Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Υπενθυμίζω ότι το AC είναι το μόνο sim που έχει τα @@ να ασχοληθεί με εξομοίωση αυτοκινήτων δρόμου και όχι μόνο αγωνιστικών.. Η μοναδική επιλογή για όσους θέλουν πιστό simulation τέτοιων αυτοκινήτων!

 

Τι μας περιμένει την Τετάρτη part 1 (Rx7 Spirit R).

 

Ξεκινήστε μελέτη!!

 

 

 

και ένα βίντεο αφιερωμένο γενικά σε rx7 (φτιαγμένα και μαμά)

 

 

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να πει στην Porsche ( @mad_dog), ότι κάνει μέγα σφάλμα που χρησιμοποιεί το AC για τα αμάξια της, μιας κ ΟΛΟΙ έχουν το rF2...μιας κ ως γνωστόν, το AC είναι simcade...

 

Πηγαίντε στο 5:37

 

 

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, liakjim said:

Κάποιος να πει στην Porsche ( @mad_dog), ότι κάνει μέγα σφάλμα που χρησιμοποιεί το AC για τα αμάξια της, μιας κ ΟΛΟΙ έχουν το rF2...μιας κ ως γνωστόν, το AC είναι simcade...

 

Πηγαίντε στο 5:37

 

 

...και στο 6΄.02 το βριζει!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχα

Gesendet von meinem SM-G928F mit Tapatalk

Ααααα ναι, ένα τυχαίο παλικάρι, ξέρει καλύτερα από μια εταιρεία παγκόσμιου βεληνεκούς....πφφφφφ

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, liakjim said:

Κάποιος να πει στην Porsche ( @mad_dog), ότι κάνει μέγα σφάλμα που χρησιμοποιεί το AC για τα αμάξια της, μιας κ ΟΛΟΙ έχουν το rF2...μιας κ ως γνωστόν, το AC είναι simcade...

Εεεεμ συγνώμη αλλά επειδή δε ξέρω Γερμανικά.. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι φάση παίζει?

Οκ ναι η porsche έκανε κάποιο event και έβαλε το κόσμο να οδηγήσει το αμάξι στο AC. Αυτό σημαίνει ότι η Kunos έχει πάρει license της Porsche???(γιατί δε νομίζω να τους βάλανε να οδηγήσουν mod). Hyyyype

 

Υ.Γ.: το video σε ταχύτητα 2χ είναι πιο ωραίο :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

H εταιρεία ποια είναι ?

 

 

 

Porsche

Εεεεμ συγνώμη αλλά επειδή δε ξέρω Γερμανικά.. Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι φάση παίζει?

Οκ ναι η porsche έκανε κάποιο event και έβαλε το κόσμο να οδηγήσει το αμάξι στο AC. Αυτό σημαίνει ότι η Kunos έχει πάρει license της Porsche???(γιατί δε νομίζω να τους βάλανε να οδηγήσουν mod). Hyyyype

 

Υ.Γ.: το video σε ταχύτητα 2χ είναι πιο ωραίο :p

H kunos έχει το AC pro , που το δίνει με αλλαγές για χρήση σε εταιρείες πχ τον εξομοιωτή της Ferrari F1 κτλ

Καμία σχέση με licence.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν ασχολούμαι με γερμανικές κατσαρίδες.. Οι άνθρωποι διαφημίζουν ότι έχουν τα περισσότερα τρόπαια στους αγώνες γιατί προσμετράνε στους τίτλους τους και τα άπειρα Porsche cups.. Γελάει ο κόσμος! Δηλαδή υπήρχε περίπτωση να πάρει porsche cup μια bmw;; :p Μη σώσουν και μπούνε ποτέ σε sim.

 

Πάμε τώρα στο επικείμενο JDM madness...

Τι μας περιμένει την Τετάρτη part2 (Skyline R-34 V-Spec)

 

 

 

Για όσους απαράδεκτους δε γνωρίζουν γιαπωνέζικα, το αυτοκίνητο αυτό είναι η πιο τουμπανιασμένη εργοστασιακή έκδοση του προηγούμενου Skyline. Έχει τετρακίνηση (ATTESA), τετραδιεύθυνση (SUPER HICAS) και 320+ αλογάκια.

 

Το Electronic Torque Split  κατανέμει τη ροπή μπρος-πίσω ανάλογα με τις εκάστοτε απαιτήσεις.

To Super HICAS στη φάση της εισόδου στρίβει τις πίσω ρόδες αντίθετα από τις μπροστινές για να εξαλείψει την υποστροφή και κατά τη διάρκεια της στροφής τις στρίβει στην ίδια διεύθυνση με τις μπροστινές για να βελτιώσει τη σταθερότητα (u get the idea).

 

Με λίγα λόγια αυτό είναι ένα από τα πιο "πισωκίνητα" σε συμπεριφορά τετρακίνητα που έχουν βγει ποτέ στην παραγωγή.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Marco Massarutto

43 mins ·

[ironic mode on]

Thanks to the [fact] that Kunos has been purchased by Turn10, now Assetto Corsa is powered by the Forza 6 Apex engine, and this is the result. Not bad at all, actually.

Mh no, wait a min.. That's still AC engine.. even more improved. Performing the Japanese Pack. No, it's Forza. No, it's Assetto Corsa. No, it's the first ingame screenshot of Gran Turismo Sport.

Maybe Gran Forza Corsa?

[ironic mode off]

13254057_10206339750006577_3150229651097776016_n.jpg?oh=2f05d2924797a6a490d3f7b82b9698cc&oe=579C6903

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.