Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

- New Audi TT Cup   Ωραίο,πιστεύω ταιριάζει για στήσιμο κάποιου cup.
- New Audi TT RS (VLN) Ωραίο,πιστεύω ταιριάζει για στήσιμο κάποιου cup.
- New Audi R8 GT3 2016 Μια ακόμα επιλογή στα GT3
- New Audi R18 LMP1 2014 Δε μου αρέσουν τα LMP,λίγο το οδήγησα,δε τρελάθηκα.
- New Lotus 3-Eleven (race) Το περίμενα περισσότερο απόλα μιας και το αγαπημένο μου αυτοκίνητο στο AC είναι το 2-11. Το 3-11 είναι πολυυυυ γρήγορο!
- New McLaren 570S Boooooring
- New McLaren P1 GTR Αν ο διάολος ήταν αυτοκίνητο τότε μάλλον θα ήταν αυτό εδώ.
- New Maserati MC12 GT1 Καλή φάση,ωραίο overall
- New Toyota Celica ST185 Group A Superfun to drive,κάτι σαν το quattro 
- New Toyota TS040 Hybrid 2014 Super fast αλλα και πάλι,λίγο το οδήγησα

 

Πολύ απλή πρώτη γνώμη απ όλα τα αυτοκίνητα. Για αγώνες πιστεύω τα πιο ενδιαφέροντα είναι τα ΤΤ απ'όλο το dlc.

Link to comment
Share on other sites

Ασε, καλα ειμαστε στη μουγγα... :hehe:

 

θες να εχουμε νεο κυκλο της αέναης "διαμαχης" ποιο ειναι το καλυτερο sim?

 

(γιατι εκει θα καταληξουμε με μαθηματικη ακριβεια) :lol:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τι νεκρα είναι αυτή ρε παιδιά? Κανείς δεν έχει να πει κάτι για το dlc? Κάτι γιά τις αλλαγές? Κάτι?

Στάλθηκε από το MotoE2(4G-LTE) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk




Ετοιμάζω σεντόνι [emoji48]
Μου λείπουν 2 αυτοκίνητα ακόμα για έλεγχο μιας και χθες το βράδυ που πήγα να δοκιμάσω, είδα φως στον tango και μπήκα.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κατά αντίστροφη σειρά προτίμησης :

 

- New Audi TT Cup   Παντελώς αδιάφορο

 

- New McLaren 570S Απογοήτευση λίγο. Σαν MC-12 , απλά βάζει καλύτερα κάτω τη δύναμη. Χειρότερα φρένα. Αλλά προτιμώ 100 φορές μια 488 GTB.

 

- New Toyota Celica ST185 Group A  .  Απογοήτευση. Προτιμώ το Audi που είναι πιο οδηγήσιμο.

 

- New Audi TT RS (VLN) Δεν είναι όσο άσχημο φοβόμουν. Φανταστικός ήχος.

 

- New Audi R18 LMP1 2014 Στο ρελαντί κάνει σαν νταλίκα χεχε. Στην οδήγηση πολύ δύσκολο μιας και από την μία έχει τεράστια ροπή , από την άλλη ο diesel έχει πολύ μικρό παράθυρο.

 

-  New McLaren P1 GTR Χμμμ, δύστροπο. Το απλό P1 και η FXX-K είναι πολύ πιο ωραία στην οδήγηση.


- New Audi R8 GT3 2016 Ένα πολύ καλό GT3 με πορωτικό ήχο.

 

- New Toyota TS040 Hybrid 2014 Το πιο διασκεδαστικό LMP. Δεν έχει το downforce του 919 και αυτό μαζί με την ισχύ το κάνουν πολύ ευχάριστο στην οδήγηση.

- New Lotus 3-Eleven (race) Φανταστικό αμάξι. Χαίρεσαι να το οδηγάς. Φονέας γιγάντων.

- New Maserati MC12 GT1 Το καλύτερο αμάξι του pack και ένα από τα καλύτερα του sim, ίσως στο top 3.

