Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

@παρέα χαιρετώ. Το Σ/Κ που μας πέρασε κόλλησα με το assetto και θά θελα να ρωτήσω εδώ την παρέα για κάτι που σκέφτηκα αλλά δεν το δοκίμασα.

Η φόρμουλα abarth αν δεν κάνω λάθος στρίβει με περίπου 400 μοίρες εμείς έχουμε ορίσει 900 μοίρες περίπου στο control panel tou assetto, γίνεται να αφήσουμε αυτή τη ρύθμιση και να ορίσουμε 400 μοίρες στο global settings tou logitech profiler εν όσω είμαστε μέσα στο παιχνίδι (δηλ με alt tab)?

Eχει αυτό θετικό αποτέλεσμα στην οδήγηση όσον αφορά την ακρίβεια και την ευκολία στους χειρισμούς του τιμονιού?

Δεν ξέρω αν έχει συζητηθεί εδώ το θέμα αν ναι μου υποδεικνύετε τη σελίδα.

Παρακαλείται ο not djkostas να μην ασχοληθεί με το θέμα πρκειμένου να μη διαταραχτεί η ψυχική  :eek:  του υγεία :tongueout: :tongueout: .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τυχεράκια είσαι στην καλύτερη περίοδο της ζωής σου, κάτσε εκεί μην το κουνάς καθόλου, και τι δεν θά δινα να γύριζα 30 χρόνια πίσω.

Αλλωστε με τη νέα κυβέρνηση δεν κινδυνεύεις (ίσως) να σε πετάξουν από το πανεπιστήμιο ακόμα κι αν γίνεις αιώνιος φοιτητής .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε , πώς το κάνεις? 

 

Πραγματικά θα ήθελα να το μάθω να το κάνω και εγώ. Που και που θα κάνω κανα drift-ακι. Αλλά όλη την πίστα?

Το drift είναι ωραίο για εκτόνωση μετά από κανονικό αγώνα ή hotlapping. :)

Με street λαστιχάκι γίνεται πιο εύκολα αλλά χρειάζεται και γρήγορο τιμόνι. Στη g25 έριχνα σφαλιάρες για να την κάνω να γυρίσει με την ταχύτητα που έπρεπε.

 

Άντε να βγει και αυτό το πράμα, για να παίρνουν σειρά οι Brands Hatch, Zandvoort κλπ! Για να λένε Q1 2015 μάλλον εννοούν release 31 Μαρτίου :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, πολύ σύντομα θα είσαι πιο γρήγορος από το pad.

Εμένα μου πήρε 250ώρες για να είμαι αρκετά πιο γρήγορος αλλά καμιά 20ώρες για εξίσου ή ελάχιστα πιο αργός σε απόλυτο χρόνο αλλά συνολικά σε αγώνα λόγω καλύτερου ελέγχου (άρα λιγότερα λάθη) τελικά γρηγορότερος. Θα το δεις. Τις μοίρες θα έλεγα να μη τις πειράξεις ώστε να συνηθίσεις από την αρχή στις σωστές. 

προς το παρον ειμαι πολυ πιο αργος απο το pad και μου κακο-φαινεται  :p

με 900 μοιρες το εχω κανονικα δηλαδη 

Ναι και εγώ ήμουν 4 δευτ κάτω πχ σε Mugello. Αλλά συνήθισα. Τώρα είμαι πχ 3-4 δευτ πιο κάτω σε Imola με GT3.

 

Μιας και ειχατε πιασει κουβεντα περι pad, για πειτε τιποτα ρυθμισεις με δαυτο....

Για xbox360...

Σχολια του τυπου "παρε τιμονι", "που πας ρε καραμητρο..." κλπ θα πανε ignore list :p

Link to comment
Share on other sites

Μιας και ειχατε πιασει κουβεντα περι pad, για πειτε τιποτα ρυθμισεις με δαυτο....

Για xbox360...

Σχολια του τυπου "παρε τιμονι", "που πας ρε καραμητρο..." κλπ θα πανε ignore list :p

Assetto Corsa Xbox 360 Controller Settings
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα ειναι το pad 360 ολα θελουν practice απλα.To ειχα στα default μονο το speed steering ειχα κατεβασει λιγο να μην ειναι τοσο γρηγορο

ελεγα να δοκιμασω να ριξω και λιγο to feedback αλλα ολο το ξεχνουσα.Απο μενα στα default ειναι οκ!

 

υγ ari αυτες ειναι παλιες ρυθμησεις πριν την 1.0 καποιο διαστημα υπηρχε προβλημα αλλα διορθωθηκε παρακατω  οποτε πιστευω οτι θα τον μπερδεψουν

και ο @ billys τρεχει με pad απο οτι ξερω

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τα δικα μου settings τα εχω παρει απο το rd..αν θυμαμαι καλα απο το link που δινει ο aris teidis ειναι:

 

steering speed 100%

gamma 2.2

filter 0.85

deadzone 0.06

intensity 50%

 

Επισης και του Jim Liak ειναι πολυ καλο ετρεχα αρκετο καιρο με αυτο..στο ανεβαζω αν θες..

Έγινε επεξεργασία από Billys
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.