Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

lambo miura assetto corsa

!!!! Έχουμε πολλά να δούμε ακόμα απο το AC, προσωπικά εάν είχε το force feedback που έχει το GSC και που κατά τη γνώμη μου είναι το κορυφαίο από όσα sims έχω παίξει θα ήταν το μοναδικό Sim που θα έπαιζα εκτός του iRacing.

Αναμένω με αγωνία mods για Caterham, Radicals και το καλύτερο για μένα θα ήταν Skip Barber ή ακόμα και κάτι αντίστοιχο με το Formula Vee απο το GSC.

Link to comment
Share on other sites

όπως έγγραψα και στο greek gatherings,σήμερα θα πάρω την τιμονιέρα μου,και είπα να ασχοληθώ με το παιχνίδι που το χω από το καλοκαίρι και δεν έχω καν τρέξει..

και αφού σας βρήκα,γιατί να μην σας ζαλίσω λίγο.

Τί χρειάζεται ένας αρχάριος οδηγός να ξέρει για να μπορέσει να τρέξει;

Τί είναι αυτά τα apps;

γράφτηκα και εδώ

http://rivalitempo-softgrip.rhcloud.com/

λογικά για τα stats μου είναι αυτό

Link to comment
Share on other sites

lambo miura assetto corsa

edit: όμορφο mod

Ήταν τόσο καλό που νόμιζα ότι ήταν official content.

!!!! Έχουμε πολλά να δούμε ακόμα απο το AC, προσωπικά εάν είχε το force feedback που έχει το GSC και που κατά τη γνώμη μου είναι το κορυφαίο από όσα sims έχω παίξει θα ήταν το μοναδικό Sim που θα έπαιζα εκτός του iRacing.

Αναμένω με αγωνία mods για Caterham, Radicals και το καλύτερο για μένα θα ήταν Skip Barber ή ακόμα και κάτι αντίστοιχο με το Formula Vee απο το GSC.

Για μένα αυτή τη στιγμή το GSC είναι ίσως το πιο ολοκληρωμένο sim που έχω παίξει(ειδικά για τα λεφτά του).

Το είχα πάρει περίπου μαζί με το AC με αποτέλεσμα να παίζω ελάχιστα AC.

Είχα κάνει και παρουσίαση αλλά δεν υπήρξε πολύ ενδιαφέρον. Από ότι φαίνεται τα γραφικά είναι κύριο συστατικό πωλήσεων ακόμα και στα sims.

http://www.thelab.gr/gaming/game-stock-car-2013-a-129591.html

Προσωπική σειρά (FFB)

1. ΑC

2. R3H

3. LFS

4. GSC

iracing δεν έχω παίξει ποτέ. Επίσης απεχθάνομαι το rfactor 2.

Απο τα games που έχω το FFB του nkpro είναι το πιο "ζωντανό", σε έκανε να χαίρεσαι να ρίξεις λεφτά σε ακριβό τιμόνι. Το rfactor 2 δε το έχω αλλά από ότι λέγεται έχει το καλύτερο FFB.

Για το AC δε ξέρω τώρα με τα updates αν έχει καλύτερο FFB απο το GSC. Πάντως πριν μήνες που τα είχα συγκρίνει προτιμούσα το GSC.

To iracing έχει καλό FFB αλλά και περίεργα physics. Παίζει να έχει να κάνει με το ότι η engine του iracing βασίζεται στην engine του NR2003 που φτιάχτηκε για oval racing.

Έγινε επεξεργασία από D4rkst3EL
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταιες 2-3 μερες μου κρασαρει το παιχνιδι στο ασχετο..και στα crash logs δεν βγαζω ακρη..οταν ειμαι στα pit το κανει μονο..

Και εγώ το (παθαίνω) έπαθα τρεις φορές χτες. Παγώνει η εικόνα για 2-3 δευτερόλεπτα, τη μία μάλιστα σκοτείνιασε το σύμπαν και βγήκα εκτός πίστας:rant:

Edit: μμμ, εσύ μιλάς για κάτι άλλο μάλλον - σου κρασάρει - δηλ σε πετάει εκτός παιχνιδιού?

Έγινε επεξεργασία από Aris Teidis
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το (παθαίνω) έπαθα τρεις φορές χτες. Παγώνει η εικόνα για 2-3 δευτερόλεπτα, τη μία μάλιστα σκοτείνιασε το σύμπαν και βγήκα εκτός πίστας:rant:

Edit: μμμ, εσύ μιλάς για κάτι άλλο μάλλον - σου κρασάρει - δηλ σε πετάει εκτός παιχνιδιού?

Οχι δεν μου κανει τετοια.Εμενα μονο με τερματισμο αν κανω τοτε ξεκολαει..γιαυτο αργησα να μπω και στον 2ο αγωνα..:p

Link to comment
Share on other sites

παιζει να βρουμε κατι τετοιο για racing? το πηρε φιλος πριν απο λιγες μερες και πραγματικα η πιεση στα πενταλ ειναι εξωπραγματικη

Όταν λες κάτι τέτοιο εννοείς καλά πεντάλ που να πουλιούνται μόνα τους?

Link to comment
Share on other sites

1.0.6 RC - 252.1 Mb

- Launcher default theme: fix for opponent skin selection method

- Launcher default theme: fix for special event opponent level

- updated FMod project for modders (in SDK\Audio folder). Please use Fmod 1.05.03 - pipeline still WIP

- exposed MAX_CHANNELS parameter in assetto_corsa.ini. Lower to 32 ONLY IF you experience stuttering/missing audio during gameplay

- fixed missing backfires for some cars

- optimized FMod thread occupancy

- Lotus 98T qualifying turbo and engine rev damage balancing

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.