Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Πλάκα πλάκα μια πιτσούλα τη χτύπαγα άνετα!!!!

 

Αν και κατά 99% θα είναι το Dream Car Pack DLC, ίσως να είναι και καμιά δωρεάν προσθήκη αμαξιού ή πίστας. (Catalunya γκουχ γκουχ)

Ακούστηκε κάποια στιγμή κάτι για ανακοίνωση νέας Ferrari (Enzo ή FXX).

Λογικά θα δώσουν release date του Dream pack + το κατάλληλο teaser για να μας τρέξουν τα σάλια. :D

Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω καταλαβει το video,τι συγκρινει? τα γραφικα ειναι πετσοκομενα,ετσι παιζει η 970 στα 1080p?

 

Μαλλον τα fps ...πανω αριστερα τα βλεπεις, η 970 βγαζει 110-120 ενω η 660 SLI  40+

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το 787b είναι απίστευτο. Απλά ακούστε το σε replay.

 

Επίσης όσοι μπαίνετε στο Assetto Corsa forum θα έχετε δει κάτι απίστευτες φωτογραφίες ενός τύπου με το nickname Carbon14.

 

E λοιπόν δημοσίευσε το mod του http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/released-inanimate-carbon-mod-v1-0-carbon14-visual-tweaks.18846/

 

Link to comment
Share on other sites

Μου το εφερε ο "θειος" πριν 3 μερες. Ξετρελαθηκα και ας παιζω με 360 και σημερα αγοραστηκε(το εχει και σε προσφορα)...downloading :kiss2:

Έγινε επεξεργασία από Lazy Dog
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Μου το εφερε ο "θειος" πριν 3 μερες. Ξετρελαθηκα και ας παιζω με 360 και σημερα αγοραστηκε(το εχει και σε προσφορα)...downloading :kiss2:

 

Ωραιος..μην μασας και γω με 360pad παιζω..καμια σχεση με τιμονιερα βεβαια αλλα οκ...

Link to comment
Share on other sites

Από το facebook : RUF CTR YELLOWBIRD, available soon as gift item to thank all our users! Stay tuned.

Άλλο ένα μυθικό αυτοκίνητο προστίθεται στη λίστα του AC!

Aν κρίνω από την F40, θα είναι ελάχιστα δημοφιλές στο multiplayer μετά την πάροδο μερικών ημερών από το release.

Ιδίως αυτοί που ζητάνε απεγνωσμένα νέο περιεχόμενο είναι οι πρώτοι που θα το βαρεθούν και θα γυρίσουν στα gt2/gt3.

 

Δείτε πόσο πίσω από τον πίσω άξονα κρέμεται η μηχανή στην Porsche της ίδιας περιόδου:

1977-Porsche-930-Engine.jpg

 

 

Η συμπεριφορά της RUF αναμένεται θανατηφόρα. Ορίστε και το πιο ωραίο βίντεο για το 1 άτομο που ίσως δεν το έχει δει στο forum:

 

Μερικές πληροφορίες για την 911 turbo (930) από το JMG Porsche:

The problem with the weight transfer under braking or trailing throttle is that it causes much of the weight to transfer to the front wheels, unfortunately with the Porsche, if this happens during a corner then there is a large amount of mass at the rear of the car wanting to push sideways, the combination of this is loss of rear traction, just as the rear most needs to retain traction.

Combine these issues with the physics of the 930 with a long fast straight, followed by a bend incorporating a right left right and you can imagine the problem. High entry speeds, leading into a corner chicane which promotes throttle off oversteer on the entry, combined with then the mass trying to change direction another two times. This can lead to either a piroet into the complex, or pendalum effect becoming a real issue on the way through the bend on the other corners within it.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Αλλο ενα αυτοκινητο για βολτες δηλαδη, το θεμα βεβαια ειναι οτι αν εξαιρεσεις το nordshleife δεν εχεις που αλλου να το τρεξεις.

Έγινε επεξεργασία από fatalara
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες εποχές ούτε κράνη ούτε ηλεκτρονικά βοηθήματα ,είχα και γώ τότε μια μοτοσυκλέτα με την οποία γύρισα όλη την Ελλάδα το κράνος το φορούσαμε μόνο στις εθνικές και στο πολύ κρύο ,τα καλοκαίρια σορτσάκι τζιν σαγιονάρα και το κράνος στον αγκώνα .

Πάντως η 911 turbo 2010 που είχα την ευκαιρία να οδηγήσω μου άφησε φοβερές εντυπώσεις πολύυυυ grip ρε παιδιά και ένας ήχος τρομερός, χαμηλά σα χαλασμένος σκαραβαίος μετά τις 5000 στροφές σαν F1, εκείνο το ουρλιαχτό θα μου μείνει αξέχαστο ,ηχεί ακόμα στα αυτιά μου.

H θέση οδήγησης φοριέται σαν κράνος, τα πολλά χιλιόμετρα έρχονται απίστευτα γρήγορα και ο φόβος απουσιάζει εντελώς γιατί τα ηλεκτρονικά βοηθήματα δουλεύουν άψογα,βρόνταγε όμως αρκετά  σα σπόρ που ήταν ίσως και λόγω της κουκούλας καθότι γκαμπριολέ.Οι ταχύτητες με paddles όπως με g27.

Μου λέει λοιπόν ο φίλος, να το βάλω στο αυτόματο μη μπερδευτείς μιας και δεν έχεις οδηγήσει με paddles, που νά ξερε τα virtual χιλιόμετρα που χουμε ρίξει με το g27 γκουκ γκουχ του λέω όχι μωρέ θέλω να δώ πως είναι με αυτά ,φυσικά εντυπωσιάστηκε για την ταχύτητα με την οποία αφομοίωσα τις συμβουλές του χαχαχα μου λέει αλλάζεις ταχύτητες καλύτερα από μένα που την έχω 1 χρόνο γκουχ γκουχ έκανα τον ανήξερο. Την περιμένω λοιπόν με ανυπομονησία αυτήν την yellow bird porsche!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:

 

 

 

Η συμπεριφορά της RUF αναμένεται θανατηφόρα. Ορίστε και το πιο ωραίο βίντεο για το 1 άτομο που ίσως δεν το έχει δει στο forum:

 

 

η ασπρη καλτσουλα με το σκαρπινακι στο 3,24 ολα τα λεφτα  :)

Έγινε επεξεργασία από kyr..
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το Assetto Corsa στο -50% δλδ στα 22,49€!!! Τρέξτε όσοι δεν το πηρατε ακόμα!!!

http://store.steampowered.com/app/244210/

Επίσης κοιτάξτε και αυτά :


http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/1987-ford-sierra-cosworth-rs500-version-0-81-including-group-a-released.15774/

βγήκε update με την έκδοση rally
 
0f2421797d.jpg
 
http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/wip-1995-seat-ibiza-0-91-update.11965/
Νεό update πολύ καλό!!!
 
914fd9c441.jpg
 
και το καλύτερο για το τέλος (τρελαίνομαι για αυτό το αμάξι):
 
http://www.assettocorsa.net/forum/index.php?threads/2014-kutch-2000sl-updated-v-0-81-club-and-bare-versions-added.13527/
fe2bd7a02e.jpg
Screenshot_kutch_2ksl_no_body_magione_21

Έγινε επεξεργασία από liakjim
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.