Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

On 7/18/2016 at 6:32 ΜΜ, το μέλος jumaru99 έγραψε:

@gchristod τo minimum force το 'χω 0% γιατί χρησιμοποιώ το LUT generator του Άκη.
@akis_z80 το overall strength το μείωσα στο 60%, κι όντως το φαινόμενο εξασθένησε, λογικό.
 

Υ.Γ. Τώρα είδα και στο forum του AC, κάποιους να αναφέρουν το θέμα τον κραδασμών στην ευθεία με Τ300.
Ίσως είναι κάτι γενικότερο, γιατί το φαινόμενο ακόμα και να υπήρχε, δεν ήταν τόσο έντονο, ακόμα και με τα προηγούμενα settings.

Επανέρχομαι στο πρόβλημα που ανέφερα προ ημερών. Μείωσα τελικά το overall strength στο 70%. Η ένταση των κραδασμών μειώθηκε, αλλά το φαινόμενο παρέμενε. Έχοντας το πρόβλημα όμως αυτό, δεν μπορούσα να το δεχτώ :wall: .
Ψάχνοντας από δω κι από εκεί, έπεσα πάνω σ' ένα σχόλιο για το Lut Generator του @akis_z80, αναφέροντας το ίδιο πρόβλημα. Είχα κάνει παραγωγή νέου Lut, με την έλευση του 1.7, μιας και είδα ότι υπήρχε νέα έκδοση του generator και το δικό μου ήταν από την 1η. Ξανάκανα λοιπόν την παραγωγή του Lut, χωρίς καμία διαφορά, ξανά και ξανά. Χωρίς το Lut, με την χρήση του Gamma από default το πρόβλημα δεν υπήρχε! Άρα έπρεπε να δω ξανά τo Lut. Για καλή μου τύχη είχα το παλιό csv και lut, μιας και είχα φτιάξει από την έκδοση 1.0. Όταν χρησιμοποίησα το παλιό, το πρόβλημα εξαφανίστηκε! Το Lut εκείνο, δεν είχε εμφανείς(μεγάλες) διαφορές στις τιμές με το νέο. Τότε βρήκα και την πρώτη έκδοση που είχα κάπου καταχωνιασμένη. Φτιάχνω με αυτήν νέο Lut από τo νέo csv και ναι, δεν υπάρχει πρόβλημα! Βλέποντας όμως πως οι τιμές είναι παραπλήσιες, παρατήρησα πως οι τιμές στο παλιό χωρίζονται με κόμμα(,), ενώ στο νέο με τελεία(.). Παίρνω το "ελλατωματικό" Lut, αλλάζω τελείες με κόμματα και όλα λειτουργούν όπως θα έπρεπε!

Δεν ξέρω οι τιμές αυτές σε τι μεταφράζονται, αλλά μάλλον κάποιο conversion error? Εκτός κι αν είναι οκ, οπότε η ιδιαιτερότητα είμαι εγώ ή η Τ500 :p. @akis_z80 Ρίχ' του μια ματιά ;) 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1.7.4
- Fixed GRAPHICS_PITCH_ROTATION
- Fixed AI sometimes pitting at the last lap
- Heave springs are now using rod length from suspension if not in monoshock mode
- Improved AI at race starts
- Levante rim size fixed
- Huracan GT3 and ST pit light fixed
- now acServerManager manages drs_zones.ini files
- Removed dedicated VR driver eyes positions
- Fixed F138 and SF15-T wrong range of damper values in setup screen
- Fixed F138 and SF15-T main body angle of attack viualizzation in WINGS app (no differences in aero performance)
- Improved ERS for McLaren P1, now with 2 profiles, race and charging
- Nissan GT-R Nismo now uses automatic clutch
- Fixed tyre smoke remaining visible after remote car disconnected
- DRS now automatically closes when outside of DRS zone

Έγινε επεξεργασία από spyder
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2016 at 9:39 AM, tasosmich said:

γεια σας παιδια... εχω ενα θεμα με την g27... εκει που παιζω κανονικα σταματαει να ακουει το τιμονι και κανει calibate μονη της με αποτελεσμα να μου χαλαει τον "αγωνα"... εχει τυχει σε κανεναν; ξερετε τι μπορει να φταιει;

 

μου ειχε τυχει και πριν εναν μηνα που ειχε γινει καποιο μπερδεμα με τους drivers... μετα το αντιμετωπισα και τωρα αρχισε ξανα απο χθες... το θεμα ειναι οτι φοβαμαι μηπως εχει κατι το optical disc encoder... 

