Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

πριν 6 λεπτά, το μέλος GoMaR έγραψε:

ρε συ...στο ξαναλεω αν ειναι αυτο προβλημα, το ανοιγουμε να μπεις, να φτιαξεις το MR σου και τελος.
15λεπτα υποθεση ειναι.

Βασικά δεν ασχολούμαι οπότε δεν με απασχολεί τόσο.

Πιο πολύ με απασχολεί ότι δεν μπορώ να μπω να τρέξουμε παρέα, αυτή την καμιά φορά που θα μπω Assetto, τίποτα άλλο.

 

Και επειδή έτρεχα σε χύμα server που πάνε σαν τα κατσίκια, εε το να φάω μια στούκα (όπως είχε γίνει) και να πέσει στο C πχ και μετά να προσπαθώ να τα ξανανεβάσω και να μην γίνεται τίποτα, nah. Βέβαια από τότε (λογικά) θα το έχουν βελτιώσει αρκετά και ίσως έφταιγε και ο server που έτρεχα.

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:
Alfa Romeo Giulia confirmed for AC :D 

 

Μία ώρα πριν, το μέλος GoMaR έγραψε:

καλα εννοειται οτι με το που βγει, θα μπει για combo αυτο :D

 

Απο τον Νοεμβριο ειναι confirmed :p
Ο @GoMaR ειχε κανει και τοτε το ιδιο ακριβως σχολιο :hehe:

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

ΕΙΣΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟΣ ΑΝ ΕΚΑΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΨΑΞΕΣ!!!

Απλα θυμαμαι τις ειδησεις που εχουν ποσταριστει, ολα τα υπολοιπα ειναι ευκολα.... lab n00b :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ρε παληκαρια τα φωτα σας γιατι θα τρελαθω. Εβαλα μετα απο μια εβδομαδα να παιξω και ενω μπαινει στο παιχνιδι δεν δεχεται εντολες καθολου απο την τιμονιερα. Στις ρυθμισεις την βλεπει κανονικα και δεχεται τις εντολες. Μεσα ομως μενει νεκρο. Λεω παω να κανω μια επιβεβαιωση αρχειων στο steam και μου βρηκε 5 αρχεια τα οποια τα εκανε εγκατασταση. Παω να ξεκινησω το παιχνιδι και οτι και αν διαλεξω για αγωνα (απο καριερα μεχρι απλο αγωνα) με πεταει στην αρχικη οθονη του παιχνιδιου! Δεν εχω αλλαξει τιποτα, δεν εχω πειραξει τιποτα. Τι μπορει να φταιει;  

Η τιμονιερα σε αλλα παιχνιδια παιζει κανονικα

Η καρτα εχει τους τελευταιους οδηγους

Δεν εκανα καμια εγκατασταση μοντ...

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!! 

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος ARCADIOS έγραψε:

ρε παληκαρια τα φωτα σας γιατι θα τρελαθω. Εβαλα μετα απο μια εβδομαδα να παιξω και ενω μπαινει στο παιχνιδι δεν δεχεται εντολες καθολου απο την τιμονιερα. Στις ρυθμισεις την βλεπει κανονικα και δεχεται τις εντολες. Μεσα ομως μενει νεκρο. Λεω παω να κανω μια επιβεβαιωση αρχειων στο steam και μου βρηκε 5 αρχεια τα οποια τα εκανε εγκατασταση. Παω να ξεκινησω το παιχνιδι και οτι και αν διαλεξω για αγωνα (απο καριερα μεχρι απλο αγωνα) με πεταει στην αρχικη οθονη του παιχνιδιου! Δεν εχω αλλαξει τιποτα, δεν εχω πειραξει τιποτα. Τι μπορει να φταιει;  

Η τιμονιερα σε αλλα παιχνιδια παιζει κανονικα

Η καρτα εχει τους τελευταιους οδηγους

Δεν εκανα καμια εγκατασταση μοντ...

ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!! 

Σβήσε τον φάκελο assetto corsa στο documents και εκκίνησε το παιχνίδι. Θα κάνεις όλες τις ρυθμίσεις από το μηδέν και λογικά θα είσαι οκ.

Πρόσεξε να βάλεις την σωστή ανάλυση καθώς και στο rendering mode να ΜΗΝ έχεις Oculus.

