Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

πριν 6 λεπτά, το μέλος fatalara έγραψε:

Εδω ο madog παιζει rf2... μονος του... και καθεται και λεει για θερμοκρασιες λαδιων και φρενων και χανει ολη τη δραση με εμας.

Tι να τρέξω μαζί σας ρε σαλιγκάρι ?

Που θα τρως τα λάδια στην μάπα και θα μυρίζεις την εξάτμισή μου ???

Για ποιον μας πέρασες ?

Λούνα Πάρκ και συγκρουόμενα ???

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία μάθαμε τώρα....

Θα έχετε 2 laps αέρα και στον τερματισμό θα έχω στήσει αντίσκηνο...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aliakas said:

ναι δεν έχω συμμετάσχει στις μαζώξεις σας δυστυχώς 

πάντως για το online που λες γρήγορα διαπίστωσα πως ειτε πρώτος έβγαινα ειτε τελευταίος ήταν το ίδιο και το αυτό

αφού η ετερια δεν έχει μεριμνήσει για online profiles και official championships 

άσε που δεν είχε ούτε insident rating οπότε ο καθένας έκανε ότι ήθελε χωρίς επιπτώσεις στο online profile που δεν υπαρχει 

 

μην μου πεις για τρίτες λύσεις εγώ το game από την kunos το αγόρασα και αυτά έπρεπε να τα είχε από native το game support

κάπου εκεί τελείωσε το online για μένα

μπαίνω που και που με κανένα νέο dlc στην αγαπημένη μου green hell  

Το AC είναι η βάση, οι άνθρωποι (οδηγοί και modders) είναι αυτοί που του δίνουν βάθος. Μακάρι να υπήρχε έτοιμο σύστημα championship από την εταιρεία, αλλά και που δεν υπάρχει, μια χαρά leagues και club races γίνονται. Στα σοβαρά πρωταθλήματα υπάρχουν αγωνοδίκες που μοιράζουν ποινές (as in real life.. δεν αποφασίζει ρομπότ για την ποινή). Anyway, δικαίωμά σου να αυτοπεριορίζεσαι, αλλά πραγματικά έχεις χάσει όλη τη μαγεία του racing και της συναναστροφής με ανθρώπους που έχουν το ίδιο πάθος. Στο racedepartment και εδώ έχουμε κάνει φιλίες, απίστευτες online κόντρες και γενικά το ευχαριστιόμαστε πάρα πολύ. Ακόμα και οι εμπάθειες που εμφανίζονται κατά καιρούς, δίνουν έναν πιο πιπεράτο χαρακτήρα στους αγώνες :D

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος mad_dog έγραψε:

Tι να τρέξω μαζί σας ρε σαλιγκάρι ?

Που θα τρως τα λάδια στην μάπα και θα μυρίζεις την εξάτμισή μου ???

Για ποιον μας πέρασες ?

Λούνα Πάρκ και συγκρουόμενα ???

Μικροί μεγάλοι στα καφενεία μάθαμε τώρα....

Θα έχετε 2 laps αέρα και στον τερματισμό θα έχω στήσει αντίσκηνο...

Κοτα λυρατη με λυρι και απο δω και απο κει και απο πισω οπως λεει και ο τακης. 

0eb959958fee025e868bbdc05973fd9a.jpg

 

 

@akis_z80 Το iceracing ειναι για racers που θελουν να μπουν μεσα να βρουν εναν αγωνα και τον τρεξουν αξιοπρεπως. Αυτο στο AC σε ελευθερο σερωερ δεν γινεται, θα τους τρακαρουν και θα τσαντιστουν. Αξιζει να δινεις 680 δολαρια μονο γιαυτο? εγω πιστευω πως οχι. 

Έγινε επεξεργασία από fatalara
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για το off topic αλλά μήπως έχετε παρατηρήσει ένα μοτίβο ?

 

Κάθε φορά που ανακοινώνεται ή βγαίνει update ή dlc για το AC γίνετε μία παρόμοια κουβέντα!!

Στη βδομάδα της ανακοίνωσης βγαίνει ένα ελαφρύ "hate", ενώ την βδομάδα μετά την οποιαδήποτε αλλαγή λέμε τι βγάλανε πάλι οι θεοί κλπ. 

Λογικό είναι στη νοοτροπία μας αλλά έχει πλάκα!! :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, aliakas said:

ε και ?

να το κάνεις τι ?

πόσο hotlaping να κάνεις ?

για τα λεφτά που παραθετεις, τα θεωρείς πεταμένα λεφτά ?

