Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

8 minutes ago, fatalara said:

Χαμηλα ειναι... ποιο κουτι εχεις στο htpc?

Το ξέρω οτι ειναι χαμηλά αρα και εγώ στα ίδια θα παίζω μιας και αυτος έχει το ίδιο cpu και την ίδια κάρτα που "σκοπευω" να πάρω...
Streacom FC8 Alpha(1slot χωράει ουτως η άλλως  στο κουτi).
Αλλά εγω καταλαβαίνω οτι το cpu είναι το "πρόβλημα" μιας και αλλος χρήστης με i7 εχει 130fps με 1050ti...CPU δεν αλλάζω σε καμία περίπτωση και η 1050ti με τον i3 μαλλον δεν φτάνει..:/ και αυτός έχει επίσης την 4gb και οχι την πιο "σάπια" 1050ti αρα...

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

Το κουτάκι σου, δεν έχει χώρο να πάρει 2ου πάχους κάρτα γραφικών(ούτε μπορείς να το κόψεις όπως προείπες). Ακόμα παίρνει μόνο low profile κάρτες. Οπότε πολύ δύσκολα($$) βλέπω να βρίσκεις λύση.

Γιατί δεν το παίζεις στο desktop σου?

 

Παρακαλώ να μην βγούμε άλλο offtopic!

Έγινε επεξεργασία από jumaru99
Link to comment
Share on other sites

πριν 10 λεπτά, το μέλος jumaru99 έγραψε:

Το κουτάκι σου, δεν έχει χώρο να πάρει 2ου πάχους κάρτα γραφικών(ούτε μπορείς να το κόψεις όπως προείπες). Ακόμα παίρνει μόνο low profile κάρτες. Οπότε πολύ δύσκολα($$) βλέπω να βρίσκεις λύση.

Γιατί δεν το παίζεις στο desktop σου?

 

Παρακαλώ να μην βγούμε άλλο offtopic!

Πως ακριβως ειμαστε offtopic? Ο ανθρωπος ρωταει τι να βαλει για να παιξει assetto και εδω ειναι το γενικο θεμα για το assetto. Εδω θα βρει τα ατομα να του πουν τι χρειαζεται.

 

@GoMaR και το load ειναι 40% max, δεν στεκει οντως.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jumaru99 said:

Το κουτάκι σου, δεν έχει χώρο να πάρει 2ου πάχους κάρτα γραφικών(ούτε μπορείς να το κόψεις όπως προείπες). Ακόμα παίρνει μόνο low profile κάρτες. Οπότε πολύ δύσκολα($$) βλέπω να βρίσκεις λύση.

Γιατί δεν το παίζεις στο desktop σου?

 

Παρακαλώ να μην βγούμε άλλο offtopic!

Για να το παιζω "ανετα" απο το σαλόνι και επίσης για το μέγεθος της tv:/
Στο κουτί ενα δεν έχει και κανένα πρόβλημα με την mobo ΕΑΝ χωραει  στο πάχος-υψος του chipset μαζι με την ψύκτρα και απλά δεν μπαίνει γιατι απλά δεν έχει 2πλο slot το κουτί δεν μπορώ να κόψω απλα το σιδεράκι?:D:D:???Ακριβώς στην μέση απ οτο σίδερο...p02823_bigimage_197658637c6bb89ba.jpg

3 minutes ago, GoMaR said:

με i3 45fps και με i7 130fps??
Κατι δε στεκει εδω...

Και εμένα περίεργο μου φαίνεται ρε φίλε αλλα δες εδώ νούμερα...



Και στο προηγούμενο video ο αλλος τα δείχνει στο κουτί τους τα πράγματα και ειναι i3 7100 και 1050ti επίσης...Και οι δύο ισχυρίζονται οτι είναι max settings...και μάλιστα ο πρώτος δειχνει που τις βάζει max κιολας..

Link to comment
Share on other sites

αν διαβασεις τα comments θα δεις οτι δεν ειανι max..:)


Heads up! Graphics settings in game (Display on Max, other custom)
- Anisotropic Filtering 16x (Max)
- Anti-Aliasing 4x (Max)
- World detail (Maximum)
- Shadow Resolution Ultra (Max)

Show smoke in morrors: On
Overall effect quality: NORMAL
Glare quality: NORMAL
Depth of field quality: NORMAL
Crepuscular rays: On
Heat shimmering effects: On
Fast Approximate Anti-Aliasing: On

Mirror Resolution: Normal
Reflection Quality: Low
Reflection Rendering Frequency: Static


συγκρινε τις ρυθμισεις αυτες, με το βιντεο των 45fps.Καμμια σχεση :)
Ειδικα το τελευταιο (bold) γονατιζει ΤΡΕΛΑ την καρτα..
Η 1050ti αποδιδει αψογα για τα παντα max.
οι 2 τελευταιες επιλογες το μονο που κανουν ειναι να γονατιζουν την καρτα χωρις καποιο οπτικο οφελος.Αντε να τα βαλεις στο replay.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GoMaR said:

αν διαβασεις τα comments θα δεις οτι δεν ειανι max..:)


