Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Γεια σας παιδια υστερα απο πολλες αναβολες κυκλοφορισε κ στις κονσολες το ac.σας διαβαζω εδω κ αρκετους μηνες κ περιμενα με αγωνια να το οδηγησω κ εγω..γιατι συνεχος ακουω τα καλυτερα..σαν πρωτες εντυπωσεις αυτο που εχω να πω ειναι οτι εχει απιστευτο fbb που σου μεταφερει τα παντα στο τιμονι κ φοβερη φυσικη τον οχηματων..ο τεχνικος τομεας ειναι αρκετα μετριος στις κονσολες μικρη σημασεια εχει αυτο..αλλα ρε παιδια εκει που ξενερωσα λιγο ειναι στα settings που σου δινει..εχει ελαχιστα πραγματα κ κυριοτερη απουσια καλιμπραρισμα τιμονιου κ πεταλ..οπως κ αλλες βασικες ρυθμησεις οπως ταχυτητα στριψηματος τιμονιου η να ρυθμισεις το deadzone κ τα υπολοιπα γνωστα settings για γκαζι κ φρενο..αλλα η οδιγηκη εμπειρια απλα ειναι απολαυστικη!!

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο φαινονται καποια στιγμη ρυθμισεις για deadzone κλπ... Ειναι για gamepad βεβαια.

Σε εκεινο το σημειο που φαινεται στο βιντεο δεν εχει και για το τιμονι ρυθμισεις τετοιες;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και απο reviews που έχω δει ότι δεν σου επιτρέπει να αλλάξεις πραγματα όσων αφορά το τιμόνι!!

Κατά 99,99% πιστεύω πως θα προστεθεί  μαζί με άλλες διορθώσεις σύντομα!! 

Απλά όπως εξηγούσε και ο Lord Kunos η κονσόλες δεν είναι pc να βγάζεις κάθε μέρα patch, οπότε θα χρειαστεί να κάνετε λίγη υπομονή!!

 

@illuminati23 Προς το παρών το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να γράψεις στο official forum του AC οποιοδήποτε παράπονο!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 50 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

Στο βιντεο φαινονται καποια στιγμη ρυθμισεις για deadzone κλπ... Ειναι για gamepad βεβαια.

Σε εκεινο το σημειο που φαινεται στο βιντεο δεν εχει και για το τιμονι ρυθμισεις τετοιες;

Εχει ρυθμισεις κ αυτες λιγοστες μονο για gamepand οπως αναφερεις...για τιμονι κ πεταλ δυστιχος δεν εχει...μονο για την αναδραση εχει κ αυτες ειναι λιγες αν θυμαμαι καλα ειναι 5!παντος να πω οτι στο τιμονι εχουν κανει καλη δουλεια δεν χρειαζεται να το πηραξεις..ισως τα πεταλ κ ιδιετερα το φρενο θα χρειαζονταν καλυμπραρισμα γιατι νομιζω μπλοκαρουν με ελαφρο πατημα οι τροχοι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, illuminati23 said:

ισως τα πεταλ κ ιδιετερα το φρενο θα χρειαζονταν καλυμπραρισμα γιατι νομιζω μπλοκαρουν με ελαφρο πατημα οι τροχοι!

 

Όπα εδώ αλλάζει το πράγμα!! το πως πότε και γιατί θα μπλοκάρουν οι τροχοί δεν είναι θέμα των πεταλιών σου!! έχει μεγάλη σχέση το στήσιμο του αυτοκινήτου!!!

Ναι υπάρχουν αυτοκίνητα που οι τροχοί μπλοκάρουν με το παραμικρό, και γι αυτό πρέπει να πειράξεις το setup!!

Επειδή δε ξέρω τη σχέση σου με το simulator σου δίνω αυτό το λινκ http://www.racedepartment.com/threads/assetto-corsa-car-setup-guides.99049/ και ψάξε λίγο το setup μήπως διορθώσεις το πρόβλημά σου!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

 

Όπα εδώ αλλάζει το πράγμα!! το πως πότε και γιατί θα μπλοκάρουν οι τροχοί δεν είναι θέμα των πεταλιών σου!! έχει μεγάλη σχέση το στήσιμο του αυτοκινήτου!!!

Ναι υπάρχουν αυτοκίνητα που οι τροχοί μπλοκάρουν με το παραμικρό, και γι αυτό πρέπει να πειράξεις το setup!!

Επειδή δε ξέρω τη σχέση σου με το simulator σου δίνω αυτό το λινκ Assetto Corsa Car Setup Guides | RaceDepartment και ψάξε λίγο το setup μήπως διορθώσεις το πρόβλημά σου!!

 

Όχι, λογικά λέει αυτό που θέλει στην αρχή 1-2 πατήματα μέχρι τέρμα για να στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 ώρες, το μέλος Aris Teidis έγραψε:

Παίζει και να είσαι μικρότερος από μένα, χεχε!

Το Α.Ι. είναι από το Artificial Intelligence δηλ. τεχνητή νοημοσύνη και αναφερόμαστε στα αυτοκίνητα με τα οποία μπορείς να συναγωνιστείς μέσα στο παιχνίδι - εκτός διαδικτύου. Μπορείς να τη δοκιμάσεις επιλέγοντας την ενότητα "Quick Race" στο menu και να επιλέξεις με πόσους "τεχνητής νοημοσύνης" αντιπάλους θα συναγωνιστείς!

