Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

41 minutes ago, liakjim said:

Είναι τόσο καλό το 1.5 που με βλέπω να μη πιάνω rF2 για πολύ καιρό ακόμα. Σε αίσθηση είναι πλέον 99% ίδια.

Ήταν μία από τις 2 απαντήσεις που προέβλεψα χθες ότι θα γράψεις.

Η άλλη ήταν "καλό, αλλά δε φτάνει το rf2 ακόμα" :D

Μάρτυρες @GoMaR @Georgiadis Giorgos χαχα

 

Εντωμεταξύ χθες στις 21:00 μπήκαμε "για 3 γύρους" online και καταλήξαμε να παίζουμε μέχρι τη 01:00  (παρά το πρωινό ξύπνημα στις 7). Είδα πολύ αργά το μήνυμά σου. Ήμασταν ts..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε, απίστευτη δουλειά. Το V7 είναι πλέον snappy στο όριο. Απόλαυση. Το FFB είναι τέλειο με το Post process. Τα γραφικά / ήχος πολύ βελτιωμένα, netcode φαίνεται ως τώρα χωρίς προβλήματα.

Δεν ξέρω, έχω ενθουσιαστεί.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akis_z80 said:

Ήταν μία από τις 2 απαντήσεις που προέβλεψα χθες ότι θα γράψεις.

Η άλλη ήταν "καλό, αλλά δε φτάνει το rf2 ακόμα" :D

Μάρτυρες @GoMaR @Georgiadis Giorgos χαχα

 

Εντωμεταξύ χθες στις 21:00 μπήκαμε "για 3 γύρους" online και καταλήξαμε να παίζουμε μέχρι τη 01:00  (παρά το πρωινό ξύπνημα στις 7). Είδα πολύ αργά το μήνυμά σου. Ήμασταν ts..

Ε καλά, σιγά την πρόβλεψη. Είπες τα 2 πιθανά σενάρια. 1 , 2, Χ το έπαιξες χεχεχε

Link to comment
Share on other sites

Τα δυο νεα αυτοκινητα δεν με εντυπωσιασαν, ωραια αλλά μεχρι εκει...

 

Αυτο που με ενθουσιασε ηταν το ffb και το v7 μονδελο ελαστικωνε...

 

Επιτηδες εχθες ετρεξα με 458 και λιγο Μ3 Akrapo...εντελως διαφορετικη αισθηση(προς το καλυτερο εννοειται)...

Link to comment
Share on other sites

Και άλλο update.

 

Όλα μαζί :

 

1.5.3
- Fixed Barcelona requiring wrong DLC to start
- Lotus Evora S and S2 model and digital script updated
- Lotus Evora GTE and GTE Carbon model and digital script updated
- Ferrari 458GT2 model, lights and digital script updated
- BMW M4 dash light tweaked
- Abarth 595 (stock, S1, S2) dash light tweaked
- added template 2016_driver in dev
- added old driver model in sdk/dev/content/old_v1.4_driver

1.5.2
- Fixed car reset to pits in wrong way happening even with penalities off
- Fixed crash on 32bit version when using TyreApp
- Fixed track map for Nordschleife Endurance Cup
- Possible fix for audio related crash in Brands Hatch and Silverstone

1.5.1
- Fixed wrong export on Spa

Link to comment
Share on other sites

Το Mustang, στη νεα χαζοπιστα που εβγαλαν δε με προβληματισε καθολου, μη σας πω οτι το χαρηκα κιολας.

Μολις το πηρα στην πιστα (mugello) μου αλλαξε τον αδοξαστο....

ΡΕ ΤΙ ΜΑΟΥΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ρεπαιδακιμου.....

Θελει τις άπλες του για να νιωσει. Αμερικανιά καθαροαιμη....

Στην τελικη, ουτε κρυο, ουτε ζεστη, το αυτοκινητο, αλλα νομιζω πολυ καλη υλοποιηση.

 

Σημερα εχει σειρα το corvette.

