Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

4 hours ago, akis_z80 said:

Μπαίνω στη ντροπιαστική διαδικασία να κάνω quote τον εαυτό μου :p

To rx7 δεν έχει τετραδιεύθυνση πάντως..

Εχει ένα είδος παθητικής τετραδιεύθυνσης που δεν μου άρεσε και το είχα καταργήσει με σκληρά bushings. Είχα το προηγούμενο μοντέλο (1990) αλλά θυμάμαι πως το είχε και το επόμενο.

 

Το Mazda RX-7 FC3S χρησιμοποίησε ένα σύστημα που ονομάζεται Dynamic Tuned Suspension System (DTSS). Το DTSS επιτρέπει στους πίσω τροχούς να στρίβουν με βάση το πόσο G δύναμη παράγεται στις στροφές. Όταν λειτουργεί σωστά αυτό βοηθά στη βελτίωση της μέγιστης ικανότητες στις στροφές. Στις στροφές οι δυνάμεις που λειτουργούν στην πίσω σε όρθια θέση προκαλούν μέχρι περίπου 1 βαθμό toe-in στο εξωτερικό τροχό σε μία στροφή.

 

Το αγγλικό κείμενο:
On the FC3S RX-7's Mazda used a system that they called the Dynamic Tuned Suspension System (DTSS). DTSS allows the rear wheels to steer based on how much G force is being generated while cornering. When working correctly this helps improve maximum cornering abilities. In stock form, cornering forces operating on the rear upright cause up to approximately 1 degree of toe-in on the outside wheel in a turn. This characteristic tends to compensate for driver input or road variations that might cause a vehicle to go out of control. However, this same characteristic also interferes with the feedback that a sensitive driver needs to operate his car near the limit of adhesion and generally reduces the ultimate cornering force.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 42 λεπτά, το μέλος akis_z80 έγραψε:

Όσο κάποιοι τρώγονται με τα πίτουρα και βγάζουν ιατρικές γνωματεύσεις, εμείς λύνουμε τις διαφορές μας στο σέρβερ, πάντα με σεβασμό στον αντίπαλο :D

 

Eχεις δίκιο μεγάλε όσοι μπλέκονται με τα πίτουρα τους τρώνε οι κότες !

Link to comment
Share on other sites

Oτι θα λογοκρίνονταν και τα γραπτά μου σέ ένα φόρουμ παιχνιδιού αυτό δεν το περίμενα ποτέ, τέτοια στεγανά είναι απορίας άξιον από που πηγάζουν και για ποιόν λόγο υπάρχουν, είναι ρηξικέλευθη απόφαση ή είναι συγκροτημένος  κανονισμός ποιός ξέρει,το σίγουρο είναι πως ωφελούν μόνο κάποια διεστραμμένη στεγανή και ξύλινη άλογη λογική η ίσως κάποιο φρουδικό απωθημένο.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, UltraB said:

Το έχουν καταντήσει λίγο φάση Payday και εδώ ή είναι ιδέα μου... ;

 

Τουλάχιστον εδώ το παιχνίδι ανεβαίνει και υπάρχουν συνέχεια updates.

Ας βγάζουν όσο συχνά dlc θέλουν αρκεί να συνεχίσουν να έχουν την ίδια ποιότητα. Δηλαδή physics που να βασίζονται σε real data από τις εταιρείες + laserscanned πίστες.

Και φυσικά αυτό θα κάνουν γιατί αυτό είναι και το selling point τους.

 

Οι ήχοι μετά από τόσο καιρό και τόσα updates έχουν αρχίσει να γίνονται πορωτικοί -τουλάχιστον στα καινούρια αυτοκίνητα-

 

Και ένα περίεργο φαινόμενο που είδαμε σήμερα.. Κάθε φορά που έμπαινε κάποιος στο server, είχαμε lag spike.. Δε θυμάμαι να συνέβενε αυτό στο παρελθόν.. Εκτός και αν είναι θέμα minorating που τραβάει info για τον client.. Δεν ξέρω..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά αυτό το πλήρωνε, πλήρωνε συνέχεια δε μου αρέσει. Όχι μόνο εδώ αλλά σε όλα τα παιχνίδια.

