Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

@liakjim,

χωρις σεταπ κατω απο 1.35.7 μονο μια φορα πηγα να το κατεβασω κοντα στο 1.35.000 αλλα στην τελευταια στροφη πριν την τελικη μου εφυγε ολο.
απο τοτε δε μπορω να το ριξω.Ολο restart ειμαι.
Οποτε κραταω το 1.35.7
Αν εχεις σεταπ ριξε να δοκιμασω.

Link to comment
Share on other sites

χωρις σεταπ κατω απο 1.35.7 μονο μια φορα πηγα να το κατεβασω κοντα στο 1.35.000 αλλα στην τελευταια στροφη πριν την τελικη μου εφυγε ολο.

απο τοτε δε μπορω να το ριξω.Ολο restart ειμαι.

Οποτε κραταω το 1.35.7

Αν εχεις σεταπ ριξε να δοκιμασω.

 

Δεν είναι ρεαλιστικός ο τρόπος που επιταχύνει στο παιχνίδι. Αν οι πιλότοι της F1 έπρεπε να προσπαθούν τόσο δύσκολα στο να πατάνε ελάχιστα το γκάζι θα είχαμε πολλαπλά safety car σε κάθε αγώνα. Με TC επιταχύνει πιο ρεαλιστικά και αυτό φαίνεται, π.χ δείτε το onboard lap από Καναδά, στην πιο αργή στροφή:

 

http://www.formula1.com/content/fom-website/en/video/2015/6/Onboard_pole_position_lap_-_Canada.html

 

Στο Monaco που είναι και η πιο αργή στροφή φαίνεται ακόμη περισσότερο:

 

http://www.formula1.com/content/fom-website/en/video/2015/5/Onboard_pole_position_lap_-_Monaco.html

 

Π.χ μένει μέχρι τα 140kmh στην 2άρα, άντε κάντο αυτό χωρίς TC στο mod :p

Έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον, εκτός αν φταίνε οι σχέσεις που δεν αλλάζουν.

 

Σε αγώνα δεν το συζητώ, είχαμε τρέξει στο RD και όποιος δεν είχε TC/ABS δεν τερμάτισε.

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται ότι πατάνε το γκάζι σε ένα μικρό ποσοστό στην αρχή (γύρω στο 50% ή λίγο πιο κάτω) και στη συνέχεια πολύ σταδιακά το πηγαίνουν μέχρι 90% ή 100% αφού έχουν ισιώσει τους τροχούς και έχουν ανεβάσει 1-2 ταχύτητες.

Το mod δεν το δοκίμασα ακόμα.. Περιμένω την F1 της kunos :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ρεαλιστικός ο τρόπος που επιταχύνει στο παιχνίδι. Αν οι πιλότοι της F1 έπρεπε να προσπαθούν τόσο δύσκολα στο να πατάνε ελάχιστα το γκάζι θα είχαμε πολλαπλά safety car σε κάθε αγώνα. Με TC επιταχύνει πιο ρεαλιστικά και αυτό φαίνεται, π.χ δείτε το onboard lap από Καναδά, στην πιο αργή στροφή:

Εννοείται πως είναι mod το οποίο στερείται πραγματικών εργοστασιακών δεδομένων.

Από την άλλη χωρίς δεδομένα τηλεμετρίας, αυτό που λες δεν μπορεί να επιβεβαιωθεί.

Εμένα πχ μου φαίνεται μια χαρά. Ίσως βοηθά το πετάλ της G27. Τεράστια ροπή + ηλεκτρικό μοτέρ + απουσία TC είναι λογικό να είναι δύσκολο.

Θυμάσαι τί έπαθε ο Raikkonen στον Καναδά? ;)

 

Σε αγώνα δεν το συζητώ, είχαμε τρέξει στο RD και όποιος δεν είχε TC/ABS δεν τερμάτισε.

Ποιόν αγώνα? Βρε μήπως λες για το παλιό mod και μπερδεύεσαι?

Το καινούργιο είναι αυτό. Για αυτό έλεγες για 2009 πριν???? 

 

Περιμένω την F1 της kunos :D

 

Καλά, περίμενε!!! Δοκίμασέ το Άκη, ειναι πολύ καλό. Η Mclaren μου αρέσει ελαφρώς περισσότερο.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως είναι mod το οποίο στερείται πραγματικών εργοστασιακών δεδομένων.

Από την άλλη χωρίς δεδομένα τηλεμετρίας, αυτό που λες δεν μπορεί να επιβεβαιωθεί.

