Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Από σήμερα αν μπω τι γίνεται; γιατί μπήκα ήδη, γι'αυτό το λέω. Μην κάνω καμιά μ@λ@κί@.

Μη σας χαλάσω τίποτα και δεν μπορείτε να παίξετε...

 

 

Έγινε επεξεργασία από jax7480
Link to comment
Share on other sites

Μην μασας Ζαχο δεν θα κανεις καμια μ@λ@κι@!

Ολο και καποιος θα μπει στον server σημερα το βραδυ πιστευω για κανεναν αγωνα ετσι χαλαρα..

Καλωσηρθες και απο μενα!

Ελα να γινομαστε πολλες!!:p:p

 

Απλα γνωμη μου , πειραματισου για αρχη και με τα αλλα αμαξια που υπαρχουν στο παιχνιδι ( θελω να πω μην πεσεις με τα μουτρα στο combo που τρεχει στον server )..δοκιμασε να μπεις και σε κανεναν public ( οσο αντεξεις τουλαχιστον ..:p ) και ολα τα αλλα θα ερθουν σιγα σιγα με προπονηση και ξανα προπονηση..:)

Έγινε επεξεργασία από Billys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ζαχο, έπεσες σε περίπτωση combo που δεν αντιπροσωπεύει το παιχνίδι.οπότε μη ξενερωσεις αν δε σου πάει κάτι Καλά.δώσε χρόνο και κανε και άλλες δοκιμές.

ότι απορίες έχεις, χτύπα τες να στις λύσουμε!:)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, ετρεχα προχθες σε εναν αγωνα με gt3, μετα απο καποια στιγμη παταγα τερμα το γκαζι, το pedal apps ηταν ανοιχτο, η πρασινη μπαρα ηταν γεματη, ωστοσο το στροφομετρο δεν ανεβαζε στροφες σταθερα, ηταν σαν να ειχε μπει σε λειτουργια κατι σαν traction contol ακομα και στις ευθειες, με αποτελεσμα να μην απιταχυνει σωστα.

Αυτο το κανει σε ολα τα αυτοκινητα μετα απο καποιους γυρους, ποτε στον πρωτο.

γνωριζει κανεις κατι?
Ειναι unplayable το παιχνιδι με αυτη τη βλακεια.

σε αλλα racing games δε το κανει.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, wargasm said:

Παιδια, ετρεχα προχθες σε εναν αγωνα με gt3, μετα απο καποια στιγμη παταγα τερμα το γκαζι, το pedal apps ηταν ανοιχτο, η πρασινη μπαρα ηταν γεματη, ωστοσο το στροφομετρο δεν ανεβαζε στροφες σταθερα, ηταν σαν να ειχε μπει σε λειτουργια κατι σαν traction contol ακομα και στις ευθειες, με αποτελεσμα να μην απιταχυνει σωστα.

Αυτο το κανει σε ολα τα αυτοκινητα μετα απο καποιους γυρους, ποτε στον πρωτο.

γνωριζει κανεις κατι?
Ειναι unplayable το παιχνιδι με αυτη τη βλακεια.

σε αλλα racing games δε το κανει.

Βάλε deazone 2-3% στο συμπλέκτη.. Αυτό πρέπει να είναι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καθάρισμα τα ποτενσιομετρα

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είμαι ανάβαση Διονύσου. Θα σας σηκώσω φωτογραφικό ρεπορτάζ. Έχει έρθει κάνεις άλλος?

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος wargasm έγραψε:

Παιδια, ετρεχα προχθες σε εναν αγωνα με gt3, μετα απο καποια στιγμη παταγα τερμα το γκαζι, το pedal apps ηταν ανοιχτο, η πρασινη μπαρα ηταν γεματη, ωστοσο το στροφομετρο δεν ανεβαζε στροφες σταθερα, ηταν σαν να ειχε μπει σε λειτουργια κατι σαν traction contol ακομα και στις ευθειες, με αποτελεσμα να μην απιταχυνει σωστα.