Ανόθευτο, μηχανικό, έχει γκριπ αλλά και γλιστράει συνεχώς στο όριο απαιτώντας συνεχείς μικροδιορθώσεις με το τιμόνι, κινητήρας και ήχος ποίημα.

Έπος!!!! Αξίζει μόνο του όλο το pack .

 

ΥΓ. 1 Ξενέρα το κοπι παστε των ήχων των 2 Mclaren από P1 και MC-12...:angry:

ΥΓ. 2 Το ΑΙ φανταστικό , επιπέδου rF2. Με γλεντάνε στο 100% . :amen:

ΥΓ. 3 Βελτιώσεις εδώ και εκεί, το sim ολοκληρώνεται σε κάθε update. :T:

 

Ο ανταγωνισμός με κυάλια...σχεδόν τηλεσκόπιο.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος spyder έγραψε:

Το ΑΙ μετά από 3 χρόνια καταφέρανε να το φέρουν στα επίπεδα GTR2, βροχή και νύχτα ακόμη δεν έχει, αυτό το bug το φτιάξανε;

 

 

Αυτό έχει φτιαχτεί εδώ και μήνες (δες ημερομηνία του video)

 

Αν δεν ξέρεις καλύτερα να μην μιλάς και εκτίθεσαι έτσι....

 

Κάποιο άλλο bug????

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, "πολλά"...

πριν 8 λεπτά, το μέλος spyder έγραψε:

μακάρι το παιχνίδι να γίνει καλύτερο στο μέλλον :)

Το ίδιο μάλλον λέμε όλοι και για όλα τα sims.

Το rF2 το έχω αγοράσει δεν θέλω να πάει στράφι.

Με αργά βήματα πάνε μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Για να βρεις ελαττωματα και bugs πρεπει να αφιερωσεις ωρες.

Λιγο ασχοληθηκα,λογω φιλων και οχι λογω πιστοτητας του σιμ,και σας ειπα οτι κατι τρεχει με downshift protection.Βεβαια και κατι κρασαρισματα που εγιναν παλι τα apps εφταιγαν και οχι

η καρτα μου οπως κατι ειδικοι διεγνωσαν.

Στο νεο update κατι διορθωσαν αρα κατι ειδαν.

Λοιπον τωρα το ζουμι.

Ουτε 200 ωρες δεν εχω και κατι προσεξα,εσεις με τις 900 και πανω τοσα χρονια τοσοι αγωνες δεν προσεξατε κατι να το πειτε?

Σε καθε update το changelog ειναι γεματο διορθωσεις,τιποτε δεν εχετε παρει χαμπαρι?Δεν εχετε απαιτησεις?

Δουλεια σας δεν ειναι βεβαια αυτο αλλα  ρε πουστη μου στο ρουφου ο αλλος χωρις να εχει τρεξει εναν αγωνα,να κανει ενα πιτστοπ τα ειδε ολα!

Ειδε bugs σε αμαξια,σε πιστες,στο ffb μεχρι και να προτεινει ρυθμισεις στον youtuber για την osw.

4 μερες χρειαζονται τα παιδια μετα απο καθε αγωνα για να βγαλουν ποινες και βαθμολογια!

4 χρονια περασαν,τι θα πεις,δεν ηταν στον αρχικο σχεδιασμο?

Βαλτο τωρα,Flag rules, τι μου δινεις εξομοιωση αερα και σημαιουλες χωρων στον πινακα καταταξης?

Endurance αγωνες την αλλη δεκαετια?

Οπως και σεις και εγω το αγορασα το AC,ολα τα dlc για το wamta2 αλλα μιση χαρα....

Λειπουν πολλα τα οποια δεν χτυπαν πολυ σε hotlapping η σε εναν αγωνα 1 ωρας.

Το ρουφου με τα κουσουρια του ειναι πιο πληρες,ειδικα σε ffb+physics+στησιμο αγωνων.

Μονο οταν απαιτεις σου δινουν.