εγώ θεωρώ ότι, ότι πληρώνεις παίρνεις 

η εμπειρία που αποκομίζεις από το iracing τόσο κοστίζει

ούτε το κρύβουν ούτε σε εκβίασαν να τους πληρωσεις 

και εγώ θα ήθελα τα κοστη να ήταν χαμηλότερα

αλλά αφού οι άνθρωποι παίζουν μπάλα μόνοι τους δεν είναι ανόητοι ...

δεν πιστεύω να νομίζει κανένας εδώ ότι το AC ή το RF2 είναι ανταγωνιστές του ...

εσύ εξάλλου ξέρεις την διαφορά 

 

Το αν αξίζει ή όχι άσε να το ξέρουμε εμείς τα πρώτα θύματα πίσω στο 2008.:hehe:

 

4 hours ago, geovas77 said:

Απλώς μια μικρή σύγκριση για να καταλάβετε πόσο VFM είναι το AC και το ότι όποιος γκρινιάζει έχει λάθος, έχω δώσει από το Early Access μαζί με τα DLC 60-70€ πάνω κάτω έχωντας όλο το content και έχω 337 ώρες played according to steam.

 

Παραθέτω για σύγκριση το iR account, σίγουρα έχω περισότερες ώρες (το steam λέει 273 ώρες played αλλά το πρόσθεσα στο steam τον τελευταίο χρόνο οπότε υπολογίζω τουλάχιστον χ3):

 

Δεν έχω μετανιώσει ούτε σέντ αφού όπως φαίνεται μόλις προχτές πρόσθεσα άλλο ένα χρόνο συνδρομή, αλλά μετα από 684$ ακόμα δεν έχω όλο το content, όλα τα υπόλοιπα sims που έχω δεν φτάνουν ούτε κατά διάνοια το παραπάνω ποσό.

 

10 Porsche με 10-20 Ευρώ στο AC, δώσε και μένα μπάρμπα !!!

Γιώργη καλά είσαι.Εγώ θυμάμαι αγόραζα πίστες με 25 ντόλλαρς -η σούμα κόντευε στο χιλιάρικο όταν σταμάτησα την ενοικίαση τώρα μόνο φόρουμ συνδρομή-.Βέβαια να συνυπολογιστεί οτι είχε άλλη αξία το ντόλλαρ-ευρώ τότε με την ισοτιμία.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sosna said:

Το αν αξίζει ή όχι άσε να το ξέρουμε εμείς τα πρώτα θύματα πίσω στο 2008.:hehe:

 

Γιώργη καλά είσαι.Εγώ θυμάμαι αγόραζα πίστες με 25 ντόλλαρς -η σούμα κόντευε στο χιλιάρικο όταν σταμάτησα την ενοικίαση τώρα μόνο φόρουμ συνδρομή-.Βέβαια να συνυπολογιστεί οτι είχε άλλη αξία το ντόλλαρ-ευρώ τότε με την ισοτιμία.

 Εγώ είμαι της άποψης ότι χρήματα που δίνεις για τη διασκέδαση σου και νιώθεις ότι πιάνουν τόπο δεν τα κλαίς και η αξία των χρημάτων είναι σχετική, πχ πρίν την 1.5 δεν είχα δώσει 10 Ευρώ για να αγοράσω το DLC του AC όχι γιατί μου λύπανε αλλά γιατί θεωρούσα ότι δεν τα άξιξε το παιχνίδι, μόλις είδα ότι κάνανε βήματα μπροστά με την 1.5 το αγόρασα και το ίδιο σκοπέυω να κάνω και με τα επόμενα DLCs.

 

Δόξα το θεό έχω αρκετό διαθέσιμο εισόδημα για να μπορώ να δώσω κάποια χρήματα σε hobby όπως το simracing, εάν είχα περισσότερα και ζούσα και σε ένα σοβαρό κράτος πιθανόν να ασχολούμουν και ενεργά με το άθλημα αλλά από τα χρήματα που έχω διαθέσει για αυτό το hobby και βάζω μέσα και το Hardware δεν έχω παράπονο πρός το παρόν. Εάν άυριο μεθαύριο βγάλει ένα patch το iR και δεν το γουστάρω πια ή δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ στιγμή δεν θα λυπηθώ τα χρήματα που έχω ξοδέψει μέχρι τότε, τσάμπα το έχω το μεταπτυχιακό στα χρηματοοικονομικά εάν άφηνα τα sunk costs να επηρεάσουν future decisions.