Αυτο το κανει σε ολα τα αυτοκινητα μετα απο καποιους γυρους, ποτε στον πρωτο.

γνωριζει κανεις κατι?
Ειναι unplayable το παιχνιδι με αυτη τη βλακεια.

σε αλλα racing games δε το κανει.

Οταν μου το παρουσίασε εμένα ήταν τα ποτενσιόμετρα στην πεταλιέρα ξηρό σπρέυ καθαρισμού υπάρχει στο youtube video  . Κάνε ένα τεστ χωρίς να τρέχεις γιατί μπορεί να μην το παρατηρήσεις πήγαινε στις ρυθμίσεις απ΄ έξω από τα windows συσκευές και εκτυπωτές βρες το τιμόνι και κοίτα οταν πατάς και κρατάς τέρμα το γκάζι αν τρεμοπαίζει κάποιες φορές ή συνέχεια εμένα στο τέλος τρεμόπαιζε συνέχεια.

Εγώ για να το αντιμετωπίσω προσωρινά μείωσα τη διαδρομή μέσα από τις ρυθμίσεις του ασσέττο  αλλά δεν ήταν Η λύση .

Αλλιώς είναι αυτό  αυτό που λέει ο Ακης.:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

οταν ειχα το ιδιο προβλημα , καθαρισα το ποτενσιομετρο του συμπλεκτη και εφτιαξε.

Δες απο το control panel της logitech και πατα τα πεταλια να δεις αν εκει "τρεμοπαιζει" λιγο..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ναι και γω ειχα τετοιο προβλημα στο γκαζι και καθαρισα το ποτενσιομετρο..εφτιαξε αλλα προσωρινα! 

Θα δοκιμασω και με το σπρευ που λεει ο Πανος.

Κατι παιζει και με το καλωδιο της πεταλιερας εμενα!

 

Που και που χρειαζεται ανοιγμα η πεταλιερα για καθαρισμο των πενταλ..

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειχα το ιδιο προβλημα και ο φταιχτης ηταν το ποδι μου :hehe:

 

Εχω την κακη συνηθεια να μην μετακινω το ποδι απο τον συμπλεκτη...Αυξησα το deadzone και εστρωσε

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και ο Μπαριτσελο το 1995 στην Βραζιλια ειχε μειωμενες τελικες...Ενοχο το ποδι του που απλα ακουμπουσε το φρενο στις ευθειες :p

Έγινε επεξεργασία από GeoF1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω!
Ειναι ο συμπλεκτης τελικα, απο μονος του πατιεται ελαχιστα, αλλα αρκει να σου καταστρεψει το παιχνιδι.

θα βαλω λιγο deadzone προς το παρων, και μετα θελουν καθαρισμα.

Thanks!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

ACRL χθες.. Αν η κατάταξη ήταν ανάποδα, θα είχα τερματίσει τρίτος :D

Όταν πίεζα να κάνω χρόνο (1.38.χχχ) το μπροστά αριστερό λάστιχο έλιωνε από τη ζέστη. Όταν έκανα 1.39.χχχ την πάλευε πολύ καλύτερα. Απορίας άξιο πώς κάνανε 1.36 οι πρώτοι!!

 

Ένα onboard από τη μέση του αγώνα με τον @Stelios F. μπροστά. Αν δεν τον είχαν τρακάρει 3-4 φορές θα τερμάτιζε top10.

Οι κινήσεις που βλέπετε στο τιμόνι είναι από τις αναπηδήσεις στις λακούβες. Πολύ bumpy!!

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

@akis_z80 σου έδωσε σεταπ ο@rapid_fast??? Χεχεχε

Δεν έχω τρέξει ακόμα με GT3 μετά το 1.5. Είμαι περίεργος. Μάλλον θα σκίσω το combo με την Midohio.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.