Θα μου πεις αν δε θες δε τα παίρνεις φυσικά αλλά αν δε βάζουν free content κάποια στιγμή το βαριέσαι καλώς ή κακός.

Link to comment
Share on other sites

και που να τραβανε τα skins on the fly.Εκει να δεις Lag που θα πεφτει.Ισως σε 3 χρονια το φτιαξουν και αυτο :p

 

καλα καλα σταματαω..Απλα δεν εχω να πω κατι γιατι το Νεο DLC και γκρινιαζω επιτηδες για να τσαντισω τον liakjim :p

 

@ultrab Σε 2 μεγαλα Updates ειχαν free content.Και μαλιστα αρκετο σταφ :) 

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, UltraB said:

Ναι απλά αυτό το πλήρωνε, πλήρωνε συνέχεια δε μου αρέσει. Όχι μόνο εδώ αλλά σε όλα τα παιχνίδια.

Θα μου πεις αν δε θες δε τα παίρνεις φυσικά αλλά αν δε βάζουν free content κάποια στιγμή το βαριέσαι καλώς ή κακός.

Πετάνε και μερικά ξεροκόμματα δωρεάν. Σωστό αυτό που λες αλλά από την άλλη αν δεν υπήρχαν και αυτά τα dlc να κρατάνε ζωντανό το software house, πολύ πιθανό να μην είχαμε όλα τα νέα features και το αρκετά ζεστό community. H απουσία εξέλιξης οδηγεί αργά ή γρήγορα στο θάνατο του community και του game.

Αυτό το τελευταίο ίσως δεν ισχύει τόσο για games που είναι εύκολα moddable. Αυτά μπορούν να ζήσουν και μόνο με το mod content αρκεί να έχουν μια πολύ ισχυρή βάση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, UltraB said:

Ναι απλά αυτό το πλήρωνε, πλήρωνε συνέχεια δε μου αρέσει. Όχι μόνο εδώ αλλά σε όλα τα παιχνίδια.

Θα μου πεις αν δε θες δε τα παίρνεις φυσικά αλλά αν δε βάζουν free content κάποια στιγμή το βαριέσαι καλώς ή κακός.

Κοίτα για κάποιον που θα μπει μία στο τόσο και θα δει ξαφνηκά και άλλο dlc θα του φανεί περίεργο. Αλλά για εμάς που θα κάψουμε αρκετές ώρες μέσα στη βδομάδα, είτε για τη πλάκα μας, είτε για κάποιο "σοβαρό" αγώνα, τα 5 ευρώ δεν είναι τίποτα.

 

ΥΓ.: Το payday 2 και τα καραγκιοζηλίκια του δε το φτάνει κανείς!! Μιλάω για τα micro-transactions.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα απλά ο κόσμος που δε παίζει αρκετά, δύσκολα θα αγοράσει τα DLC. Το καλό πάντως είναι ότι αξίζει να δώσεις τα χρήματα γιατί υπάρχει συνεχής ενημέρωση - αναβάθμιση του παιχνιδιού και δε τα βγάζουν απλά για να πάρουν τα χρήματα του κόσμου:)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει η πολιτική που ακολουθούν με τα dlc... Αν από το version 1.0 είχαν το περιεχόμενο που έχουν τώρα, θα ήταν too much για μένα. Ενώ τώρα, έχω οδηγήσει τα περισσότερα αυτοκίνητα, και μόλις αρχίζω να ψιλοβαριέμαι έρχεται το dlc και ξαναβρίσκω το ενδιαφέρον μου. Το ίδιο ισχύει και για τις πίστες βέβαια, οι οποίες δυστυχώς δεν ανανεώνονται με τον ίδιο ρυθμό...