 

ΥΓ @Stelios F. έχεις τρέξει κανένα αγώνα στο iRacing ή μπαίνεις, κάνεις μερικούς γύρους practice με τα mazda και μετά το παρατάς; Όποτε θέλεις μπορείς να έρθεις από το σπίτι για να πάρεις μια γεύση από το υπόλοιπο διαθέσιμο content, προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ simracing fan να τρέχει αγώνα παρέα με 30 Lotus 79 και να μην βρίσκεται στον παράδεισο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geovas77 said:

 Εγώ είμαι της άποψης ότι χρήματα που δίνεις για τη διασκέδαση σου και νιώθεις ότι πιάνουν τόπο δεν τα κλαίς και η αξία των χρημάτων είναι σχετική, πχ πρίν την 1.5 δεν είχα δώσει 10 Ευρώ για να αγοράσω το DLC του AC όχι γιατί μου λύπανε αλλά γιατί θεωρούσα ότι δεν τα άξιξε το παιχνίδι, μόλις είδα ότι κάνανε βήματα μπροστά με την 1.5 το αγόρασα και το ίδιο σκοπέυω να κάνω και με τα επόμενα DLCs.

 

Δόξα το θεό έχω αρκετό διαθέσιμο εισόδημα για να μπορώ να δώσω κάποια χρήματα σε hobby όπως το simracing, εάν είχα περισσότερα και ζούσα και σε ένα σοβαρό κράτος πιθανόν να ασχολούμουν και ενεργά με το άθλημα αλλά από τα χρήματα που έχω διαθέσει για αυτό το hobby και βάζω μέσα και το Hardware δεν έχω παράπονο πρός το παρόν. Εάν άυριο μεθαύριο βγάλει ένα patch το iR και δεν το γουστάρω πια ή δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ στιγμή δεν θα λυπηθώ τα χρήματα που έχω ξοδέψει μέχρι τότε, τσάμπα το έχω το μεταπτυχιακό στα χρηματοοικονομικά εάν άφηνα τα sunk costs να επηρεάσουν future decisions.

 

ΥΓ @Stelios F. έχεις τρέξει κανένα αγώνα στο iRacing ή μπαίνεις, κάνεις μερικούς γύρους practice με τα mazda και μετά το παρατάς; Όποτε θέλεις μπορείς να έρθεις από το σπίτι για να πάρεις μια γεύση από το υπόλοιπο διαθέσιμο content, προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ simracing fan να τρέχει αγώνα παρέα με 30 Lotus 79 και να μην βρίσκεται στον παράδεισο.

Τρέχω αγώνες εννοείται, MX-5 Cup και τη μπανιέρα που μοιάζει με την lotus 2-11.

 

p.s. Ξέχασα το skippy και το stolstice?

Έγινε επεξεργασία από Stelios F.
Link to comment
Share on other sites

Καλα μιλαμε ειναι για γελια τα ποσα που δινετε για το iRacing.Δε το συνεχιζω γιατι νιωθω οτι εχω περασει τα ορια της λογικης.

Δε θα μου φανει περιεργο αν μπει συστημα να πληρωνετε και την βενζινη ingame :p

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stelios F. said:

Τρέχω αγώνες εννοείται, MX-5 Cup και τη μπανιέρα που μοιάζει με την lotus 2-11.

 

p.s. Ξέχασα το skippy και το stolstice?

Είχα πάει να μπώ και εγώ στο τρυπάκι κάπου στις αρχές ακόμα, προ 2010 σίγουρα. Αλλά σε αυτά είχα μείνει, κυρίως γιατί δεν ήμουν ικανοποιημένος με τα physics η τουλάχιστον με το ffb. To iceracing σαν χαρακτηρισμό τώρα το ακούω, εγώ σαν σαπούνι το σκεφτόμουν :p, πέρασε κάποιος και το έτριβε στο δρόμο πριν κάνουν laser scan τη πίστα μάλλον (κακό αστείο). Ναι, η εμπειρία ήταν αρκετά καλή, αλλά υπερβολικά αρκιβή. Επίσης, η μόνη άλλη εμπειρία που είχα ως εκείνη τη στιγμή από οργανωμένο sim racing ήταν το OLFSL, και να πώ την αλήθεια ο μόνος σημαντικός λόγος που θα έλεγα οτι είναι καλύτερο το iracing είναι οτι μπορούσες να βρεις αγώνες πολύ πιο συχνα. Αλλά τον ίδιο χαβαλέ δεν είχαν.

