Jump to content



ADATA SSD premier pro


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους.

Τι γνωμη εχετε για τον παρακατω σκληρο δισκο. Αξιζει η τιμη που εχει σε σχεση με την αποδοση του?

ADATA PREMIER PRO SP900 128GB 2.5'' SSD SATA3 - - E-SHOP.GR

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

φιλε@XortoMagiko, μην ψαρωνεις οτι ειναι ντε και καλα προσφορα επειδη γραφουν αρχικη τιμη 120 και τιμη προσφορας 93. Ειναι απατη προσφορες το 95% απο αυτες, απλα ο πιο πολυ κοσμακης βλεπει αρχικη και τελικη τιμη και λέει "ουαου, προσφοαρα, ας το χτυπήσω" ενώ αν ψαχτεις λιγο βρισκεις καλυτερα προϊοντα στην ίδια ή και καλύτερη τιμή. Καλυτερα πηγαινε στον Samsung :to_pick_ones_nose:

Link to comment
Share on other sites

η τιμή είναι μια χαρά, τόσο το έχει και το Amazon. Οι επιδόσεις του δίσκου είναι αρκετά καλές και αυτές. Δεν υπάρχει σε κάτι άλλο να κολήσεις εκτός απο την μάρκα. Δεν την θεωρώ καλή και αξιόπιστη, εχω δεί απο πρώτο χέρι στην δουλειά μου, αρκετούς ADATA (flashaκια και SSD) να έρχονται με πρόβλημα. Samsung ποτέ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά σωστά λειτουργεί, απλά δεν είναι απαραίτητο να του κάνεις φορματ.

Κατά τα άλλα εγώ δεν ξέρω κάποιον άλλο δίσκο στα 93 ευρώ από Ελλάδα

που να φοράει MLC μνήμες. O kinston hyper-x και ο intel 330 έχουν 15+ ευρώ.

Ο samsung 840 ο απλός είναι υποδεέστερος και

με τα λεφτά που ζητάει ο pro έχεις καλύτερες επιλογές. Οπότε..

Στην πράξη, είτε πάρεις αυτόν, είτε τον samsung pro στο τετράγωνο,

διαφορά στις επιδόσεις δεν πρόκειται να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.