Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Με παίδεψαν λίγο τα χρώματα, αλλά άλλαξα Colorcurves.ini και ιδού το αποτέλεσμα:

10:30 πρωί

attachment.php?attachmentid=63163&stc=1&d=1405778847

17:30

attachment.php?attachmentid=63164&stc=1&d=1405778852

14:00

attachment.php?attachmentid=63165&stc=1&d=1405778858

\Steam\SteamApps\common\assettocorsa\system\cfg\colorCurves.ini


[HEADER]
VERSION=3
HDR_OFF_MULT=0.8
ANGLE_GAMMA=1.6

[HORIZON]
LOW=255,130,0,0.45
HIGH=190,220,248,0.9

[SKY]
LOW=50,69,85,0.7
HIGH=10,80,150,1.15

[SUN]
LOW=255,155,30,2.7
HIGH=255,250,220,4.2

[AMBIENT]
LOW=125, 120, 109,0.7
HIGH=116, 142, 174,3.0

Respect man!!!

Τα χρώματα μου αρέσουν πάρα πολύ έτσι!

Προφανώς είμαι fan του φυσιολογικού κορεσμού...

Thank you!!!

:victory:

Link to comment
Share on other sites

κατι εχει γινει και με το grip?

κανει κατι κουφα ωρες ωρες.......καποιες φορες κραταει οπως πριν και καποιες αλλες οτι να ναι

Ετρεχα στο mugello παραδειγμα με το gt3 bmw και ενω στο qulif... πολεμουσα να κατεβασω τον χρονο μου κατω απο 2,03.ΧΧ στον αγωνα επιανα 1,48.χχ σε ολα τα laps(σχεδον οπως πριν)

[MENTION=11294]CENTRAL[/MENTION] οντως υπαρχει διαφορα με της ρυθμισεις του ακη ξαναγυρισα στα default και δεν μπορουσα να παρω το ιδιο αποτελεσμα με απλο pagedown

πεπει να το φτιαξουν ομως αυτο το πραγμα

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

καλα ο Ακης , παιζει να εχει και μαξιλαροθηκες asseto corsa:p

Με τόσο χρόνο που έχει αφιερώσει, μάλλον θα έπρεπε να του τις κάνουν δώρο.

Άκη δοκίμασα το curves.ini και μ αρέσει πολύ thanks.

Έχεις και Sweetfx? Αν ναι πιό είναι το SweetFX_settings.txt σου?

Link to comment
Share on other sites

κατι εχει γινει και με το grip?

κανει κατι κουφα ωρες ωρες.......καποιες φορες κραταει οπως πριν και καποιες αλλες οτι να ναι

Ετρεχα στο mugello παραδειγμα με το gt3 bmw και ενω στο qulif... πολεμουσα να κατεβασω τον χρονο μου κατω απο 2,03.ΧΧ στον αγωνα επιανα 1,48.χχ σε ολα τα laps(σχεδον οπως πριν)

Μπορεί η πίστα να ήταν στο green ή στο dirty

Link to comment
Share on other sites

Με τόσο χρόνο που έχει αφιερώσει, μάλλον θα έπρεπε να του τις κάνουν δώρο.

Άκη δοκίμασα το curves.ini και μ αρέσει πολύ thanks.

Έχεις και Sweetfx? Αν ναι πιό είναι το SweetFX_settings.txt σου?

Μάλλον εγώ έπρεπε να τους κάνω δώρο με τόσες ώρες διασκέδασης που μου έχει προσφέρει.

Το sweetfx το 'χω μόνο για lumasharpen.

/*-----------------------------------------------------------.

/ LumaSharpen settings /

'-----------------------------------------------------------*/

// -- Sharpening --

#define sharp_strength 0.55 //[0.10 to 3.00] Strength of the sharpening

#define sharp_clamp 0.035 //[0.000 to 1.000] Limits maximum amount of sharpening a pixel recieves - Default is 0.035

// -- Advanced sharpening settings --

#define pattern 2 //[1|2|3|4] Choose a sample pattern. 1 = Fast, 2 = Normal, 3 = Wider, 4 = Pyramid shaped.

#define offset_bias 1.0 //[0.0 to 6.0] Offset bias adjusts the radius of the sampling pattern.

//I designed the pattern for offset_bias 1.0, but feel free to experiment.

// -- Debug sharpening settings --

#define show_sharpen 0 //[0 or 1] Visualize the strength of the sharpen (multiplied by 4 to see it better)

Link to comment
Share on other sites

@akis_z80 ασε τα ini για τα γραφικα και δώσε μας τα ini που έχεις πειράξει για το κράτημα. :p

Πλάκα πλάκα και αυτό γίνεται.

Πας στο

\Steam\SteamApps\common\assettocorsa\content\tracks\[track name]\data\surfaces.ini

και ανεβάζεις το FRICTION όσο θες. Δυστυχώς μετά ούτε σε servers θα μπορείς να μπαίνεις και παίζει να φας και ban από το rsr :p

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... :) Λεω αν θελετε και σεις βεβαιως , να οργανώσουμε εναν φιλικό αγώνα , σε μία ημερομηνία που θα βολευει όλους (προτείνω την επόμενη παρασκευη) , σε ένα TeamSpeak που υπάρχει θα σας ανακοινωθεί...

Σκοπός βεβαίως να γνωριστούμε , να ανταλλάξουμε αποψεις και γιατί όχι να οργανωθούμε ώστε να κάνουμε δικούς μας αγώνες σε ένα άτυπο ή μη δικό μας φιλικό πρωταθλημα...

Όποιος τον ενδιαφέρει ας κάνει ενα post εδω ή/και ας με κάνει ένα add στο steam και στο rsr . Είμαστε ήδη 4-5 άτομα ψημένοι (aka καμενοι) και περιμένουμε και τους υπόλοιπους σας :)

Προτάσεις/παρατηρήσεις όπως πάντα καλοδεχούμενες...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είμαι μέσα, απλά δεν μπορώ μέχρι το τέλος του πρώτου μισού του Αυγούστου αλλά ούτε του πρώτου μισού του Σεπτεμβρίου. Μετά είμαι κομπλέ! (αν και πρέπει να μάθω και τις πίστες και τα αυτοκίνητα!)

Link to comment
Share on other sites

:) Στην αρχη δεν θα εχουμε δικο μας σερβερ ωστε να επιλεγουμε τι και πως και τουλάχιστον στην πρώτη συναντηση θα βρούμε κανενα αδειο σερβερ και θα κανουμε ντου εκει... Απο Τριτη και μετα (λόγω υποχρεώσεων) θα σας βαζω σιγα σιγα στο teamspeak (να δουμε μηπως χρειαζεται κανενας βοηθεια στο σεταρισμα).

Προβλέπω (ελπιζω με το μεχρι τωρα ενδιαφέρον) να είμαστε 10-15 ατομα στην πρώτη συναντηση. Επίσης να πω σε όσους το σκέφτονται αλλά πιστευουν οτι δεν ειναι ετοιμοι ακομα επειδη πχ δεν ξερουν το παιχνιδι καλα, οτι δεν είμαστε όλοι pro (ιδιως η τελευταια θέση σχεδον σιγουρα θα είναι δικη μου) όποτε μη μασατε θα έχει κυρίως φιλικο χαρακτήρα το gathering...

Αυτα τα ολιγα , να βλέπω συμμετοχες λεμε και τις προτασεις σας βεβαιως βεβαιως :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.