Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

9 minutes ago, akis_z80 said:

Αγώνας ξεμουδιάσματος με αρκετό paint trading. 10/10 fun

 

 

2:45

Το μπασταρδάκι δεν έκανε lift καθόλου, αλλά αν είχες πιάσει τέρμα δεξιά θα τον είχες περάσει και δεν θα σου είχαν συμβεί όλα τα επόμενα... :D

 

Τώρα κατάλαβα πως ήταν οδηγός Redshift... ΥΠΗΡΧΕ ΔΟΛΟΣ 

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stelios F. said:

2:45

Το μπασταρδάκι δεν έκανε lift καθόλου, αλλά αν είχες πιάσει τέρμα δεξιά θα τον είχες περάσει και δεν θα σου είχαν συμβεί όλα τα επόμενα... :D

 

Τώρα κατάλαβα πως ήταν οδηγός Redshift... ΥΠΗΡΧΕ ΔΟΛΟΣ 

Είχα πολλές ευκαιρίες αλλά μαλακίστηκα.. Oι Redshift ΘΑ ΥΠΟΦΕΡΟΥΝ από δω και περα :D

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, liakjim said:

Για πείτε οι ντιρεκτντραιβεραδες, πώς το νιώθετε το V10?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εγώ νιώθω βελτίωση με λιγότερα ffb spikes και καλύτερη αίσθηση στο φρενάρισμα. 

Νομίζω πως η επαναφορά του grip μετά από ξεκόλλημα είναι ποιό προΓΚρέσιΒ !

 

Αυτά μετά από δοκιμή του Ντάτσουν GTR στην Brands Hatch.

 

Ξέχασα, το ΝτάτσουΝ είναι 1 sec slower περίπου.

Παρατήρησα και λίγο πιο πολύ damping στο FFB, αυτό λογικά θα κάνει την αίσθηση χειρότερη σε G27 κλπ

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Stelios F. έγραψε:

Παρατήρησα και λίγο πιο πολύ damping στο FFB, αυτό λογικά θα κάνει την αίσθηση χειρότερη σε G27 κλπ

Ακριβώς. Θέλει λίγο ψάξιμο λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

1.9.2
- Fixed Lotus 49 hardcoded special event
- Ingame F9 leaderboard saves his last layout
- Added saturation to audio levels through in-game audio app
- Fixed in-game audio app not saving values
- Fixed Porsche 935/78 missing backfire
- Fixed rare audio clicks during gear shift for some cars
- Improved Speed Sensitivity calculations for X360 Game Pad controls (good default is now 50% Speed Sensitivity)

Link to comment
Share on other sites

Ασάφειας το ανάγνωσμα κ για μένα όταν έκανα μερικές γύρες το 650S στη Laguna.Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το grip που είπε ο Αρίστος.

 

Στα Πορσικά όσα δοκίμασα ήταν οκ,όχι ασαφή κ μου έδειχναν τι γίνεται.

 

Επίσης απορώ που λες για το AMS αφού εμένα όταν αρχίζει να φεύγει η ουρά σαν να καθυστερεί να μου το δώσει στη g27.Για πες αν θες ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

το αυτοκινητο με street λαστιχα ειναι γαματο.
Μπορει να προσφερει φοβερες μαχες και απειρο παιχνιδι.

αν εχω καταλαβει για ποια πορσε μιλαμε.. :p

Α οχι για την cayman Λεω..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά το update στην 1.9+ και την "αναβάθμιση" στο ακουστικό κομμάτι, έχετε παρατηρήσει προβλήματα;

Σε κάποια αυτοκίνητα, σε κάποιες στροφες κινητήρα=>συχνότητες ήχου, βγάζει "θόρυβο". Έντονο το φαινόμενο είναι στις μεσαίες στροφές της Panamera(δεν πήρα ακόμη το dlc :().

Το έχω από day1 του update, λέω παιδική αρρώστια θα 'ναι, αλλά βλέπω δεν παραπονέθηκε κάποιος εδώ, ούτε σχετικό fix είδα και από τα updates που ακολούθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά το update στην 1.9+ και την "αναβάθμιση" στο ακουστικό κομμάτι, έχετε παρατηρήσει προβλήματα;
Σε κάποια αυτοκίνητα, σε κάποιες στροφες κινητήρα=>συχνότητες ήχου, βγάζει "θόρυβο". Έντονο το φαινόμενο είναι στις μεσαίες στροφές της Panamera(δεν πήρα ακόμη το dlc [emoji20]).
Το έχω από day1 του update, λέω παιδική αρρώστια θα 'ναι, αλλά βλέπω δεν παραπονέθηκε κάποιος εδώ, ούτε σχετικό fix είδα και από τα updates που ακολούθησαν.


Το έχω και εγώ.
Υπάρχει και θέμα στο official forum.
Προσωρινή λύση : πήγαινε στο sound app και βάλε το main στο 6.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eπειδη σας εχω γεμισει με οθονες και τιμονια....ειπα να αλλαξω λιγο αντικειμενο.....

 

3D print wheel hub .... για τιμονια με 60αρι κεντρο αλλα μπορει να γινει και 70αρι....οποιος ενδιαφερεται για custom hub , εδω ειμαστε!...

Ferrari-GT Series 2.jpg

 

τωρα ετοιμαζω για BMW.....

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Στη συνεχεια....σκεφτομουν να φτιαξω ενα wheel plate χωρις να εχει αυτοκολητα τα οποια και χαλανε και μερικες φορες δεν φαινονται ωραια πανω στο τιμονι....Αποφασησα λοιπον να γραψω πανω στο plate τα ονοματα με οσο καλυτερη καλυψη αναγκων ενος οδηγου..Εγραψα λοιπον στο 3D σχεδιο τα ονοματα και το αποτελεσμα ειναι αυτο....Υπαρχει μια δεσμευση στο τι κανει καθε κουμπι αλλα και στα κανονικα τιμονια ή plates που κυκλοφορουν δεν μπορουμε να τα εχουμε ολα...Τα σχολια δικα σας...

 

 

Plate.jpg

 

Plate-Hub.jpg

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.