Αυτο με το δασος και το δεντρο το ξερετε?

Το missing texture στο mazerati σε μαρανε!

 

Αρχιζουν να ζηταν πιστες ο κοσμος,οχι αλλα αδιαφορα-βαρετα καρα!

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ε οκ, κάποια πράγματα είναι έυκολα να προστεθούν, κάποια όχι, προφανώς οι σημαίες θέλουν πολλη δουλειά και μπορεί να μην μπορούν να γίνουν σωστά λόγω game engine, δε λένε. Καλά, πίστες ζητάνε απ την αρχή και με το δίκιο τους, αλλά λέει είναι ένας μόνο αυτός που κάνει τις πίστες, logic. Προφανώς θα περιμένουν το AC2 για να εκπαιδεύσουν καινούρια άτομα στα στάνταρ που θέλουν.

 

Εγώ δεν έχω απαιτήσεις για αγώνες κτλ κτλ, αλλά καταλαβαίνω αυτούς που τα χρειάζονται αυτά, ούτε και έχω όρεξη να μάθω setup ώστε να μπορώ να κρίνω πόσο σωστά έχει γίνει το στήσιμο σε κάθε sim. Αλλά liakjim, δεν είμαι σίγουρος τί εννοείς περί ασάφειας του FFB στο rF2 και πόσο γαμεί στο AC. Οδηγούσα χθες και σήμερα το Audi R8 V10 στη nordschleife, μια στο PCARS, μια στο AC, γιατί είχα καιρό να δοκιμάσω το αυτοκίνητο. Δε λέω οτι γαμάει στο PCARS, αλλά αισθάνομαι στο FFB πολύ περισσότερα σε σχέση με το AC, στο τιμόνι μου πάντα. Δεν είδα αυτά που έλεγες οτι αισθάνεσαι τα πάντα, τί κάνει το πίσω μέρος του αυτοκινήτου, τίποτα, κάτι spikes είχε όταν πιεζόταν και σε έξοδο απ τις στροφές αν βγω με τέρμα γκάζι, μου γυρνάει γλυκά ο κώλος, αλλά από αίσθηση σχεδόν τίποτα. Δε ξέρω στο δικό σου combo τί γίνεται, προφανώς. Και το άλλο σπαστικό είναι οι ήχοι μέσα στην καμπίνα αν χοροπηδήξει το αυτοκίνητο σε κανα κερμπ και νομίζω πως έχουν φύγει τα ψιλά και κάνουν βόλτα στις μοκέτες. Προσωπική προτίμηση ο ήχος, προφανώς. Και δεν σου το συγκρίνω καν με PCARS ή AMS ή ότι άλλο, το λέω καθαρά ως έλειψη αίσθησης σε κάποια πράγματα. (έχω lut btw, ίσως το ξαναβγάλω, αλλά νομίζω πως είναι καλύτερα έτσι)

Έγινε επεξεργασία από konnos
Link to comment
Share on other sites

@Dimitris Pappas για στησιμο αγώνων τώρα τελευταία κάτι γίνεται (εγώ πριν 1 χρόνο και κάτι το έπιασα και σε αυτό το θέμα έχω όλο και λιγότερα παράπονα). Λογικό είναι bugs για features και αλλαγές που μπαίνουν όλη την ώρα να μην τα έχει βρεί ο κόσμος πριν μπούν...

 

@konnos @Dimitris Pappas Για ffb από ότι έχω καταλάβει περι ορέξεως κολοκυθόπιτα γιατί υπάρχει ffb από τα physics, υπάρχει ffb που είναι στημένο να σε βοηθάει να οδηγήσεις και όλα τα ενδιάμεσα. Εδώ σε reviews πραγματικών αυτοκινήτων βγαίνουν και λένε οτι δε νιώθουν στο τιμόνι και εδω έχουμε πιαστεί για τα pixel. Mήπως εκεί που νιώθεις κάθε αυτοκίνητο και όλα είναι τέλεια είναι που θα έπρεπε να σου μυρίζει κάτι? Εγώ πρόσφατα έχω μπει σε GT-R, Gallardo, Ferrari 458 και Ariel Atom για 3 γύρους σε πίστα με το καθένα, τα 2 πρώτα με τα άλλα 2 καμία σχέση στο τι σου δίνουν στο τιμόνι πχ.

