αυτο δεν το εγραψα στα αρνητικα.

Απο την στιγμη που σου συνεβησαν, τετοια περιστατικα καλα εκανες και τα εγραψες, ωστε να συγκεντρονται εμπειριες και για τους επομενους αγοραστες, γι 'αυτο ειναι αλλωστε και τα forum.

Υ.Γ.: Τα ζευγαρια που εχω αγορασει ειναι 6 τελικα (συν 1 μπασκετικο adidas και κατι no-name μποτακια για τον father για τις εξορμησεις του στο βουνο) και ολα εχουν βγει καλα μεχρι τωρα.

Έγινε επεξεργασία από stefanakos8
Link to comment
Share on other sites

Πολυ φθηνα δεν τα πηρες?γνησια και τα 2?καποιο λινκ πλζ

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι σε προσφορά και τα 2

Xiaomi Piston Headphones with 3.5mm Gold-plated Plug

XIAOMI 5V 2A 10400mAh Power Bank for Smartphone & Tablet in Silver

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=103]hurin[/MENTION] έχεις δοκιμάσει να φορτίσεις κάτι με τη μισή έστω ονομαστική χωρητικότητα που αναφέρει το power bank?

Πχ αν έχεις ένα tablet @5000mAh να δεις αν θα το φορτίσει μία φορά ή μία φορά και κάτι;

ρωτάω μιας και τα 10400 μοιάζουν εξωπραγματικά

Link to comment
Share on other sites

ρωτάω μιας και τα 10400 μοιάζουν εξωπραγματικά

αμα σκεφτεις οτι 4 μπαταριες σε σαντουιτς ενος καλου smartphone εχουν το ιδιο παχος -μεγεθος

το βλεπω πιθανο να ειναι οντως 10A :p

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION] 18650 στοιχεία έχει, όπως γράφει στα specs , γιαυτό της φαίνεται παράξενο να είναι 10.4Ah

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

10400 μπορεί είναι εξωπραγματικά αναλόγως και την τάση.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση ποντάρω σε 4P2S συστοιχία των 2600mAh με έξοδο στα 7.2V και κύκλωμα για 5V...

Όπου για ποιοτικά στοιχεία και κέλυφος και ηλεκτρονικά, κανονικά θα έδινε στην καλύτερη 50€, δεδομένου ότι τα στοιχεία μόνο κοστίζουν min 35€. Εκτός κι αν τα αγοράζουνε 1€ έκαστο, ή είναι τίποτε LiShen

Το ζήτημα είναι αν τα 10.4Ah είναι rated στο max ρεύμα π.χ. ότι αντιστοιχεί σε ρυθμό εκφόρτισης στα 2A εξόδου της συσκευής, ή σε τιποτε τρίτα κ τέταρτα κλάσματα αυτού ?

Έγινε επεξεργασία από felix
Link to comment
Share on other sites

Ε δεν νομίζω η σαουομι να ειναι τοσο αρκουδιαριδες κ αλλα να λένε κ αλλα να πουλανε...

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Κάνε υπομονή μερικές μέρες και θα δεις και άλλη μάρκα πιο γνωστή.

Για τις μπαταρίες ειδικά στη τιμή που είναι ακόμα και συστοιχία όπως είπε [MENTION=5217]felix[/MENTION] δε το πιστεύω.

Παραγγέλνω πάντως και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=103]hurin[/MENTION] έχεις δοκιμάσει να φορτίσεις κάτι με τη μισή έστω ονομαστική χωρητικότητα που αναφέρει το power bank?

Πχ αν έχεις ένα tablet @5000mAh να δεις αν θα το φορτίσει μία φορά ή μία φορά και κάτι;

ρωτάω μιας και τα 10400 μοιάζουν εξωπραγματικά

Όπως ήρθε με μισή μπαταρία το έβαλα να φορτίσει το κινητό (2800μαω), το φόρτισε και έμεινε και άλλο. Θα το δοκιμάσω σε tablet Google nexus 7 και θα σου πω.

Sent from my LG Optimus G E975

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20975]karmen1983[/MENTION]

[MENTION=6199]SirDiman[/MENTION]

[MENTION=5217]felix[/MENTION]

Στο 4:50 το έχει διαλύσει και δείχνει τι φοράει. και όπως λέει στην Κίνα το powebank κοστίζει ~12$, τα ακουστικά τα πουλάν ακριβότερα ~17$!

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.