Εμένα πχ μου φαίνεται μια χαρά. Ίσως βοηθά το πετάλ της G27. Τεράστια ροπή + ηλεκτρικό μοτέρ + απουσία TC είναι λογικό να είναι δύσκολο.

Θυμάσαι τί έπαθε ο Raikkonen στον Καναδά? ;)

 

Ποιόν αγώνα? Βρε μήπως λες για το παλιό mod και μπερδεύεσαι?

Το καινούργιο είναι αυτό. Για αυτό έλεγες για 2009 πριν???? 

 

 

Καλά, περίμενε!!! Δοκίμασέ το Άκη, ειναι πολύ καλό. Η Mclaren μου αρέσει ελαφρώς περισσότερο.

 

Το FF1 2015 είχαμε τρέξει, βέβαια ήταν πιο παλιά έκδοση όχι η 1.2 (αλλά παρόμοια συμπεριφορά).

http://www.racedepartment.com/threads/ff1-2015-silverstone-thu-26-feb-2015.101266/ (βέβαια ήταν green το track).

Έγινε επεξεργασία από Zenor
Link to comment
Share on other sites

Είδες? Τόσο εύκολο να χάσεις κ να κερδισεις χρόνο. Όλα στην κόψη.

 

Βέβαια δεν είναι RSR για να ξέρω αν είναι valid (ή αν το ανοίξω θα το δώ?)

Το FF1 2015 είχαμε τρέξει, βέβαια ήταν πιο παλιά έκδοση όχι η 1.2 (αλλά παρόμοια συμπεριφορά).

http://www.racedepartment.com/threads/ff1-2015-silverstone-thu-26-feb-2015.101266/

Καμία σχέση.

Έγινε επεξεργασία από liakjim
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είδες? Τόσο εύκολο να χάσεις κ να κερδισεις χρόνο. Όλα στην κόψη.

 

Βέβαια δεν είναι RSR για να ξέρω αν είναι valid (ή αν το ανοίξω θα το δώ?)

Καμία σχέση.

με προσβαλεις.......

rsr δεν εχω ανοιχτο γιατι με αγχωνει.Στο rsr θα δεις χρονο 1.35.8; Δε θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

Στο Silverstone, έχει κάνα δυο σημεία που μπορείς να ανοιχτείς. Οπότε συγγνώμη αλλά δεν...

RSR or didn't happen.

Και η FW37 στο mod Formula Fantasy βασίστηκε φαντάζομαι. Ίδιας χρονιάς μονοθέσια.

Nope. Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Στο Silverstone, έχει κάνα δυο σημεία που μπορείς να ανοίξεις. Οπότε συγγνώμη αλλά δεν...

RSR or didn't happen.

Εγω συγνωμη που δε προκειται να μπω στη διαδικασια να αποδειξω κατι και σε καποιον.

Δε χρειαζεται.Αν θες το πιστευεις αλλιως οκ λεμε οτι εισαι γρηγοροτερος για να τελειωνει εδω το θεμα.

(πιστευα οτι εκανες πλακα , αλλα δεν ειδα καποιο emoticon)

Link to comment
Share on other sites

Παιζω για να παιξω Δημητρη..Οχι για να αποδειξω κατι στο ξανα λεω.Ολο το βραδυ ιδρωσα να κατεβασω τον χρονο για το "challenge" μας.Αφου βρηκα ενα tip για την φορμουλα , σταθεροποιηθηκα στο 1.35.5 μετα απο 15.000 restarts και 58.000 τρακαρισματα βεβαια.
Ετυχε και εκανα εναν ταχυτερο γυρο και αμεσως απο τον ενθουσιασμο μου , εκανα print screen για να ερθω να το δειξω.Ουτε replay δεν εσωσα.Και τωρα εχω εσενα να με αμφισβητεις για την εγκυροτητα του χρονου ;Επειδη ΕΤΥΧΕ και σε περασα ;
Οχι Δημητρη.Με προσβαλλει τελειως που συνεχιζεις και επιμενεις και δε προκειται να ασχοληθω ξανα.Αληθεια σου λεω.
Εισαι ταχυτερος.Συγχαρητηρια :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιδραω εγω , εσυ αντιδρας απο την στιγμη που σε περασα..
Και επειδη ειναι αστειο να χαλαμε τις σχεσεις μας για ενα γαμοπαιχνιδο και επειδη σε 3.5 ωρες ξυπναω γιατι πρεπει να ταξιδεψω 4 ωρες,καλο βραδυ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.