Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

3 minutes ago, liakjim said:

Assetto Grid 2...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Cry me a river που λένε και στο χωριό μου, όποιος παραπονιέται για free content στον καιάδα... ;)

 

kaiadas.jpg

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Σκάνε αλλά είναι σχεδόν αδύνατον!! Πρέπει να μαλακίζεσαι για να τα σκάσεις.. Ο @Thodoris1884 ξέρει, είμαι σίγουρος :p 

Αρχισε τα donut και σε λιγο σκασανε.

Link to comment
Share on other sites

Cry me a river που λένε και στο χωριό μου, όποιος παραπονιέται για free content στον καιάδα... [emoji6]
 
kaiadas.jpg&key=7c785147b3b8700d0f0c1ede36f667a2071cd870798a439cefae936006092bab


Free ξε free, θα προτιμούσα ο ΕΝΑΣ τύπος που έχουν να φτιάχνει πίστες, να αφιερώνει χρόνο σε official Laser scanned content που θα πληρώσω, παρά να δώσει 1 λεπτό παραπάνω για fictional πίστα τύπου grid γεμάτη άθλια πανό της σιχαμενης nvidia που πάει ακλαφτη βλ black bounty
( εκτός αν την φτιάχνουν αυτοί οπότε πάω πάσο, αν και δεν το νομίζω).

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, liakjim said:

 


Free ξε free, θα προτιμούσα ο ΕΝΑΣ τύπος που έχουν να φτιάχνει πίστες, να αφιερώνει χρόνο σε official Laser scanned content που θα πληρώσω, παρά να δώσει 1 λεπτό παραπάνω για fictional πίστα τύπου grid γεμάτη άθλια πανό της σιχαμενης nvidia που πάει ακλαφτη βλ black bounty
( εκτός αν την φτιάχνουν αυτοί οπότε πάω πάσο, αν και δεν το νομίζω).

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Αυτή δεν θα πάει άκλαφτη :)

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω το ψώνιο να τρέχω σε πίστες που έχουν scannarιστεί, απλά μαρέσει το mesh να έχει λεπτομέρεια για να την νιώθω στο τιμόνι.

Trento, Monza 66 & Zandvoort ας πούμε δίνουν την αίσθηση του laserscanned  (ενώ δεν είναι )και μαρέσουν :)

 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

On 30/1/2017 at 5:38 PM, PolomanGR said:

Νομιζα δεν γινεται,πως το εκανες;

Sorry ξέχασα να απαντήσω. Έχασα τον έλεγχο απο τη huayra που λες και μετά άρχισα να κάνω donuts για πλάκα με 2α και 3η ταχύτητα. Όταν γυρνούσε με φόρα κατά τη μια μεριά,έβαζα αντίθετα το τιμόνι ώστε να το ζορίσω να γυρίσει απο την άλλη και έτσι έσκασε το πίσω δεξί ελαστικό. :) 

Link to comment
Share on other sites

Από τη θερμοκρασία σκάει. 

Mάλιστα στην 1.10 μπήκε και παράγοντας για τους modders:

- Tyre explosion temperature is now configurable by modders by using the optional section in tyres.ini :
[EXPLOSION]
TEMPERATURE=350

 

πχ βάλε 90C στο tyres.ini και κοίτα τί θα γίνει!!! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα έπρεπε, αλλά για να είμαστε ρεαλιστικοί εκτός και αν driftάρεις κανά 5 λεπτο κανένα λάστιχο δε σκάει από φθορά!! Όσα λάστιχα σκάνε, σκάνε επειδή χτύπησαν κάποιο κερμπ υπό συγκεκριμένη γωνία με συγκεκριμένη ταχύτητα ή επειδή τρώγεται σιγά σιγά πάνω στο αμάξομα.

Αυτοί δεν είναι ρεαλιστικοί παράγοντες ώστε να μπει ένα τέτοιο feature στο παιχνίδι, καθώς μετά θα γινόταν πολύ RNG η κατάσταση, σε σημείο που θα έσπαγε !@#$%

 

Το ίδιο ισχύει και με τη μίζα-σβήσιμο της μηχανής, και άλλα πόσα features που μερικοί θέλουν αλλά στη τελική θα οδηγούσαν τον αγώνα σε festival κωλοφαρδίας, με το 80% των feature, απλά να μας σπάνε τα κάκαλα παρά να προσθέτουν ρεαλισμό! 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

Θα έπρεπε, αλλά για να είμαστε ρεαλιστικοί εκτός και αν driftάρεις κανά 5 λεπτο κανένα λάστιχο δε σκάει από φθορά!! Όσα λάστιχα σκάνε, σκάνε επειδή χτύπησαν κάποιο κερμπ υπό συγκεκριμένη γωνία με συγκεκριμένη ταχύτητα ή επειδή τρώγεται σιγά σιγά πάνω στο αμάξομα.

Αυτοί δεν είναι ρεαλιστικοί παράγοντες ώστε να μπει ένα τέτοιο feature στο παιχνίδι, καθώς μετά θα γινόταν πολύ RNG η κατάσταση, σε σημείο που θα έσπαγε !@#$%

 

Το ίδιο ισχύει και με τη μίζα-σβήσιμο της μηχανής, και άλλα πόσα features που μερικοί θέλουν αλλά στη τελική θα οδηγούσαν τον αγώνα σε festival κωλοφαρδίας, με το 80% των feature, απλά να μας σπάνε τα κάκαλα παρά να προσθέτουν ρεαλισμό! 

Πιθανον έχεις δικιο,απλα ειχα στο μυαλο μου τα pirelli της f1.

Link to comment
Share on other sites

Ώπα!!!!

Massarutto: Let's say we are defining what must be Assetto Corsa 2, in terms of "theme" and features. Speaking of real development is still premature.

AC2 Semi-confirmed.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

New interview (italian)
http://www.eurogamer.it/articles/20...lacquisizione-di-kunos-simulazioni-intervista
For those who were talking about AC2:
"Massarutto: Let's say, we're defining what AC2 should be, in terms of theme and features. Talking about actual development is still premature."
They also say that:
1) Senators' and new guys' roles won't be changed;
2) 2017 DLC plans were confirmed;
3) Assetto's IP belongs to Digital Bros, so they're free to developed a mobile game (won't be made by Kunos though);

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.