Αν πάλι έχεις πρόβλημα, φτιάξε θέμα στο επίσημο assettocorsa forum με το πρόβλημά σου ανεβάζοντας σε zip όλα τα logs στο documents/assettocorsa.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

αν τον σβησω θα τα χασω ολα ρε γαμωτο. Τι αλλο μπορει να ειναι; Θα το δοκιμασω βεβαια και θα σας πω. Η αληθεια ειναι οτι η τηλεοραση ειναι 4Κ και εγω παιζω σε πιο χαμηλη αναληση. Δεν ειχα ομως καποιο προβλημα. Σημερα ξεχασα να πω οτι οταν ξεκινησα και μπηκα στον πρωτο αγωνα (που δεν ειχα τιμονιερα) επρεπε να πατησω alt enter για να μου το κανει full screen (κατι που δεν χρειαζοτανε να κανω παλιοτερα)

Link to comment
Share on other sites

Κάνε τον rename για να φτιάξει νέο. Αν δουλέψει τότε μετέφερε από το παλιό ότι χρειάζεσαι(setups κτλ.). Αν θες δοκίμασε πρώτα να σβήσεις το video.ini από εκεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

UPDATE εκανα ξανα εγκατασταση τους οδηγους της καρτας γραφικων και ενα update τα win10 και τωρα μπαινει στο παιχνιδι βλεπει και την τιμονιερα ξεκιναει και τους αγωνες ΑΛΛΑ δεν μου εμφανιζει την αναλυση που ειχα πριν στις ρθυμισεις (2560χ1600). Εν το μεταξυ ενεργοποιει το παιχνιδι και το hdr της τηλεορασης και ειναι λες και βλεπω αλλο παιχνιδι. Αυτο με την αναλυση εχει μεινει τωρα γιατι 4κ δεν τα σηκωνει η καρτα μου

Link to comment
Share on other sites

Μερικά νέα : http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/the-official-news-from-the-social-networks-thread.35257/page-608#post-871906

 

you are right it can get confusing.. I'll try to clarify some points:

"lots of noise" is basically 2 lines by me and a FB post by Marco :p . Yes hopefully the AI is showing improvements, betatesters are giving very positive feedbacks so finger crossed.
The biggest new is the addition of the "aggression" parameter to influence AI, for now the parameter is global for every driver... but there are also tweaks around for AI algorithms such as downshifting, steer and so on that will offer an improvement.. again HOPEFULLY, it's always very hard to predict the reaction of such a big audience... we're definitely having a great time testing the new AI.

Laguna Seca work hasn't started yet, I know there are some problems on the licensing side of the matter, don't know what the problems are nor if and when they can be sorted out.. hopefully work can start as soon as possible.

A new update + paid DLC is going to be released, hopefuly this May. The content will be announced by Marco as usually when time is right and everything is confirmed and approved.

hope that fills you in 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Anthemius έγραψε:

Μια είδηση που μπορεί να ενδιαφέρει τα άλιενς της παρέας:

 

https://www.formula1.com/en/latest/headlines/2017/5/mclaren-to-offer-f1-simulator-role-to-esports-prize-winner.html

 

Παράθεση

The victor will be offered a one-year contract with McLaren, working with engineers at both the team’s UK factory and at Grand Prix circuits across the world to develop and improve the machinery driven by Fernando Alonso and Stoffel Vandoorne.

Ενταξει.... ηρθε η καρδια μου στη θεση της, γιατι οσο να ναι μια τρομαρα την πηρα στην αρχη, νομιζοντας οτι ο νικητης θα επιανε τιμονι :hehe:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελικά είναι ψιλό άκυρο το άρθρο, τουλάχιστον για το Assetto Corsa. Κάτι rFactor, PCars είδα στη σελίδα της esport... Πάντως έχει τύχει να δώσουν τιμόνι σε άλιεν και έκανε εμετό αν δεν κάνω λάθος. Κάτι τέτοιο είχα διαβάσει κάπου, κάποτε...


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες εκείνος που είναι γρήγορος στο σίμ αν καταφέρει να ξεπεράσει το αρχικό σοκ με το overload δυνάμεων κ απαιτήσεων έχω την υποψία οτι θαναι γρήγορος κ στο πραγματικό.

 

Πράγματι Θέμη ο Χούτου -αυτός είναι άλιεν ανάμεσα στα άλιεν- είχε τρέξει με Formula Mazda αλλά ξέρασε λόγω υψηλής θερμοκρασίας αφού όντας Φινλανδός δεν ήταν εξοικειωμένος.

Έγινε επεξεργασία από sosna
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος sosna έγραψε:

Πράγματι Θέμη ο Χούτου -αυτός είναι άλιεν ανάμεσα στα άλιεν- είχε τρέξει με Formula Mazda αλλά ξέρασε λόγω υψηλής θερμοκρασίας αφού όντας Φινλανδός δεν ήταν εξοικειωμένος.

 

(καλα, το συγκεκριμενο, περισσοτερο διαφημιση για το iracing μου κανει, χωρις να αμφισβητω τις ικανοτητες του κυριου αλιεν, στα sim....)

Έγινε επεξεργασία από wolves
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.