Heads up! Graphics settings in game (Display on Max, other custom)
- Anisotropic Filtering 16x (Max)
- Anti-Aliasing 4x (Max)
- World detail (Maximum)
- Shadow Resolution Ultra (Max)

Show smoke in morrors: On
Overall effect quality: NORMAL
Glare quality: NORMAL
Depth of field quality: NORMAL
Crepuscular rays: On
Heat shimmering effects: On
Fast Approximate Anti-Aliasing: On

Mirror Resolution: Normal
Reflection Quality: Low
Reflection Rendering Frequency: Static


συγκρινε τις ρυθμισεις αυτες, με το βιντεο των 45fps.Καμμια σχεση :)
Ειδικα το τελευταιο (bold) γονατιζει ΤΡΕΛΑ την καρτα..
Η 1050ti αποδιδει αψογα για τα παντα max.
οι 2 τελευταιες επιλογες το μονο που κανουν ειναι να γονατιζουν την καρτα χωρις καποιο οπτικο οφελος.Αντε να τα βαλεις στο replay.

Hmmmm get it...
Αρα λες οτι αυτος που έχει 45fps έχει βάλει τα τελευταία 2 high που στην τελική το μόνο που κάνουν είναι να επιβαρύνουν...Αρα ΘΕΩΡΗΤΙΚΑ με i3 1050ti και τα settigns οπως αυτα που γράφεις-γραφει(και που απο οσο καταλαβαίνω και έτσι πρέπει να είναι τα settings σωστα?) θα είμαι πές 100fps...Αρα αρκετά καλά για corsa?Ειναι fps που παίζεις άνετα και ωραία το game?

Αυτό εδω με το να κόψω το σιδεράκι για να μπεί η 1050ti το βλέπει κανεις εφικτό η ειναι 100% απίθανο!?

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

δες στην αρχη του βιντεο (με τον ι3 - των 45fps) και δες τι ρυθμισεις εχει βαλει.Τα παντα ειναι τερμα δεξια..
Με λιγο optimize θα δεις 100-120 σιγουρα.
Αν θες στειλε μηνυμα σε αυτον του βιντεο και ζητησε του να βαλει τα ιδια settings που ετρεξε ο αλλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, GoMaR said:

δες στην αρχη του βιντεο (με τον ι3 - των 45fps) και δες τι ρυθμισεις εχει βαλει.Τα παντα ειναι τερμα δεξια..
Με λιγο optimize θα δεις 100-120 σιγουρα.
Αν θες στειλε μηνυμα σε αυτον του βιντεο και ζητησε του να βαλει τα ιδια settings που ετρεξε ο αλλος.

Super...!!
Βρε να τον στείλω msg το θέμα είναι αν θα μπει η 1050 στο case(πλεον)...θα πρέπει να βρώ τις ακριβή διαστάσεις απο την gpu γιατι υψος δεν είδα πουθενα και να μετρησω εαν μπαίνει στο κουτί με την προυπόθεση οτι αναγκαστικά τα κόψω το σίδερο στην μέση με εναν δίσκο

Έγινε επεξεργασία από Staxtis
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις πρόβλημα με την 1050τι . Είναι 30% πάνω από την 960 οπότε θα έχεις άνετα 60 καρέ σε 1080 ανάλυση με μικρές παραχωρήσεις. 

Τροχοπέδη θα είναι ο επεξεργαστής. Ποιό μοντέλο έχεις ? Από κινητό δεν βλέπω την υπογραφή.

 

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, GoMaR said:

Ειτε μπαινει ειτε οχι, αν του στειλεις μηνυμα και τρεξει, θα καταλαβεις αν σε κοβει ο επεξεργαστης :)

 

Μωρε ο τρόπος που το εξήγησες μου φαίνεται πολύ σωστός αλλα αν δεν μπαίνει τσάμπα μιλάμε...Ολα αυτα είναι με την προυπόθεση οτι uα μπεί η αυτη η κάρτα...
http://www.palit.com/palit/vgapro.php?id=2823
Αν οχι...."We drunk it" για την ακρίβει "I drunk it"

19 minutes ago, liakjim said:

Δεν θα έχεις πρόβλημα με την 1050τι . Είναι 30% πάνω από την 960 οπότε θα έχεις άνετα 60 καρέ σε 1080 ανάλυση με μικρές παραχωρήσεις. 

Τροχοπέδη θα είναι ο επεξεργαστής. Ποιό μοντέλο έχεις ? Από κινητό δεν βλέπω την υπογραφή.

 

 

i3 7100.!:D

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε μια φωτογραφία το pc σου από πίσω για να δω τί ακριβώς περιγράφεις. Νομίζω οτι κατάλαβα, απλώς για σιγουριά.

 

Πάντως, απ ότι φαίνεται στις φωτό στο link που έδωσες, μπορείς να κόψεις την πίσω γρίλια χωρίς επιπτώσεις.

Έγινε επεξεργασία από konnos
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω χρειάζομαι κάποιον που να εχει oculus,γιατι μου εχει κλειδωμένα μαλλον τα fps σε 45!θα ηθελα να μου πει τι ρυθμησεις εχει βάλει in game και σε ss στο steam και μετα σε debug tool του oculus..


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.