Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

[MENTION=13254]djkostas[/MENTION] , δεν έχω λόγια για το setup σου. Με το που πήγα σπίτι , έκανα ΕΝΑΝ γρήγορο γύρο και μ'αλιστα επειδή έπρεπε να φύγω και λίγο προσεκτικός ώστε να γράψω χρόνο και έκανα αυτό :

post-15353-1416078480,1465_thumb.jpg

Δλδ για την πλάκα , 7 sec κάτω από τον καλύτερό μου. Είμαι σίγουρος ότι μπορώ και κάτω από 7min.

Πριν σου πω ευχαριστω , ήθελα να ρωτήσω πώς το έκανες? Δλδ πώς ξέρεις να κάνεις setup?

Το δικό μου ήταν αυτό : hotlap.zip

[MENTION=28628]kyr..[/MENTION] , εγώ με την 660GTX και είμαι μια χαρά. Απλά θέλει και καλή CPU. Ο δικός μου είναι ψιλο-οριακός.

Link to comment
Share on other sites

ήθελα να ρωτήσω πώς το έκανες? Δλδ πώς ξέρεις να κάνεις setup?

Βασικά τα setup είναι τέχνη, κανένας δεν "ξέρει" να τα φτιάχνει!

Ξεκινάς διαβάζοντας κάποιους οδηγούς ώστε να μάθεις περίπου τι κάνει η κάθε ρύθμιση και μετά όσο περισσότερο ασχολείσαι τόσο καλύτερος γίνεσαι.

Αν και συνήθως ξεκινάω με το default, στο συγκεκριμένο ξεκίνησα με ένα από αυτά (νομίζω του Siebert ήταν) και στη συνέχεια το έφερα στα μέτρα μου, αλλάζοντας σχεδόν τα πάντα! :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Ξέρουν αυτοί.

Άλλα καλά νέα σε ένα θέμα που είχε αναοιχτεί περί FFB http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/another-ffb-analysis.10856/page-3#post-166274

Να πω , πως δεν είμαι ικανοποιημένος με το FFB της G27. Αν το πάω ψηλά έχω clipping ενώ στα χαμηλά δεν έχεις δύναμη (έλεω ροπής μόλις 3,0 Nm) κ πληροφορία στο κεντρο.

Ότι αγοράζεις παίρνεις τελικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει. Ξέρουν αυτοί.

Άλλα καλά νέα σε ένα θέμα που είχε αναοιχτεί περί FFB http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/another-ffb-analysis.10856/page-3#post-166274

Να πω , πως δεν είμαι ικανοποιημένος με το FFB της G27. Αν το πάω ψηλά έχω clipping ενώ στα χαμηλά δεν έχεις δύναμη (έλεω ροπής μόλις 3,0 Nm) κ πληροφορία στο κεντρο.

Ότι αγοράζεις παίρνεις τελικά

Ναι αυτό το FFB per car είναι πολύ καλό, μιας και τώρα υπάρχει μεγάλη διαφορά σε μερικά αμάξια.

Εμένα μου αρέσει σχετικά ελαφρύ το τιμόνι, οπότε καλά είμαι με την DFGT. :)

Πάντως σχετικά με το clipping μην κολλάς τόσο πολύ στο app και τα κόκκινα. Ρύθμισε το σε σχέση με το τι σου αρέσει κι ας χτυπάει και λίγο κόκκινο, το πρόβλημα ξεκινά όταν είναι συνέχεια στο κόκκινο! :p

btw δοκίμασα και με την MP4. Φανερά ανώτερη από τη Z4.

attachment.php?attachmentid=62434&stc=1&d=1402002651

Πάντως πλέον εκτιμώ πολύ περισσότερο τους κατασκευαστές που ρυθμίζουν τα αμάξια τους στο Nordschleife.

Setup για την MP4 που είχα φτιάξει μετά από πολλούς αγώνες, 100% σταθερό για μένα, δεν έλεγε μία εκεί!

post-13254-1416078482,4274_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για πέιτε μιας κ λείπω. Διάβασα ότι η 0.10.5 , βελτίωσε πολύ το FFB κ πλέον δεν υπάρχει αυτό το τεράστιο "τείχος" δύναμης για να έρθει το τιμόνι στο κέντρο στο overstearing. Ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, για πέιτε μιας κ λείπω. Διάβασα ότι η 0.10.5 , βελτίωσε πολύ το FFB κ πλέον δεν υπάρχει αυτό το τεράστιο "τείχος" δύναμης για να έρθει το τιμόνι στο κέντρο στο overstearing. Ισχύει?

