Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Αυτο το πραγμα να μη μπορω να μπω σε σερβερς γιατι δεν εχω το content το θεωρω απαραδεκτο.
Με αναγκαζουν να αγορασω το νεο dlc δλδ παρολο που δε θα τρεξω κανενα αμαξι επειδη δε μπορει να φορτωσει unknown content.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είναι μακακία αν σου λείπει μέρος του content, να μην μπορείς να συνδεθείς. Καταλαβαίνω πως γίνεται, για να μην έχει free τα dlc's ο "καθένας". Ας έχουν έστω το visual αυτοί και όχι τα physics/controls, που θα κατεβαίνουν μόνο στην αγορά.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το πραγμα να μη μπορω να μπω σε σερβερς γιατι δεν εχω το content το θεωρω απαραδεκτο.
Με αναγκαζουν να αγορασω το νεο dlc δλδ παρολο που δε θα τρεξω κανενα αμαξι επειδη δε μπορει να φορτωσει unknown content.


Υπερβολικός όπως πάντα.

1. Υπάρχουν χιλιάδες σέρβερς.
2. Φτιάξε δικό σου.
3. Παίξε offline.
4. Το dlc είναι φθηνό όπως όλα. Πάρτο.
5. Τράβα παίξε κάτι άλλο.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι όντως είναι πρόβλημα. Σέρβερ που έμπαινα παλιότερα τώρα περιλαμβάνουν και το ένα αυτοκίνητο που δεν έχω και άντε bye. Weak!

Δε ξέρω αν το κάνανε σκόπιμα, αλλά δε φαινεται ωραίο. 

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε πως μπαίνεις σε server που έχει content που εσύ δεν έχεις... Και το content αυτό είναι κάποιο ηλίθιο mod ή δε ξέρω και γω τι, το οποίο ουσιαστικά θα κατάστρεφε τον ανταγωνισμό. Τι θα γινόταν? Και δε μιλάμε για ένα game με δύο τρία mod, μιλάμε για ένα από games με τα περισσότερα mods! 

+ Αν βάλεις empty servers θα δεις ότι μπορείς να μπεις κανονικά στο 90% αυτών. Αν μπορείς εσύ, μπορούν και οι άλλοι! Γιατί δεν έχουν κόσμο τότε?!

 

Αυτοί που έχουν και τρέχουν τους server προφανώς δεν τους έχουν για νεκροταφεία (υπάρχουν και εξαιρέσεις)! Τους έχουν για να μπαίνει κόσμος! Ποιος server θα γεμίσει πιο έυκολα? Αυτός που έχει 1-2 αυτοκίνητα από τα launch του παιχνιδιού, ή content που βγήκε πριν από μία βδομάδα? Αν εσύ είχες αγοράσει το τελευταίο dlc θα ήθελες να τρέξεις τα παλιά αυτοκίνητα ή αυτά που μόλις πήρες?

 

Στη τελική μπες βρες ένα server με ωραίο κομπο και μπες και περίμενε μέχρι κάποιος να το δει και να μπει! Άμα μαζευετείτε 4-5 άτομα, τότε μέσα σε μισή ώρα θα έχει γεμήσει ;) 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω να μη βάζουν DLC στους servers... Λέω η Kunos να σε αφήνει να τρέχει με άλλους ακόμη κι όταν δεν έχεις κάποιο απ τα αυτοκίνητα. Δε ξέρω, τόσο δύσκολο είναι;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, liakjim said:

@GoMaR κοίτα τί χάνεις

 

 

Γαμάτο βίντεο όντως.

Μια μακλαρεν με συγκίνησε βλέποντας το..

Τα αλλα αδιάφορα.Είναι αυτο που λέω ρε παιδι μου.να μπορώ να μπω και να μη βλέπω το αμάξι του dlc..σου κόβει πολλούς σέρβερς έτσι.

Το ασετο δε το έχω για να παιζω οφφλινε έξυπνε :p

Ότι θα το πάρω, θα το πάρω.απλα είναι το γμτ ότι εφόσον δε θα τρέξω κανένα αμάξι γιατί να το πληρώσω;

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος konnos έγραψε:

Δε λέω να μη βάζουν DLC στους servers... Λέω η Kunos να σε αφήνει να τρέχει με άλλους ακόμη κι όταν δεν έχεις κάποιο απ τα αυτοκίνητα. Δε ξέρω, τόσο δύσκολο είναι;

Για να το κανει η sector 3 στο r3e δεν πρεπει να ειναι δυσκολο :hehe:  Ασυμφορο ειναι :bleh:

 

Μου αρεσει που προσπαθουν καποιοι να τους δικαιολογησουν κιολας... Απαραδεκτη πολιτικη. "Σπαει" το community, αλλα γεμιζει τα ταμεια.

Αλλα δεν ειναι προβλημα μονο του AC. Ολες οι εταιρειες σε ολα τα games (εκτος ελαχιστων εξαιρεσεων) αυτη την πολιτικη εφαρμοζουν.

Αυτο φωναζουμε τοσα χρονια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι θεμα χρηματων Δημητρη,αλλου το παει ο Ιασωνας,σωστα.
Τυχαια αμαξια,διφορετικα πολυ μεταξυ τους οταν στηνει καποιος σερβερ προσπαθωντας να τα καταταξει καπως σε ισοδυναμες κατηγοριες απαιτει απο εμας να εχουμε ΟΛΑ τα dlc.Ειναι αυτο που λεει ο Κωστας.
Δωσε dlc ολοκληρη σειρα αμαξιων,πχ URD.


Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η γκρίνια σας είναι ανυπόστατη.

 

Πείτε μου ποιο άλλο studio προσφέρει τέτοια υποστήριξη τόσα χρόνια μετά.

Το assetto corsa σήμερα έχει τόσα παραπάνω features από αυτά που πληρώσατε πριν τόσα χρόνια που άλλα studio θα σας έβαζαν να το πληρώνετε σαν καινούργιο παιχνίδι πχ AC 2 ή και 3.

Όχι μόνο λοιπόν δεν πληρώσαμε για νέο παιχνίδι, όχι μόνο πήραμε δεκάδες αμάξια δωρεάν, όχι μόνο μας ζήτησαν ελάχιστα χρήματα για τα DLC υποπολλαπλάσια πχ από iracing ή που άλλοι χρεώνουν τα...σκιν πχ raceroom αλλά παίρνουμε και τόσα features ΔΩΡΕΑΝ.

Μισό , πάμε πάλι...ΔΩΡΕΑΝ

Κανονικά θα έπρεπε να λέτε ευχαριστώ και να αγοράζατε εν ριπή οφθαλμού όλα τα DLC ανεξαρτήτως αν τα θέλατε ή όχι μιας και είναι ο μοναδικός τρόπος να υποστηρίξετε το studio που σας έχει δώσει όλα τα παραπάνω και θα σας δώσει και άλλα στο μέλλον.

 

Όσοι δεν θέλετε, τραβάτε λίγο στον ανταγωνισμό να δείτε τί δίνει....

 

Ευτυχώς είστε η μειοψηφία.

 

ΥΓ Αυτή ήταν η τελευταία μου τοποθέτηση επί του συγκεκριμένου θέματος.

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα πω στο αφεντικο μου να με πληρωνει σε steam wallet για να μου τα τρωει η Kunos :hehe:

Δημητρη, ξεφυγε λιγο απο το "Kunos θρησκεια" και λογικευσου..Μια εταιρια ΔΕΝ θελει να ακουει μονο ποσο γαματη και φοβερη ειναι, αλλα κυριως και τα παραπονα των πελατων της που την ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ απο το 2013!!!
Μπορει να ειμαστε μειοψηφια οπως λες αλλα να σαι σιγουρος πως πολλες βελτιωσεις προερχονται και απο τετοιες "μικρες" γκρινιες.Αλλα καλυτερα ασε τις διακρισεις για πιο σημαντικα θεματα στη ζωη σου και ασε το παθος και τους φανατισμους για τα παιχνιδια.
Μια εταιρια ειναι που θελει απλα να σου τρωει λεφτα απο το πορτοφολι.Τπτ αλλο.
Και εμενα ειναι η τελευταια μου τοποθετηση γιατι βλεπω οτι καποιοι θιγονται.
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και πρέπει να αμοίβεται η Kunos για νέο content, κανείς δεν δουλεύει δωρεάν μέχρι και η Reiza έβγαλε DLC. Kατά κανόνα στα DLCs δίνει υπέρ αρκετό value που είναι και ο λόγος που παρόλο που ασχολούμαι ελάχιστα με το AC αγόρασα και το πρόσφατο και ας το πήρα κυρίως για το 3-11 που είναι και το μόνο που έχω δοκιμάσει. Είναι ζήτημα να έχω τρέξει τις μισές από τις Porsche αλλά για μιάμιση ντουζίνα έδωσα μιάμιση φορά το ποσό που πλήρωσα για την μοναδική μέχρι τώρα Porsche του iR  :neo:

 

Το πρόβλημα είναι ότι κλειδώνει τους servers στους χρήστες που δεν έχουν κάποιο dlc, αυτό  μόνο κακό κάνει στο ίδιο το παιχνίδι αφού χωρίζει το community. Προσωπικά προτιμώ να μπώ σε ένα server που είναι γεμάτος από οδηγούς που τρέχουν το base content όταν εγώ τρέχω κάποιο DLC παρά να είμαι μόνος μου.

Link to comment
Share on other sites

Και γω συμφωνώ με το σκεπτικό να μπορούν όλοι να μπουν σε όλους τους σερβερ,άλλα να μπορείς να οδηγήσεις μονο τα αμάξια που εχεις,και δεν νομίζω οτι ειναι δύσκολο να εφαρμοστεί. 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν κ σωστά λέτε πως θα έπρεπε να δώσει η Κούνος τη δυνατότητα να μπορούν να μπαίνουν όλοι στο σέρβερ γιατί δεν τα βάζετε με τους κατόχους σέρβερ αντίστοιχα ή σε πιο γενικό επίπεδο με μας τους καταναλωτές που σπεύδουμε να αγοράσουμε το κάθε dlc?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή η γκρίνια το γραψε κι ο Ελύτης να στε άμμος στα γρανάζια του κόσμου κ όχι λάδι. 

Από την άλλη αν κοιτάξουμε σχέση κόστους απόδοσης σίγουρα έχουμε κάνει απόσβεση, οι ατελείωτες ώρες συγκινήσεων κ εκτόνωσης το μαρτυρούν.

Θα συμφωνούσα με το Νάσο αν δεν είχα κάνει αυτή την απόσβεση αλλά δεν θα διαφωνήσω κ με τον Ιάσονα τον Κώστα τον Ελύτη κλπ δεν είναι κακό να τους ζορίζουμε κάτι καλό θα βγει κι απ αυτό. 

ΥΓ: Βρε αχάριστοι αν δεν ήταν η Kunos θα με γνωρίζατε εμένα ?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.