Ο σκοπός αν δεν κατάλαβες, να σου διευκρινίσω, είναι να κάνουμε εικονικούς αγώνες μεταξύ μας η παρέα - αναγκαστικά διαδικτυακά (δεν γίνεται αλλιώς). Όλοι οι κανόνες που αναφέρω παραπάνω είναι γι' αυτούς τους διαδικτυακούς αγώνες.

Ρώτα οτιδήποτε θες (τώρα που έχω όρεξη...) εδώ είμαι!

Φίλε  ευχαριστώ  για  τη  βοήθεια  !!!

όσο  αφορα  ...στα  κυβικά  μάλλον  έχασες  είμαι  στα  51 έτη ..τρελαμένος  όμως  ακόμα  με  την παιχνιδοτεχνολογία !!!

Και  κάτι  από  το  παιχνίδι  ....σχετικά  με  το  χειρισμό  δεν  υπάρχει  τιμονιέρα ..(βλέπω  πολλοί  την  αναφέρουν )  

Τι  πάιζει  με  τα  πλήκτρα  (πχ  πολύ   δυσκολία  στις  απότομες  στροφές ) 

Υπάρχει  κάτι ?

Έγινε επεξεργασία από velipsi
διορθ
Link to comment
Share on other sites

πριν 45 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

 

Όχι, λογικά λέει αυτό που θέλει στην αρχή 1-2 πατήματα μέχρι τέρμα για να στρώσει.

Σωστος αυτο θελω να πω!!!

Κατι αλλο τωρα που θα ηθελα να ρωτισω;μετα απο 2-3 μπλοκαρισματα των τροχων αρχιζει κ τρεμει το τιμονι..αυτο συμβαιβει απο το φαγωμα τον ελαστικον;αν ναι υπαρχει καποια ρυθμισει στο fbb για να ειναι λιγοτερο εντονο το τρεμουλο;

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος velipsi έγραψε:

Φίλε  ευχαριστώ  για  τη  βοήθεια  !!!

όσο  αφορα  ...στα  κυβικά  μάλλον  έχασες  είμαι  στα  51 έτη ..τρελαμένος  όμως  ακόμα  με  την παιχνιδοτεχνολογία !!!

Και  κάτι  από  το  παιχνίδι  ....σχετικά  με  το  χειρισμό  δεν  υπάρχει  τιμονιέρα ..(βλέπω  πολλοί  την  αναφέρουν )  

Τι  πάιζει  με  τα  πλήκτρα  (πχ  πολύ   δυσκολία  στις  απότομες  στροφές ) 

Υπάρχει  κάτι ?

Μου ρίχνεις 3 χρονάκια...:D

Χρειάζεσαι τιμονιέρα, μια μεταχειρισμένη ίσως Logitech ( DFGT ή G25/27) για αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος illuminati23 έγραψε:
Σωστος αυτο θελω να πω!!!

Κατι αλλο τωρα που θα ηθελα να ρωτισω;μετα απο 2-3 μπλοκαρισματα των τροχων αρχιζει κ τρεμει το τιμονι..αυτο συμβαιβει απο το φαγωμα τον ελαστικον;αν ναι υπαρχει καποια ρυθμισει στο fbb για να ειναι λιγοτερο εντονο το τρεμουλο;

Μπλοκάρισμα = flat spots = τρέμουλο

Αν θες να είναι λιγότερο, μη μπλοκάρεις χαχα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 λεπτά, το μέλος liakjim έγραψε:

Μπλοκάρισμα = flat spots = τρέμουλο

Αν θες να είναι λιγότερο, μη μπλοκάρεις χαχα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπλοκάρισμα = flat spots = τρέμουλο

Αν θες να είναι λιγότερο, μη μπλοκάρεις χαχα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπλοκάρισμα = flat spots = τρέμουλο

Αν θες να είναι λιγότερο, μη μπλοκάρεις χαχα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τρεις φορες μου το εστειλες...χαχαχαχα το εμπεδοσα!!!ευχαριστω!θα το λεω μεχρι να παω σπιτι μλποκαρισμα=flat spots=τρεμουλο!χαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

1.8.1

- Launcher: reverted to pre-50 version of CEF for Vista compatibility

- Launcher default theme: various fixes for tags (sorting, case sensitivity, cases where main car and upgraded car shared the same tag)

- Added DRS signal in 488 GTB dashboard

- Corrected inverted rear diffuser animation on 488 GTB

- Launcher default theme: do not check for video resolution discrepancies in windowed mode

- Tweaks on shadows bias, reintroduced last cascade fade in (reduce popup of distant objects)

- Modding: Added INVERTED key in ANIMATION_ section (wing_animations.ini) to invert the animation

- Corrected steer brake on McLaren MP4 12C and McLaren P1

- Fixed some drift cars UI tags to allow an easier filtering

- Fixed lap validity reset on open tracks (see Nordschleife Touristenfahrten)

- Fixed 488 GT3's digital performance meter

- Tweaked Aventador SV exterior volume

- Tweaked Praga R1 interior volume

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τυχαία έπεσα σε αυτό το βίντεο, όπου ένας δικός μας, ο Θοδωρής, έτρεχε στον ίδιο αγώνα με τον δημιουργό του Assetto Corsa!

Φυσικά ο δικός μας είναι πολύ καλύτερος από τον Stefano! ;-)

 

Μπράβο @Thodoris1884 !

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Λεπτό?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το realtime app έβλεπα, όχι σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο :-)

Το ενδιαφέρον πάντως είναι πως ακόμα και ο Θοδωρης βρήκε άλλο Αλιεν, καλύτερο από αυτόν! Σε αγώνα 5 γύρων στην brand hatch, τερμάτισε 2ος με 10 secs διαφορά!

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.