 

Το AC είναι πολύ δυνατό, θα ήταν ακόμα καλύτερο αν με αφήσουν να βάζω και custom skins, να μοντάρουν κάποια κουλά restrictions και να έχει λίγη περισσότερη δύναμη ο admin που σετάρει τη πίστα κλπ κλπ (δεν ξέρω και πολλά γιατί δεν έχω σετάρει server αλλά φαντάζομαι από αυτά που βλέπω). Αλλά το gameplay είναι η βάση, και πιστεύω αν πετάξει κάποιος λεφτά και οργανωθεί πχ ένα league με έπαθλα κλπ θα είναι μια πολύ καλύτερη εμπειρία από το walled garden του iRacing. Τέλος, ένα e-sport απλά δεν μπορείς να το στήσεις σωστά ζητόντας τόσα λεφτά και το iracing ποτέ δε θα είναι κάτι παραπάνω από αυτό που είναι, το AC όμως μπορεί. Γνώμη μου τουλάχιστον :).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, geovas77 said:

 Εγώ είμαι της άποψης ότι χρήματα που δίνεις για τη διασκέδαση σου και νιώθεις ότι πιάνουν τόπο δεν τα κλαίς και η αξία των χρημάτων είναι σχετική, πχ πρίν την 1.5 δεν είχα δώσει 10 Ευρώ για να αγοράσω το DLC του AC όχι γιατί μου λύπανε αλλά γιατί θεωρούσα ότι δεν τα άξιξε το παιχνίδι, μόλις είδα ότι κάνανε βήματα μπροστά με την 1.5 το αγόρασα και το ίδιο σκοπέυω να κάνω και με τα επόμενα DLCs.

 

Δόξα το θεό έχω αρκετό διαθέσιμο εισόδημα για να μπορώ να δώσω κάποια χρήματα σε hobby όπως το simracing, εάν είχα περισσότερα και ζούσα και σε ένα σοβαρό κράτος πιθανόν να ασχολούμουν και ενεργά με το άθλημα αλλά από τα χρήματα που έχω διαθέσει για αυτό το hobby και βάζω μέσα και το Hardware δεν έχω παράπονο πρός το παρόν. Εάν άυριο μεθαύριο βγάλει ένα patch το iR και δεν το γουστάρω πια ή δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ στιγμή δεν θα λυπηθώ τα χρήματα που έχω ξοδέψει μέχρι τότε, τσάμπα το έχω το μεταπτυχιακό στα χρηματοοικονομικά εάν άφηνα τα sunk costs να επηρεάσουν future decisions.

 

ΥΓ @Stelios F. έχεις τρέξει κανένα αγώνα στο iRacing ή μπαίνεις, κάνεις μερικούς γύρους practice με τα mazda και μετά το παρατάς; Όποτε θέλεις μπορείς να έρθεις από το σπίτι για να πάρεις μια γεύση από το υπόλοιπο διαθέσιμο content, προσωπικά δεν μπορώ να φανταστώ simracing fan να τρέχει αγώνα παρέα με 30 Lotus 79 και να μην βρίσκεται στον παράδεισο.

Όταν έχω ζήσει τα fails του iR από κοντά κ αφής βίωσα από τα πιο άθλια μοντέλα ελαστικού έβερ μετά από μια αρκετά μεγάλη χρονικά πλύση εγκεφάλου κατάλαβα το λάθος.Γιατί είναι λάθος να επιμένεις κάπου που δεν συμβαδίζεις ή είναι μακριά από αυτό που θεωρείς εσύ λογικό-ενστικτώδες βλέπε ffb.

 

Άρα λοιπόν είμαι ηλίθιος όταν έδωσα 1 χιλιάρικο για 50-100 αγώνες κ από αυτούς ζήτημα να έχω χαρεί τους μισούς γιατί έτρεχες σε ένα αμερικλάνικο σύστημα χωρίς νόημα με ένα ηλίθιο σε εφαρμογή safety rating.

 

Επίσης από περιέργια για πες με τι σε έκανε να δώσεις το 10άρικο με την 1.5 κ τι σε κράταγε πίσω πριν?

 

Εγώ προσωπικά δεν ξέρω από οικονομικά αλλά με δεδομένη την εμπειρία μου κ συγκριτικά με τα υπόλοιπα προσφερόμενα προιόντα δεν αξίζει τα λεφτά του.

 

Σε καμία περίπτωση όμως δεν σημαίνει οτι αυτό που θεωρώ εγώ ωφέλιμο πρέπει να το επιβάλλω στους υπόλοιπους.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς άσχετο, αλλά μόλις είδα πως η ISI έβγαλε αυτό: http://imagespaceinc.com/rogsys/ 

 

Το ρίξανε στο space sim :p

"Τελειώσανε" το rF2, για αυτό...

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχα καλα εβλεπες..

Assetto Corsa  SDK :p

 

" A software development kit (SDK or "devkit") is typically a set of software development tools that allows the creation of applications for a certain software package, software framework, hardware platform, computer system, video game console, operating system, or similar development platform. "

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.