Ο κουβας θα δοκιμαστει τελευταιος (θα μαρεσει σιγουρα για αυτο :hehe: )

Και μιας και ανεφερα τον κουβα, υπαρχει περιπτωση να αλλαχτει καπως το fail που εχουν κανει με την επιλογη του b&w εφε σε οποια πιστα το τρεχεις; Ειναι βαρετο καθε φορα να αλλαζεις το photo effect, manual μολις μπεις στην πιστα....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, wolves said:

Και μιας και ανεφερα τον κουβα, υπαρχει περιπτωση να αλλαχτει καπως το fail που εχουν κανει με την επιλογη του b&w εφε σε οποια πιστα το τρεχεις; Ειναι βαρετο καθε φορα να αλλαζεις το photo effect, manual μολις μπεις στην πιστα....

Από τις ρυθμίσεις του παιχνιδιού , βάλε το default (ή όποιο άλλο θες)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

θα το πάρω και εγώ οτ παιχνιδάκι...λέω όμως πρώτα να ξεκινήσω από το το pc cars (που το έχω ευκαιρο) για να μάθω να οδηγάω κάπως...είμαι με gamepad...θα τα πούμε σε λίγο καιρό στις πίστες.....

 

 

Spoiler

Καλή Πρωταπριλιά....

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mad_dog said:

Τελικά θα τρέξω μαζί σας την Κυριακή...να δοκιμάσω αυτό το 1.5 να δούμε τι λέει...

Θα το ευχαριστηθείς, έχουν κάνει και συνεργασία με την ΕΜΥ και πλέον οι σέρβερς παίρνουν τον καιρό σε πραγματικό χρόνο.

Η υδρολίσθηση βέβαια δεν φτάνει το επίπεδο του rf2, αλλά σαν αίσθηση είναι πολύ κοντά.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mad_dog said:

Τελικά θα τρέξω μαζί σας την Κυριακή...να δοκιμάσω αυτό το 1.5 να δούμε τι λέει...

Διάλεξες και το ευκολότερο κόμπο :fie: θα το τρελοευχαριστηθείς, μόνο μη σε δώ να πατήσεις esc στην πρώτη στροφή θα το πάρω προσωπικά !:)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Έφερα μερικές στροφές τη μαούνα (mustang) χτές το βράδυ, δεν οδήγησα κάποιο άλλο αμάξι γιατί δοκίμαζα και τα updates σε άλλα sims. Το FFB μου φάνηκε αισθητά καλύτερο από το BMW που οδηγούμε τώρα στον Tango και τα ελαστικά έχουν συμπεριφορά συμβατή με την πραγματικότητα αντί να βρίσκονται μονίμως σε ψυγείο, γενικά το νέο tyre model μου άρεσε αρκετά τουλάχιστον στη μαούνα. Πολύ καλό και το καινούργιο app  tyre app. :party:

 

Η νέα πίστα δεν μου λέει κάτι, μου φάνηκε σαν need for speed stage και προσωπικά το βλέπω σαν χαμένο development time. Με ΑΙ δεν τρέχω στο AC γιατί είναι για γέλια αλλά μιάς και είπανε για βελτιώσεις μπήκα να τρέξω ένα αγώνα και παραμένει για γέλια :(

 

Δυστυχώς σε αγώνα στο WAMTA που τρέχαμε με τον Άκη και ενώ οι μάχες είχαν φουντώσει μια ανεπαίσθητη επαφή που είχα με κάποιον τρίτο με πέταξε πάλι εκτός δρόμου και οδήγησε σε τετακέ, ίσως να ήταν κάτι τυχαίο αλλά με το αμαρτωλό παρελθόν του παιχνιδιού θα δείξει το άμεσο μέλλον εάν διορθώθηκε το κακό.

 

Την τετάρτη που θα ξαναπιάσω τη BMW ελπίζω να διαπιστώσω διαφορά πρός το καλύτερο που θα οδηγήσει σε αγορά του DP2 ώς επιβράβευση στους Ιταλούς που μοιάζουν να προσπαθούν να επανέλθουν στον ίσιο δρόμο B)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.