Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Το είχα ψιλιαστεί -> It's official http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/lamborghini-miura-p400sv-official-content.15115/

 

Πείτε μου μιας κ δεν το θυμάμαι. Υπάρχει άλλο παιχνίδι εκτός του AC που να γίνεται αυτό? Δλδ mod να γίνεται κομμάτι του παιχνιδιού? 

 

Dota 2 :p

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, εκεί που έκανα προπόνηση χτες για τον αγώνα της Πέμπτης με τη RUF (παρεμπιπτόντως - απολαυστική) θυμήθηκα πάλι το πόσο δεν μου αρέσει το γεγονός ότι χρησιμοποιώντας μικρή FOV χάνεις την αίσθηση της ταχύτητας. Ε δεν λέει, το κοντέρ να δείχνει 120+ και εσύ να αισθάνεσαι ότι μόλις που τρέχεις με 40...

Έτσι μου ήρθε η εξής ιδέα: - ξέρετε σαν αυτόν τον γλόμπο που ανάβει στα κινούμενα σχέδια (και παρακαλώ μην πυροβολείτε τον πιανίστα) - δεν θα ήταν ωραίο αν υπήρχε ένα application που να σου επιτρέπει να ορίζεις στο παιχνίδι μια μεταβλητή FOV αντί μιας σταθερής έτσι ώστε να λες πχ. θέλω η FOV να μεταβάλλεται προοδευτικά από την τιμή 60 έως την την τιμή 27 μεταξύ των ταχυτήτων από 150 μέχρι τα 50 χλμ/ω? ;)

 

Τι? Οοόχι δεν ξέρω πως να το κάνω :bleh: , απλώς λέω τι καλά θα ήταν να υπήρχε κάτι τέτοιο... Καλά μην βαράτε, μια ιδέα πέταξα! :pc:

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάτι τέτοιο?  :bleh:

tumblr_n8kw8kpcSb1sg6cg8o1_500.gif

 

Ενδιαφέρον σαν ιδέα, αν και στην ουσία μοιάζει πολύ με το G-force effect που έχουμε ήδη.

Δοκίμασε να το κάνεις χειροκίνητα την ώρα που οδηγείς με τα + - και αν σου αρέσει ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ πολύ, θα του ρίξω μια ματιά!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή κάτι τέτοιο?  :bleh:

tumblr_n8kw8kpcSb1sg6cg8o1_500.gif

 

Ενδιαφέρον σαν ιδέα, αν και στην ουσία μοιάζει πολύ με το G-force effect που έχουμε ήδη.

Δοκίμασε να το κάνεις χειροκίνητα την ώρα που οδηγείς με τα + - και αν σου αρέσει ΤΟΟΟΟΟΟΣΟ πολύ, θα του ρίξω μια ματιά!

Λεεες? Θα δοκιμάσω! Μερσί Μεσιέ!

Link to comment
Share on other sites

hallo guys!,,Tοσο δυσκολο ειναι η kunos να βαλει σταθερα εμποδια στο πρωτο S στην monza?να μην περνανε τα βλαμμενα ευθεια?απο περσι η ιδια ιστορια(οχι μονο περνανε ευθεια αλλα με την φορα που εχουν ερχονται και σκανε πανω μας) και επισεις να κανει ποιο ευαισθητο το vote kikk γενικοτερα?

 

δηλαδη ελεος με τα trolls

 

edit κι αυτο το bug με την βενζινη η αντιστοιχια λιτρα με γυρους οτι να ναι ειναι πολλες φορες, κι αυτο παλιο ειναι...αντε να δουμε ποτε ..

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Γτ αγορι μου δεν παιζεις με εμας και το racedepartment? Οι random server αυτα εχουν δεν φταιει η kunos.

παιζω και στο racedepartment αλλα κι αυτο δεν ειναι λυση,"ποτε" θα εχει τον αγωνα "αν" σε βολευει η ωρα,"αν" σου αρεσει ο αγωνας,"αν" εχεις διαθεση εκεινη την ωρα κλπ,κλπ...

Εγω δεν ειπα να κανει κατι δυσκολο η kunos πχ την συμπεριφορα των οδηγων...απλα πραγματα.Το να τους επιτρεπει να περνανε ευθεια το S στην monza ειναι τραγικο,εχει καταντησει αηδια πια αυτο.Για καποιον που ξερει τι γινετε εκει απλα δεν παταει στην monza.2ο να κανει πιο ευαισθητα τα vote να μην πρεπει να μαζευτουν 24 yes πχ....Μπορει οι 8 απο αυτους να ειναι τρολλ ας πουμε και να μην ψηφιζουν.....8-7 ψηφοι ειναι αρκετοι πιτευω και λιγοτερο να μην σου πω

Προβληματα θα υπαρχουν σιγουρα αλλα αυτα τα κραβγαλεα μπορει  να τα διορθωσει

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούν να βάλουν εμπόδια γιατί α) Η πίστα δεν έχει εμπόδια και β) αν βάλουν εμπόδια στην άσφαλτο, θα κόβουν από το γρασίδι κ.ο.κ.

 

Όσο για τα vote, ο Host  τα ρυθμίζει αυτά, είναι στις επιλογές του server.

Σκέψου όμως ότι αν το βάλουν να περνάνε οι ψήφοι πιο εύκολα, θα μπορεί να μπαίνει ο μάγκας και να σε kickάρει γιατί θέλει το αμάξι σου.

Link to comment
Share on other sites

κωστα της ταμπελες που ηδη εχει στην monza μπορει να τις κανει σταθερες  να σκανε πανω τους και τελειωσε το παραμυθη εκει.Το να περνας απο το γρασιδη σε εκεινο το σημειο δεν ειναι το ιδιο,αν εχει και πεναλτυ ο αγωνας απλα το ξεχνας

Για το vote δεν ξερω τι παιζει ας τους κανει 10ψηφους δηλαδη ειναι καλυτερα να αλωνιζει μεσα ενας και να χαλαει επιμονα τον αγωνα ολων?

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Τι να σε πω, εγώ όπως πολύ σωστά υπέθεσες, έχω κάτι χρόνια να πατήσω εκεί.

Αλλά είμαι σίγουρος πως, τουλάχιστον όσοι έχουν συμπλέκτη, θα συνεχίσουν να περνάνε ανενόχλητοι από το γρασίδι.

Στη χειρότερη, αντί να κερδίσουν 10sec θα κερδίζουν 8...

Link to comment
Share on other sites

Τι να σε πω, εγώ όπως πολύ σωστά υπέθεσες, έχω κάτι χρόνια να πατήσω εκεί.

Αλλά είμαι σίγουρος πως, τουλάχιστον όσοι έχουν συμπλέκτη, θα συνεχίσουν να περνάνε ανενόχλητοι από το γρασίδι.

Στη χειρότερη, αντί να κερδίσουν 10sec θα κερδίζουν 8...

εστω και ετσι να ειναι κατι ειναι κι αυτο.Στην περιπτωση που εχει πεναλτυ ομως με το που βγει απο το γρασιδι τον κρταει εκει...Ενω στην αλλη περιπτωση ρολλαρει για 5sec απο τα 300km μεχρι τα 200km για 5sec μεγαλη διαφορα,Εχω δει τι γινετε και στην μια περιπτωση και στην αλλη ασε που εχει και σαμαρακια βγενοντας απο το γρασιδη που λες.Πολλοι χανουν την ισοροποια τους και σκανε στις μπαριερες βγενοντας

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.