 

Για τα physics πάλι δε μπορείς να πείς τίποτα κρίνοντας μόνο από το ffb. Απλά, για εμένα, το AC είναι πιο ολοκληρωμένο sim αυτή τη στιγμή. Για κάποιους το rf2. Για άλλη μια φορα, περί ορέξεως...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Like ειδικα για την τελευταια προταση.

Αυτη η μανια να συγκρινετε τα δυο παιχνιδια με φανατισμο δε μπορω να την καταλαβω..

Εσυ Κωστα που εχεις εμπειρια απο αυτα τα αμαξια, σε σχεση με του AC πως ειναι ; (να ειμαστε και λιγο on topic) 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει και ένας χρόνος αλλά στο AC να πώ την αλήθεια μόνο το GT-R έχω πιάσει από αυτά για ένα GG, και εννοείται οτι δεν μπορούσα να το πιέσω εκεί όπως το πηγαίνουμε :p Γενικά, σε σχεση με τα άλλα 2 η Ferrari πολύ πιο κοντά στο δρόμο με περισσότερες πληροφορίες, και από το τιμόνι και αναρτήσεις. Καλά το Atom είναι αλλού :D

14317436_10209916272480381_4854417816944

Έγινε επεξεργασία από Lylankor
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Dimitris Pappas said:

Σε καθε update το changelog ειναι γεματο διορθωσεις,τιποτε δεν εχετε παρει χαμπαρι?Δεν εχετε απαιτησεις?

Δουλεια σας δεν ειναι βεβαια αυτο αλλα  ρε πουστη μου στο ρουφου ο αλλος χωρις να εχει τρεξει εναν αγωνα,να κανει ενα πιτστοπ τα ειδε ολα!

Ειδε bugs σε αμαξια,σε πιστες,στο ffb μεχρι και να προτεινει ρυθμισεις στον youtuber για την osw.

4 μερες χρειαζονται τα παιδια μετα απο καθε αγωνα για να βγαλουν ποινες και βαθμολογια!

4 χρονια περασαν,τι θα πεις,δεν ηταν στον αρχικο σχεδιασμο?

Αν κ είμαι σίγουρος οτι ο Στέλιος δεν θα κάτσει να ασχοληθεί μαζί σου -δικαιολογημένα-,θα σου απαντήσω εγώ για κείνον, οτι είσαι τόσο λάθος που όσα γράφεις είναι εκτός τοποχρόνου.

 

κ τώρα μπορούν να γκρεμιστούν οι φούρνοι :hehe::hehe:

 

Εγω κατάλαβα οτι τόσο εσύ όσο κ ο Γιάννης γουστάρετε ρΦ2.Εσείς πότε θα καταλάβετε οτι κάποιοι άλλοι επιλέγουν κάτι διαφορετικό από εσάς? -πάνω από 900 πόστς κ λέτε τα ίδια κ τα ίδια χωρίς να ''πείθετε'' κανένα :hehe:-

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος Lylankor έγραψε:

Έχει περάσει και ένας χρόνος αλλά στο AC να πώ την αλήθεια μόνο το GT-R έχω πιάσει από αυτά για ένα GG, και εννοείται οτι δεν μπορούσα να το πιέσω εκεί όπως το πηγαίνουμε :p Γενικά, σε σχεση με τα άλλα 2 η Ferrari πολύ πιο κοντά στο δρόμο με περισσότερες πληροφορίες, και από το τιμόνι και αναρτήσεις. Καλά το Atom είναι αλλού :D

14317436_10209916272480381_4854417816944

Θέλω και εγώ, πές μου τον τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.