Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

@GeoF1 οντως κανει λιγο θορυβο με το wheelcheck αλλά πρεπει να το αφησεις να κανει τα κουμαντα του.

 

(Επισης σημαντικο ειναι να κανουμε edit το .lut που ειναι στο My Documents και οχι στον φακελο του παιχνιδιου)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το Advanced Settings Tab πάντως δουλεύει και μετά την χρησιμοποίηση του lut genarator.

Εγώ την καλύτερη αίσθηση στο τιμόνι την πήρα με τα advanced settings ingame όπως τα είχα και όπως εμφανίζονται στο SS που ανέβασα.

Δεν κατάλαβα ποτέ αφού δεν εξηγήθηκε το προγραμματιστικό κομμάτι του θέματος γιατί το minimal forces πρέπει να το έχουμε στο 0.

 

Τι κάνουν τα Advanced Controller Settings του assetto?

Είναι κονσέρβα εφέ???

Γιατί και κονσέρβα να ναι εμένα μου αρέσουν - τα έχω συνηθίσει ...

Έγινε επεξεργασία από uhu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uhu said:

Το Advanced Settings Tab πάντως δουλεύει και μετά την χρησιμοποίηση του lut genarator.

Εγώ την καλύτερη αίσθηση στο τιμόνι την πήρα με τα advanced settings ingame όπως τα είχα και όπως εμφανίζονται στο SS που ανέβασα.

Δεν κατάλαβα ποτέ αφού δεν εξηγήθηκε το προγραμματιστικό κομμάτι του θέματος γιατί το minimal forces πρέπει να το έχουμε στο 0.

 

Τι κάνουν τα Advanced Controller Settings του assetto?

Είναι κονσέρβα εφέ???

Γιατί και κονσέρβα να ναι εμένα μου αρέσουν - τα έχω συνηθίσει ...

To minimal force λέμε να είναι 0 σε περίπτωση χρήσης του LUT, γιατί το LUT υποτίθεται ότι εξαφανίζει το deadzone. Αν βάλεις min force >0 μαζί με LUT αυτό που κάνεις είναι να ενισχύεις παραπάνω από το κανονικό τα χαμηλά forces. Αν σου αρέσει έτσι, καλώς!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα τις προάλλες από account share του φίλου Αντώνη @UltraB τον οποίο και ευχαριστώ θερμά. Δυστυχώς με χειριστήριο logitech και στις στροφές έφευγα αυτοκόλλητο χαχα. Είχα να παίξω racing παιχνίδι από εποχές forza 2. Πολύ όμορφο μου φάνηκε, πολύ ρεαλιστικό. Με τιμονιέρα πιστεύω θα είναι καλύτερα τα πράγματα. 

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpirosKGR said:

Δυστυχώς τώρα είμαι σε έξοδα. Περιμένω νέο κουτάκι που έχω παραγγείλει και έρχεται σύντομα. Το έχω στα σχέδια πάντως.

 

Χώσε το @wolves να σου κάνει μαθήματα!! :whistling:

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Georgiadis Giorgos έγραψε:

 

Χώσε το @wolves να σου κάνει μαθήματα!! :whistling:

Δε ξέρω αν έχω ελπίδα με χειριστήριο παίδες. Εχω το xbox 360 από την κονσόλα απλά πρέπει να τσιμπήσω και τον αντάπτορα. Παίζω με ένα logitech F310 που έχει "xbox360" mode. Με το Ford Mustang GT λες και δεν είχε φρένα πηγαίναμε χαχαχαχ

Έγινε επεξεργασία από SpirosKGR
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα θα εισαι και με το pad(οσο αφορα χρονους).... εγω πραμενω πιο γρηγορος  με το pad αλλα με την τιμονιερα μεγαλυτερη απολαυση

Μην νομιζεις οτι με την τιμονιερα θα ειναι πιο ευκολα τα πραγματα, το ιδιο αγγουρια θα το βρεις αλλα απο την στιγμη που θα πιασεις τιμονιερα δεν το ξαναπαιζεις με pad :)

Οποτε ξεκινα !!!!

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Citroën DS3 WRC - Μακράν από τα πιο ευχάριστα αυτοκίνητα που έχω οδηγήσει με το Pad. Το πάω και αρκετά καλύτερα σε σχέση με τα άλλα.

 

Πάντως το παιχνίδι χρειάζεται να αφιερώσεις ώρες, κακά τα ψέματα. Δε γίνεται να πηγαίνεις τάπα και να μη σου φεύγει άμα δε προπονηθείς.

Link to comment
Share on other sites

το αγαπημενο μου με τιμονιερα ειναι το audi και το mclaren οσο αφορα τα GT3!!!! Που ειναι το περιεργο σε αυτο?

Πρώτη φορά ακούω κάποιον να λέει πως προτιμά αμάξι με pad αντί για wheel.

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.