Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

akis server υπαρχει τροπος να τον εντοπιζουμε ευκολα?

1 φορα τον πετυχα κατα τυχη αλλα ειχε τελειωσει ο booking χρονος,μετα δεν το ξαναειδα μπροστα μου και ειμουν κανα 8ωρο χθες μεσα

Βάλε στο searchbox akis!

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να τον πετυχεις και ελευθερο μαλλον,γιατι το εχω κανει και δεν τον εβρισκε

σωστα?

Αν επιλέξεις τα 3 πρώτα κουτάκια και αφήσεις το τελευταίο ανενεργό θα τον βρίσκει πάντα, ανεξάρτητα σε τι κατάσταση είναι. Αρκεί βέβαια να είναι online!

Όταν τον βρείς, αν είναι στο Booking μπαίνεις, αλλιώς περιμένεις να κάνει κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να καταλαβω......300 Ping 600 ο αλλος , 1200 ο αλλος....(μιλαω για καθε παικτη ξεχωριστα στον σερβερ του Ακη)

ασε που δε βγαζω ακρη με τους σερβερς...αντε να δουμε αν θα καλυτερεψουν τα πραγματα..

Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να καταλαβω......300 Ping 600 ο αλλος , 1200 ο αλλος....(μιλαω για καθε παικτη ξεχωριστα στον σερβερ του Ακη)

ασε που δε βγαζω ακρη με τους σερβερς...αντε να δουμε αν θα καλυτερεψουν τα πραγματα..

Κάποια πατάτα πρέπει να έκανε σήμερα!!:p:P:P:P:P

Χτες δεν ήταν έτσι, όπως και σε άλλους server είναι πολύ καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια παιζω σε εναν γαλλικο σερβερ...

20-30 ping εχουν ολοι..(otenet)

edit: Καλα οχι ολοι....παντως ειδα αρκετα 23αρια 30αρια..οπως και λιγα 60-80αρια..

παντως ειναι τζαμι.21 αμαξια μεσα

comunidadvcr.com AC2 server name

Έγινε επεξεργασία από GoMaR
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο δικός μου έχει πρόβλημα σήμερα με ping για κάποιο λόγο οπότε θα πρέπει να δοκιμάσουμε αλλού την τύχη μας...

edit: τώρα δείχνει 80 ping αλλά και πάλι δεν το εμπιστεύομαι.. θα δούμε

Άκυρο, 400 Ping μέσα στην πίστα.

Έγινε επεξεργασία από akis_z80
Link to comment
Share on other sites

Μαγκες να κανω μια ερωτηση? Το faces per frame που εχει στα video settings τι ειναι? Ειτε το εχω στο φουλ ειτε στο none δεν βλεπω διαφορα. Το φουλ ομως δινει 90-105 fps στο none εχω 300 και το κορυφαιο ειναι οτι δεν κανει tearing ακομα και με v-sync off.

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο απο το μετωπο εχουμε? event-πρωταθληματα και τετοια

o server akis πολυ σταθερος...απο χθες το βραδυ ;)

Μπήκα σε 3 αγώνες (των 20 γύρων ο καθένας) στο racedepartment μέχρι στιγμής.. Τερμάτισα 1ος(taatus), 2ος(gt3) και 5ος(dtm).

kyr με τι nick μπαίνεις στο Greek Racing; Πρέπει να κάναμε μια καλή μάχη με gt3 στην Imola έτσι; :T:

Το faces per frame που εχει στα video settings τι ειναι?

Ουσιαστικά ρυθμίζεις το πόσο συχνά θα ανανεώνονται τα reflections. Αν βάλεις στην m3 την κάμερα που φαίνεται το καπό θα το καταλάβεις.

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα σε 3 αγώνες (των 20 γύρων ο καθένας) στο racedepartment μέχρι στιγμής.. Τερμάτισα 1ος(taatus), 2ος(gt3) και 5ος(dtm).

kyr με τι nick μπαίνεις στο Greek Racing; Πρέπει να κάναμε μια καλή μάχη με gt3 στην Imola έτσι; :T:

ναι, με mp4 vs z4, 1os,2os........... παταγες καλυτερα :T:

θα μπαινω με το kyr να μην μπερδευομαστε ;)

απανωτα update απο χθες κοντευουμε την 1,0 :p

Έγινε επεξεργασία από kyr..
Link to comment
Share on other sites

Πάμε μπροστά!

Αντε γιατί άρχισαν να μαζεύονται πολλοί μπαχαλακιδες!

Ελπίζω να μην γίνει κακή χρήση και αρχίσουν να πετάς και μας τα κούτσουρα έξω από τους servers!

Sent from my MI 2S using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία από FrOsT
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι σας έχω νέα. Αναβαθμίστηκα. Και είμαι προβληματισμένος.

Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Όλη μου την gaming "καριέρα" , έπαιζα με gamepad , το ίδιο και τα ραλάκια.

Κατάφερα πιστευω να φτάσω σε ένα αξιοπρεπές επίπεδο. Σαφώς δεν είμαι κ ο πιο γρήγορος αλλά πχ στo Mugello με την πολυαγαπημένη μου F40 , είμαι σε PRO στην 43η θέση RSR LiveTiming to Assetto Corsa , δλδ πιο γρήγορος και από αρκετούς με τιμονιέρες.

Όπως είπα και εδώ http://www.thelab.gr/1063682844-post482.html , αποφάσισα να δοκιμάσω με τιμονιερα. Είχα την Logitech MOMO με τις 240 μοίρες με την οποία ζήτημα να είχα κα΄να 50 ωρο σε χρήση.

Αποτέλεσμα : τουλ 3sec πίσω σε χρόνο δλδ κάπου στο 2:09.

Ταυτόχρονα έψαχνα για G25.

Και τελικά βρήκα μια G27 σε πραγματικά άριστη κατάσταση . Την πήρα και γεμάτος ενθουσιαμό την έστησα :

post-15353-1416078432,686_thumb.jpg

Και μετά από ένα 2ώρο με την F40 στο Mugello, πάμε στις εντυπώσεις και στα προβληματα :

1. Απίστευτη κατασκευή. Η MOMO μοιάζει σαν παιχνίδι μπροστά της.

2. Απόλυτος έλεγχος γύρω από το κέντρο. Εύκολες μικροδιορθωσεις.

ΑΛΛΑ

1. Με μπερδεύει το H-shifter.:confused:

2. Με μπερδέυει ο συμπλέκτης. Πατάω αυτόν αντί για φρένο. :confused:

3. Με μπρεδεύουν οι 900 μοίρες. Εκεί που παλιά έκανα μια μικρη κίνηση και το έσωνα , τώρα δεν αρκεί. Πάω να το σώσω και γυρι΄ζω λίγο το τιμόνι. Το γυρνώ περισσότερο και το γυρνώ πολύ. Αυτό ξαφνικά ελαφραίνει και να το τετ-ακέ. :confused:

4. Με μπερδεύει το φρένο. Το πετάλ είναι πολύ σκληρό κι μπλοκάρω εύκολα. :confused:

5. Τι θόρυβος είναι αυτός? Πατάω σε κερμπ και ακούγεται σαν κομπρεσέρ (έτσι είναι το φυσιολογικο?)

Αποτέλεσμα : μετά από ένα 2ωρο είμαι στο 2:11...:hmm:

Τι σκ@τα? Πιο αργός και από την ΜΟΜΟ? Τί κάνω λάθος? Πρέπει απλά να συνηθίσει ο εγκέφαλός μου? Πώς οδηγάτε εσείς? Καλά για την τεχνική του [MENTION=29381]akis_z80[/MENTION] με τις γκαζιές ενώ φρενάρει ούτε λόγος...:slap:

Παίδες βοήθεια...

post-15353-1416078432,3357_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα ειναι απλα. Αλλο πράγμα η απόκριση των δαχτύλων σου αλλο η απόκριση στα πόδια σου αλλη η απόσταση του πεντάλ αλλη της σκανδάλης αλλη του μοχλού. Πρεπει να έχεις πιο γρήγορες αντιδράσεις γενικά. Ενα μεγάλο λάθος που κάνουν πολλοι οδηγοί είτε σε sim είτε για καρτ που θα πας με τους φίλους σου ειναι το εξής βγαίνουν απο τα πίτ τέρμα γκάζι και στην πρώτη στροφή ειναι αγκαλιά με τα λάστιχα, λες και ξέρουν εξαρχής που φρενάρει το αυτοκίνητο, πως κόβει το τιμόνι και τα σχετικα. Ξεκινά αργά, μην ντρεπεσαι ψαξου κοιτα τη λειτουργία του αυτοκινήτου και αφου το μάθεις τότε fixare το μυαλό σου στο γρήγορο γύρο. Το 95% των οδηγών κατεβαίνουν σε αγώνα φιξαρισμενοι να κάνουν fastest lap και κάποια στιγμή απλα περνάς δίπλα τους γτ εχουν κολλήσει στην άμμο.

Link to comment
Share on other sites

[MENTION=15353]liakjim[/MENTION] Με γειές!!

lol να υποθέσω περίμενες να την συνδέσεις και αμέσως να είσαι 2-3 sec κάτω??

Δώστης μερικές μέρες και όλα θα στρώσουν. Το κυριότερο είναι να ξεχάσεις την νοοτροπία του χειρηστηρίου!

Ίσως να είναι καλύτερα να περιοριστείς σε αμάξια με ABS μέχρι να συνηθίσεις το νέο φρένο!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.