Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Όντως τα soft κάνουν μόνο για 2 γύρους: τον 2ο και οριακά τον 3ο σε κάποιες πίστες. Στον 1ο καθώς και στους επόμενους (4-5-6...) είναι χάλια.

Διαπίστωσα ότι με τα settings του ffb που πόσταρα πιο πάνω υπάρχει clipping σε κάποια αυτοκίνητα στην καινούρια έκδοση του AC. Οπότε το Gain μέσα στο παιχνίδι πρέπει να παίζει από 65 - 80% ανάλογα την περίσταση.

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έχει βγει το mod με την υπέροχη πίστα Nordschleife , έχω λιώσει. Ούτε που ξέρω πόσους γύρους έχω εκεί.

To καλύτερο που έχω καταφέρει με την BMW Z4 GT3 :

post-15353-1416078464,9002_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κι πιο "απευθείας" Zippyshare.com - nord_snoopy_0.9.0.zip

Άκη το λινκ που έβαλες έχειτην 0.9.1 που είναι χωρις γρασίδι. (για όσα μηχανήματα την "ακούσανε" με την 0.9.0)

Η σωστή είναι η 0.9.0 από το λινκ που έβαλα.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

To download παραπέμπει στην 0.9 παρά τον τίτλο, οπότε μην ανησυχείτε... Επίσης το resource της σελίδας που έβαλα ανανεώνεται συνεχώς οπότε κρατάς το link και ξέρεις πάντα σε ποια έκδοση βρίσκεται το track ;)

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σημαντικά νέα για τους modders :

We're glad to introduce the first tutorial regarding modding tools of Assetto Corsa. Modders will have access on the same tools used by the developers. This Friday we will release the graphics editor in beta version, that permits to import and edit 3D files and export in Assetto Corsa format.

http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads%2Fassetto-corsa-official-editor-tutorial-video-1.10859%2F

https://www.facebook.com/Assetto.Corsa?fref=nf

Και για να μην ξεχνιόμαστε , βελτίωση :

post-15353-1416078475,4825_thumb.jpg

Άντε ρε αγόρια , δοκιμάστε και εσεις...

Link to comment
Share on other sites

την παρασκευη θα δωσουν νεο περιεχομενο...πχ αμαξι/πιστα καταγραφη στο on line?

και κατι πρεπει να κανουν με τις στουκες(ποινες)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Που αλλού ταιριάζει το setup αυτό; :p

Δεν το δοκίμασα πουθενά αλλού, αλλά λαμβάνοντας υπόψιν ότι χτίστηκε στο NOS θα πρέπει να ταιριάζει παντού!!

(ίσως με κάποιες μικρο-αλλαγές ανάλογα την πίστα, αλλά τίποτα σημαντικό)

edit : Να σου πω , PRO MODE έτσι?

Τσ τσ τι ερωτήσεις είναι αυτές.....

post-13254-1416078476,9428_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία από djkostas
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.