Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Δεν επιθυμώ να τρέξουν όλοι με rF2 για τους παρακάτω λόγους

 

1. Είναι ακριβό και μερικοί δεν είναι διατεθειμένοι να δώσουν ένα τέτοιο ποσό για να τρέξουν από την στιγμή που τρέχουν στο AC,

2. Η παρέα εδώ τρέχει AC,

3. Σκοπός είναι η καλή παρέα και να περνάμε όμορφα.

Θα το πάρουμε μωρέ κάποια στιγμή ,κάποτε ήθελα να τους πάω όλους στο rre δεν τα κατάφερα ήταν της μοίρας μου γραφτό :p:D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε Φιλόθεε πες μου σε παρακαλώ πολύ τι πίνεις και σε πειράζει ρε φίλε.

Τι κόλλημα είναι αυτό με τις συγκρίσεις των παιχνιδιών....

 

Δεν σε βλέπω να τρέχεις όμως κανέναν αγώνα!!!

 

Kαλημέρα troffeo,

 

οι συγκρίσεις δεν είναι κάτι το κακό όταν γίνονται σε πολιτισμένα πλαίσια. Η αντίδραση είναι το πρόβλημα και πως θα τοποθετηθείς στην συζήτηση. Εξάλλου σαν θερμοκέφαλοι που είμαστε σαν λαός, λογικό να υπάρχουν και οι έντονες αντιδράσεις. Μερικοί θα αντιδράσουν ψύχραιμα και θα τοποθετηούν με αντεπιχειρήματα, άλλοι θα πέσουν όπως οι αλεξιπτωτιστές και θα ανοίξουν πυρ. Για παράδειγμα εσύ με στοχοποιείς ότι θέλω να τρέξουν με το rF2. Kαι γνωρίζεις ότι κάτι τέτοιο δεν είναι εφικτό, για τους λόγους που ανέφερα σε άλλο thread.

Eπίσης δεν σημαίνει ότι όταν κάποιος υποστηρίζει κάτι άλλο είναι και ο κακός της παρέας. Είπαμε, η αντίδραση είναι το πρόβλημα και πως θα τοποθετηθείς.

 

Κλείνω με την αρχαία παροιμία

 

Μικρόν κακόν, μέγα αγαθόν (δηλαδή: από ένα μικρό κακό μπορεί να έρθει ένα μεγάλο καλό)

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αυτό:

 

http://www.racedepartment.com/downloads/caterham-academy.6794/

 

Δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά φαίνεται ενδιαφέρον, μήπως το χρησιμοποιήσουμε στο μέλλον στα greek gatherings.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αυτό:

http://www.racedepartment.com/downloads/caterham-academy.6794/

Δεν το δοκίμασα ακόμα, αλλά φαίνεται ενδιαφέρον, μήπως το χρησιμοποιήσουμε στο μέλλον στα greek gatherings.

Εγω το δοκιμασα και ειναι κατπληκτικο mod.

Απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει και λενε οτι απο αποψη physics ειναι πολυ κοντα στην πραγματικοτητα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω το δοκιμασα και ειναι κατπληκτικο mod.

Απο τα καλυτερα που εχω δοκιμασει και λενε οτι απο αποψη physics ειναι πολυ κοντα στην πραγματικοτητα.

Πως ακούγεται παρέα με το Zandvoort που θα μας το δώσουν δωρεάν?

Link to comment
Share on other sites

Είναι τρομερά καλό απλά έχει μόνο 1 LOD. Αυτό σημαίνει ότι ένα grid 10 αυτοκινήτων ίσως δημιουργήσει πρόβλημα σε συστήματα με αδύναμες κάρτες γραφικών

Δεν κολλάμε πουθενά :p:D κάποτε τρέχαμε το gp3 με 18-20 fps/sec θα πετάξουμε έξω τους σπόνσορες  μετά θα ξεριζώσουμε λίγα δένδρα και ίσως να τρέξουμε και κεκλισμένων των θυρών :D!

Ασε που δεν καταφέρνουμε να συγκεντρώσουμε ούτε 10 αυτές τις μέρες σνιφ :(.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Διακρίνω μια ειρωνεία στο ποστ, αλλά δεν πειράζει. B)

Ήμουν, πολύ ωραία πίστα. Η αίσθηση του οδοστρώματος είχε μεγάλη διαφορά με τις υπόλοιπες που είναι laser-scanned, σα να τρέχεις σε τέλειο οδόστρωμα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό οφείλεται περισσότερο στο ότι είναι mod.

Θα δεις το Zandvoort παρ όλο που είναι από moder επειδή θα δεχθεί τις τροποποιήσεις των devs του assetto θα είναι το ίδιο καλή με τις laser scanned. Αλλωστε ποιός από μας ξέρει που πέφτουν οι πραγματικές λακούβες?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τυγχάνει να έχω δουλέψει σε τοπογράφους, και από την απάντηση του Αρη ότι έχουν σημεία με  gps, αν μέτρησαν με τοπογραφικό gps, (οχι αυτοκινητου) θα είναι 99,8% σωστή.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παρατήστε οτιδήποτε κάνετε και βάλτε Caterham ( + skins) στο Bridgehampton. !!! :happy::gyro::jump:

Έχω σηκώσει server. Ψάξτε για greece και θα το βρείτε.

 

Είναι oldschool track που έχει μόνο γρήγορες στροφές και αρκετές υψομετρικές αλλαγές.

Τα όρια της πίστας τελειώνουν μαζί με το δρόμο σε αντίθεση με όλες τις νέες πίστες που για λόγους ασφαλείας είναι σαν αεροδρόμια με βαμμένες λευκές γραμμές..

 

Τrack map + εικόνα από τα 70s

Ti1TSKU.jpg

 

zZ5OZeA.jpg

 

 

 

 

Screens από το combo:

18QwFR1.jpg

 

RZZpAD8.jpg

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Βασικά το Caterham είναι haxx :p Όσο γρήγορα και να μπεις σε μια στροφή, φαίνεται να έχει κιάλλο grip.. Διαβάζω ότι τα Physics είναι λίγο εκτός τόπου και χρόνου αλλά αν κατάλαβα καλά τώρα τα ανέλαβε αυτός που διόρθωσε τα physics του miata και του quattro οπότε έχουμε προοπτική για πολύ θετικές εξελίξεις..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.