Θα ήθελα εννοείται να βελτιώσουν και το AI, το career mode, να διορθώςουν τα bugs, αλλά και το community na στραφεί και σε leagues με περισσότερα αυτοκίνητα και κυρίως road cars (αυτά τα GT τα σιχαίνομαι), και πολλά αλλα, τα οποία αν τα είχα θα έβρισκα κάτι άλλο να θέλω για να γκρινιάζω, γιατί όπως έχει πει και ο Μαρξ, αιτία του πόνου είναι η επιθυμία :-)

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, karmen1983 said:

Θύμισε μου την επόμενη φορά να σου πάρω την άδεια πριν γράψω. 

Το που και γιατί θα γίνεται moderation και που όχι είναι δικό μας θέμα. Το ποιοι κάνανε αναφορές και για ποια μηνύματα (που δεν είναι απαραίτητο να τα βλέπετε υπάρχει και το delete) είναι και πάλι δικό μας θέμα.

 

Τελευταία λοιπόν φορά που το λέω. Αφήστε το τι έγινε και συνεχίστε στο θέμα. Το να απαντάτε σε μήνυμα διαχειριστή για να πάτε κόντρα, αλλού θα σήμαινε άλλα πράγματα.

Και τελικά το ότι μπαίνω στη διαδικασία και το εξηγώ έχει παρεξηγηθεί από ότι κατάλαβα, οπότε από εδώ και πέρα δε ξαναποστάρω στο θέμα. Είναι πάγια τακτική πολλών άλλων κοινοτήτων, αλλά προσωπικά δε μου αρέσει. Μάλλον όμως κάνω λάθος.

 

Συγνώμη για το ύφος και τον τόνο άλλα από την αρχή μπήκα με όλη τη καλή διάθεση χωρίς κάρτες, χωρίς ban και έχω φτάσει στο σημείο να κάθομαι πάνω από το θέμα και να κάνω hide και delete διάφορα επειδή κάποιοι θέλουν να γράψουν το κάτι άλλο και να την "πουν". Sorry αλλά έχω να δω και μια ταινία.

 

Ως moderation τιμ δουλειά σας είναι να μας βάζετε σε σειρά κρατώντας τα γκέμια.

 

Το μόνο που έκανα ήταν να ρωτήσω τι ήταν αυτό το τόσο εξωπραγματικό που θα μας αναγκάσει να σταματήσουμε να μιλάμε.Κ στην τελική ας σταματήσει να ποστάρει ο offender.Γιατί να στερηθώ εγώ την ελευθερία λόγου?Δεν είναι ισοπεδωτικό μαζί με τα ξερά να καίγονται κ τα χλωρά?

 

Επίσης αν θεωρείς οτι επειδή μπορείς να με μπανάρεις ή να με βγάλεις κάρτα σημαίνει οτι θα παραδώσω την λογική παρά πόδας τότε συγγνώμη αλλά δεν θα το κάνω.

 

Με ευγένεια,κάθε καλή διάθεση κ προπάντων ανθρώπινα έγραψα 5 γραμμές,μόνο κ μόνο για εισπράξω επιθετικό ύφος κ τα τοιάυτα.Κ όλα αυτά γιατί?Επειδή αντιμίλησα?Αν είναι δυνατόν δλδ.Μια παραίνεση έκανα.

 

Δεν θυμάμαι στους όρους εγγραφής να γράφει πουθενά μην τυχόν κ κοιτάξεις στραβά μοντερέιτορ θα φας μπαν.Ούτε είδα πουθενά κάποια προσβολή ή διάθεση να στην πω.Πόσταρα ανθρώπινα κ ήρεμα.

 

Όσο για το ειρωνικό τύπου ''θύμησέ μου να σου ζητήσω την άδεια άλλη φορά'',η αλήθεια είναι οτι εγώ σου έδωσα την άδεια αυτή μέσω του αρ.14 κ 5 παρ.1 του Συντάγματος.

