Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Χθες στον τελευταίο γύρο του αγώνα στο acrl.. κρατούσα με νύχια και με δόντια τη  θέση μου όταν έγινε αυτό:

 

 

Τελικά τερμάτισα 2.8sec πίσω από τον βιαστικό :p

Μιλήσαμε μετά το race, μου είπε σόρρυ.. Του λέω δεν πειράζει γι'αυτό υπάρχουν τα incident reports. :)

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, akis_z80 said:

Χθες στον τελευταίο γύρο του αγώνα στο acrl.. κρατούσα με νύχια και με δόντια τη  θέση μου όταν έγινε αυτό:

 

 

Τελικά τερμάτισα 2.8sec πίσω από τον βιαστικό :p

Μιλήσαμε μετά το race, μου είπε σόρρυ.. Του λέω δεν πειράζει γι'αυτό υπάρχουν τα incident reports. :)

E εντάξει, ούτε ο @mad_dog, δεν θα έστριβε τόσο αργά, δικαιολογημένος!!!!:hehe:

Τί απαράδεκτα collisions. Άλλη φορά league στο rF2 πες τους.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στο 00:16, έχουν μικρή διαφορά ταχύτητας. Έχω την αίσθηση ότι στην πραγματικότητα, απλά θα έσπαγε στην άκρη ο προφυλακτήρας, εδώ πάλι πετάχτηκε σαν ελατήριο.

Φυσικά δεν περιμένω τέτοια εξομείωση, αλλα τα collisions είναι πολύ OFF.

Είμαι περίεργος να έβλεπα τα speed logs του server.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, liakjim said:

Αν δεις στο 00:16, έχουν μικρή διαφορά ταχύτητας. Έχω την αίσθηση ότι στην πραγματικότητα, απλά έσπαγε στην άκρη ο προφυλακτήρας.

Φυσικά δεν περιμένω τέτοια εξομείωση, αλλα τα collisions είναι πολύ OFF.

Είμαι περίεργος να έβλεπα τα speed logs του server.

Εδώ μιλάμε για rigid body collisions (δυστυχώς) και οχι soft body. Για οτι είναι, το συγκεκριμένο collision ειναι οκ, θα μπορούσε να τον ξαποστειλει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Oxide Burnedbrain said:

Ναι οκ,θα φάει ποινή αλλά απο θέμα δεοντολογίας μιλάω,πίστευα ότι σε τέτοια leagues αυτά θεωρούνται αυτονόητα. 

Ειδικά σε τέτοια leagues είναι που θεωρείτε αυτονόητο ότι δεν περιμένεις τον αντίπαλο ακόμα και αν έκανες μεγάλη μαμακία :p

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Oxide Burnedbrain said:

Ναι οκ,θα φάει ποινή αλλά απο θέμα δεοντολογίας μιλάω,πίστευα ότι σε τέτοια leagues αυτά θεωρούνται αυτονόητα. 

Ναι θεωρούνται αυτονόητα σε τέτοια leagues, μερικοί το ακολουθούν, μερικοί μαθαίνουν "the hard way" που λέμε :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Assetto Corsa – Free Bonus Pack 2 Unveiled

Kunos Simulazioni has unveiled the second free bonus pack for their Assetto Corsa title.

Coming to Assetto Corsa’s PC version alongside the 1.5 update on March 31, the Bonus Pack 2 will add the Corvette C7 Stingray and the Ford Mustang to the title.

Furthermore, the pack will also introduce the “Death Valley” desert track, coming in three configurations.

To round it all out, the free pack will also add the nimble little Fiat Abarth 595 that can be seen duking it out with its modern counter-parts in the trailer video below.

The two new cars will also be coming to the title’s upcoming console version as the Corvette & Ford are part of a pre-order bonus pack.

 

http://www.virtualr.net/assetto-corsa-free-bonus-pack-2-unveiled

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.