Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

αυτο που θα ηθελα ειναι λιγο πιο εντονη την επαναφορα στο πεταλ του φρενου.
Αλλιως κανενα παραπονο.
χωρις Vsync απλα δε μπορω να παιξω.Αρνουμαι να παιξω "σπαστα"

edit: διορθωση γραμματικης γιατι με τοση δουλεια δεν...

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είμαι ένα κλικ πριν πάω να αγοράσω τούτην εδώ

Logitech Driving Force GT

τι λέτε έχετε να προτίνετε τίποτα άλλο στα ίδια λεφτά

κι εγω αυτην εχω. 123 την πηρα τον Ιανουαριο. Για τα λεφτα της και για 1ο τιμονι δε νομιζω να υπαρχει αλλη καλυτερη. Οταν και αν νιωσεις πως θες συμπλεκτη και h shifter, μπορεις να αρχισεις να σκεφτεσαι πιο ακριβες λυσεις. Αλλα πολυ πιο ακριβες! Παντως προσωπικα δεν το σκεφτομαι να την αλλαξω κι ας εχω κολλησει με το assetto corsa... Έγινε επεξεργασία από tanthopo
Link to comment
Share on other sites

Είπες όχι αλλά δεν προτίνεις και τίποτα :D

Οχι = οχι δεν εχει να προτεινει :)

Απο οτι καταλαβαινω δηλαδη.

Παντως με την συγκεκριμενη τιμονιερα αρκετοι απο μεσα , εχουν αποδειξει πως το εργαλειο δεν κανει τον μαστορα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

είμαι ένα κλικ πριν πάω να αγοράσω τούτην εδώ

 

Logitech Driving Force GT

 

τι λέτε έχετε να προτίνετε τίποτα άλλο στα ίδια λεφτά

 

Ψάξου σε αγγελίες. Αν βρεις G25/G27 μέχρι 150€, χτυπα την.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι να δωσει 120 για καινουργια , ναι χιλιες φορες G25/G27.Αλλιως τη συγκεκριμενη νομιζω την βρισκεις 70Ε μεταχειρισμενη.
Παντως αναμεσα σε G25-27 , προτιμησε την 2η λογω παραπανω κουμπιων στο τιμονι.
Με δυο κουμπια δε πας πουθενα(G25)

Link to comment
Share on other sites

vsync on προσθετει input lag.....

αν δε θελετε σκαμπανεβασματα στα frames, tearing και θελετε ησυχια απο τα ανεμιστηρια της vga (και της cpu) βαλτε cap στα frames.

σε 60αρι μονιτορ βαλτε το λιγο πιο πανω απο τα 60frames. 62 ειναι μια χαρα.

με vsync on για να μην εχεις input lag, βαζεις cap στα 58frames και ενεργοποιεις το triple buffering απο τον driver της gpu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα καλά δεν πειράζει ας κάνω μ@λ@κία τώρα σε τρία χρονάκια θα την αλλάξω απλά θέλω τιμόνι δεν γίνετε άλλο ποια με το gamepad με βρίζει και ο gomar από την κοπή της πίτας :D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όλα καλά δεν πειράζει ας κάνω μ@λ@κία τώρα σε τρία χρονάκια θα την αλλάξω απλά θέλω τιμόνι δεν γίνετε άλλο ποια με το gamepad με βρίζει και ο gomar από την κοπή της πίτας :D

Απλά αν πάρεις μεταχειρισμένη, κοίτα να εχει κανενα χρονο ακόμα εγγύηση, γιατι τρώνε πολύ ξυλο οι καημένες...

Επισης αν παρεις την DFGT, προσοχη με τους πλαστικούς σφηγκτήρες που την στερεώνεις στο τραπέζι/γραφείο! Όχι υπερβολική δύναμη γιατι σπάνε εύκολα και δεν υπάρχουν ανταλλακτικά!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

vsync on προσθετει input lag.....

αν δε θελετε σκαμπανεβασματα στα frames, tearing και θελετε ησυχια απο τα ανεμιστηρια της vga (και της cpu) βαλτε cap στα frames.

σε 60αρι μονιτορ βαλτε το λιγο πιο πανω απο τα 60frames. 62 ειναι μια χαρα.

με vsync on για να μην εχεις input lag, βαζεις cap στα 58frames και ενεργοποιεις το triple buffering απο τον driver της gpu.

Για εξήγησε λίγο... Τα 62 fps και v-sync off τα βάζουμε στις in game ρυθμίσεις του assetto corsa?

Αλλιώς βάζουμε 58 fps και v-sync on, αλλα σε αυτήν την περίπτωση πρέπει να βαλουμε το tripple buffering απο τις ρυθμίσεις της nvidia control panel, που έχει συγκεκριμένες ρυθμίσεις για κάθε παιχνίδι? Σωστά κατάλαβα;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.