 

Εγώ από εδώ http://www.thelab.gr/guidelines/  ποιόν κανόνα ''πάτησα'' για να εισπράττω τη δική σου χλεύη?

 

Αν είμασταν σε μια παρέα έτσι θα μου μιλούσες?Γιατί εμείς είμαστε μια παρέα ακόμη κ με τους τσακωμούς μας.

 

1 hour ago, panosdimp said:

Oτι θα λογοκρίνονταν και τα γραπτά μου σέ ένα φόρουμ παιχνιδιού αυτό δεν το περίμενα ποτέ, τέτοια στεγανά είναι απορίας άξιον από που πηγάζουν και για ποιόν λόγο υπάρχουν, είναι ρηξικέλευθη απόφαση ή είναι συγκροτημένος  κανονισμός ποιός ξέρει,το σίγουρο είναι πως ωφελούν μόνο κάποια διεστραμμένη στεγανή και ξύλινη άλογη λογική η ίσως κάποιο φρουδικό απωθημένο.

άσε με ρε Πάνο για να μην αρχίσω κ με μπαναρουν δια παντώς...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Οταν ζητας να μαθεις ποιος εκανε αναφορα για να τον αναφερεις οπως εγραψες, απο εμενα τι περιμενεις να ακουσεις; Αν εκανες πλακα συγνωμη αλλα δε σε ξερω να πιασω το υφος σου.

 

Οταν συμφορουμιτες σου ενοχλουνται απο τη συμπεριφορα καποιου, γινεται η συσταση, πεφτει ενα μπαν και παρολα αυτα συνεχιζετε να ζητατε και τα ρεστα απο ενα ατομο που μπηκε με ολη τη καλη διαθεση στο θεμα και απλα σας ζήτησε να επιστρεψετε σε αυτο, ε δε μπορω να το καταλαβω ειλικρινα 

Με ξεπερναει σαν ανθρωπο. 

 

Τα περι διαταξεων παραγραφων και σχετικα του συνταγματος δε με απασχολουν.

 

Τωρα αν μετα απο ολα αυτα εσυ καταλαβες οτι εγω μπηκα με το στυλ θα σας μπαναρω όλους, ειτε εχω θεμα με τα ελληνικα ή κατι αλλο συμβαινει. Και μονο το γεγονος οτι καθομαι τετοια ωρα και απανταω ενω επρεπε να σβηνω, νομιζω λεει πολλα για το πως αντιμετωπιζω τον κοσμο εδω μεσα. Και μαλλον θα πρεπει να το ξανασκεφτω.

Link to comment
Share on other sites

ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ το dlc.

Oμολογω οτι δε το περιμενα να μου αρεσουν τοσο πολυ ολα τα νεα αυτοκινητα. Μα ολα, ομως....

Ξεπερασα γρηγορα την αρχη ξενερα με τα δεξια τιμονια :hehe:

 

ΑΠΟΡΙΕΣ:

Παράθεση

 

- Dynamic controllers for turbo boost
- Added RPMS input to dynamic controllers

 

- BOP for GT3 cars

 

τι θελει να πει ο ποιητης με τα παραπανω;

 

Μου αρεσει που εχετε και απορια για το ποιος εκανε τις αναφορες...

Μα ο @sstav φυσικα. :hehe:

 

 

Έγινε επεξεργασία από wolves
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

πριν 6 λεπτά, το μέλος wolves έγραψε:

Ξεπερασα γρηγορα την αρχη ξενερα με τα δεξια τιμονια :hehe:

εγώ όχι κάτι toyota ένα γύρο έκανα και πήγα στο επόμενο car 

το dlc όντος καλό σε λογική τιμή

αλλά και πάλι μια suzuka ή okayama  έπρεπε να είχε μέσα  και ας είχε 10 ευρώ 

θα ήταν ποιο ολοκληρωμένο το dlc 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.