Και γω το ειχα παθει αυτο!Πολυ σπαστικο , γ@μησεταααα....

Αυτο που εκανα ηταν να ξαναπερασω το παιχνιδι και απο τοτε δεν το εχει ξανακανει.Δεν ξερω βεβαια αν εφταιγε αυτο σιγουρα( δεν νομιζω να σου πω την αληθεια ) γιατι μου το ειχε κανει και 2 φορες στο project cars..

 

Δοκιμασες σε αλλη usb θυρα?

 

Εγω μπηκα εχθες μετα απο πολυ καιρο να δοκιμασω το red pack κ μου την αναγνωριζε σαν driving force(απ' οτι ειδα ειναι γνωστο προβλημα) ξαναπερασα τον driver και ολα καλα..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Και γω το ειχα παθει αυτο!Πολυ σπαστικο , γ@μησεταααα....

Αυτο που εκανα ηταν να ξαναπερασω το παιχνιδι και απο τοτε δεν το εχει ξανακανει.Δεν ξερω βεβαια αν εφταιγε αυτο σιγουρα( δεν νομιζω να σου πω την αληθεια ) γιατι μου το ειχε κανει και 2 φορες στο project cars..

 

Δοκιμασες σε αλλη usb θυρα?

 

Εγω μπηκα εχθες μετα απο πολυ καιρο να δοκιμασω το red pack κ μου την αναγνωριζε σαν driving force(απ' οτι ειδα ειναι γνωστο προβλημα) ξαναπερασα τον driver και ολα καλα..

Μαλλον λυθηκε το θεμα περνωντας ξανα τους drivers... Δεν ξερω τι παιζει αλλα λογω του οτι την πηρα μεταχειρισμενη φοβαμαι λιγο... Ευχαριστω παντως για το ενδιαφερον... [emoji3]

Sent from my Lenovo K50-t5 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι league, θα μπορούσατε να γραφτείτε αν θέλατε.

 

Πάντως το RD έχει πέσει πολύ (και καλά να πάθουν),  δεν κατάφεραν να μαζέψουν ούτε 1 alien στα signups :p

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stelios F. said:

Πάντως το RD έχει πέσει πολύ (και καλά να πάθουν),  δεν κατάφεραν να μαζέψουν ούτε 1 alien στα signups :p

Είναι και το γεγονός ότι ξεκαθάρισαν πως θα υπάρχουν επιπτώσεις σε αυτούς που δεν τρέξουν σε όλους τους αγώνες!

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Georgiadis Giorgos said:

Είναι και το γεγονός ότι ξεκαθάρισαν πως θα υπάρχουν επιπτώσεις σε αυτούς που δεν τρέξουν σε όλους τους αγώνες!

Ναι αλλά τα aliens είναι nolifers επομένως δεν τους πολυεπηρεάζει αυτό :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, liakjim said:

Marco Massarutto

 

it's going to be a Hot Fall

‪#‎AssettoCorsa‬

‪#‎PorscheVolume1‬

13731918_10206763853848908_7367106958108415219_o.jpg

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 Ok είμαι coble δε χρειάζπμαι κάτι άλλο!! Μπορώ να το πάρω και να φύγω?? :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ..με τα updates που εκανε πρόσφατα ,τα mods χάνονται;

Sent from my iPhone using Tapatalk

Κατά καιρούς, κάποια "σπάνε". Βέβαια εκεί βλέπεις ποιά από αυτά είναι ζωντανά, δλδ αν οι δημιουργοί τους θα δώσουν update.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.