Στα Gt3 δεν παρατήρησα αλλαγή. Στη M3 e30 drift νομίζω ότι είναι κάπως πιο μαλακή η επαναφορά από το ανάποδο τιμόνι.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους δοκίμασα το 0.15. Παιδιά μεγάλη διαφορά. Μεγάλη βελτίωση στο FFB, για πρώτη φορά είμαι ευχαριστημένος με την G27. Πολύ πιο εύκολη η επαναφορά. Επίσης και φαίνεται διαφορά και στα physics. Επίσης για 1η φορά νιώθω πως πάω να δαμάσω την σκρ@φα (λατρεμένη) F40.

Ορίστε και ένα challenge (η 0.9.4. ακόμα με προβλήματα ) :

post-15353-1416078500,8675_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

κανενα update τις προκοπης θα κανουν?

εχουμε καταντησει κάθε 2 μηνες να δινουν μιση ροδα

Τι ακριβώς σου λείπει από τα 4 αμάξια και τις 1,25 πίστες που έχουν μείνει από το content της V1.0 και δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το παιχνίδι?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς σου λείπει από τα 4 αμάξια και τις 1,25 πίστες που έχουν μείνει από το content της V1.0 και δεν μπορείς να ευχαριστηθείς το παιχνίδι?

αυτά που λες.......να τα δωσουν επιτελους και να παμε παρακατω.....σε Free bonus η dlc,το περιεχομενο είναι φτωχο ρε συ

4 αυτοκίνητα gt3

1 gt2

1 formula

1 abarth

και καμια 10 ότι να ναι

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=28628]kyr..[/MENTION]

Από την Kunos περιμένουμε ελάχιστα ακόμα πράγματα σε αυτοκίνητα. Το dlc με το ring και τα 10 αυτοκίνητα αργεί ακόμα, οπότε ή θα πρέπει να συμβιβαστείς με την ιδέα ότι ποτέ δε θα χορτάσεις content στο AC (σε ποσότητα) ή να αλλάξεις game!!

Θα ήθελες 1000 αυτοκίνητα που να έχουν πάνω κάτω τον ίδιο χειρισμό ή 40 με το καθένα να έχει διαφορετική προσωπικότητα; Η απάντηση σε αυτή την ερώτηση θα σε οδηγήσει στο να διαλέξεις το παιχνίδι που σου ταιριάζει.

Σε λίγο πάντως θα αναλάβουν οι modders με τα official tools και θα δούμε ωραία πράγματα..

GT.jpg

27Fsv5C.jpg

140416_4-png.15388

mazda-2605_0001arq3u.jpg

Rocket_Bunny_FD3S_5.jpg

Link to comment
Share on other sites

από ένα σημειο και μετα κεινητε πολύ αργα μιλαω για την βασικη εκδοση με ότι συνεπάγεται αυτό "η" ας δωσουν ορισμενα cars/track.Είναι που είναι μικρο το καθυστερουν κι αυτοι πολύ

Εχω ακουσει και για Free bonus και ολο κατι διαβαζω δεξια και αριστερα,αλλα δεν βλεπω τιποτα

Μια χαρα είναι το assetto αλλα εχω παραπονα και τα συζηταμε

Μια άλλη ερωτηση

Με το online θα εχουμε καποιο ειδος καταγραφης?

Διαβασα ότι εργαζωνται στην βελτιωση γραφικων....ισχυει?

edit

εντωμετξυ πας να μπεις σε αγωνα και ολο gt3 z4-mp4 βλέπεις.....παλι καλα που είναι και αυτά να λεμε :hehe:

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Εκείνο το setup για το Ring πού το βάζουμε; :baby: Στο system/setups δεν έχει τη Ζ4 GT3..

C:\Users\<User>\Documents\Assetto Corsa\setups :big_boss:

You can throw in the trash any virtual Nordschleife you have tried before. I've just driven on the laserscan and now I recognize that I need to re-learn the track from scratch. Luckily before our future speed tour so, thanks to laserscan, probably I prevent at least a couple of crashes...
Έγινε επεξεργασία από djkostas
Link to comment
Share on other sites

Η νέα αγαπημένη μου πίστα!!

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=Xt1kim-Gm8Y]Assetto Corsa Hotlap - MP4 12C GT3 at Mosport Park (pedal cam) - YouTube[/ame]

Μαθαίνεται εύκολα και έχει πολύ γρήγορες στροφές, σαν rollercoaster!

Link to comment
Share on other sites

@djkostas Ενδιαφέρον... Σχεδόν 1% γρηγορότερη! Γίνεται ακόμα πιο δύσκολο το έργο της Mclaren τώρα!

Racedepartment event με 500ράκια. O μπροστινός με το πορτοκαλί ήταν ένα γύρο πίσω αλλά δεν το πήρε πρέφα. Δε με χάλασε... :whistling

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=7aN2ijdRs_g]Assetto Corsa MP - Fiat 500 at Donington National (final lap battle) - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.