Jump to content



Assetto Corsa


racer

Recommended Posts

Το οδήγησε κανείς το lotus? Λόγω διακοπών δε θα χω τιμονιέρα για κανα δυό βδομάδες :suicide:

Ευχάριστες και με ωραίο feedback οι 2 lotus (GX και GTC).

To default setup φαίνεται αρκετά ισορροπημένο.. Ενδεικτικά στη Magione έκανα 1:10.5 με τη GTC και 1:11.4 με τη GX.

Link to comment
Share on other sites

Έλα @akis_z80 μπορείς και καλύτερα (βλ sector 1)

RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Πέτυχα αρκετά το setup μπορώ να πω! Ανέβασα και βιντεάκι από το γύρο μου σε σύγκριση με αυτόν ενός steam friend. Παραπλήσιοι χρόνοι, αρκετά διαφορετικό στυλ..

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=1FaHaISLrx4]Assetto Corsa hotlap comparison at Mugello with Evora GX - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω. ¨Οταν πάω σπίτι θα ανεβάσω και το δικό μου.

Η μεγάλη μας διαφορά είναι στα λάστιχα. Έχω πιο μεγάλη πίεση ΑΡ .

Με το setup μου κατάφερα να είμαι Νο12 στο Pro Rank RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Σηκώνω μεγάλη βελτιώση στα 2,3 sectors.

Link to comment
Share on other sites

Παραθέω και το δικό μου link με το setup

https://drive.google.com/file/d/0B1UNl21-h5iHYXFLeHJJaER0V0E/edit?usp=sharing

[MENTION=29381]akis_z80[/MENTION] δοκίμασα το δικό σου και μου έκανε εντύπωση το πόσο πιο εύκολο turn-in εχει στο άφημα του γκαζιού και γενικά πολύ grip μπροστά. Παρόλο που είδα ότι είχες φτερό μπροστά , το έβαλα και στο δικό μου αλλά δεν είχα την ίδια συμπεριφορά. Δεν μπόρεσα πάντως να βελτιώσω τον χρόνο μου μιας και με το gamepad δεν προλαβαίνω να το ελέγξω.

Μιας και είμαι άσχετος με το setup , μπορείς να γράψεις μια-δύο κουβέντες για το πώς πέτυχες αυτή την αλλάγή?

Link to comment
Share on other sites

πιο εύκολο turn-in εχει στο άφημα του γκαζιού

Γενικά από ότι γνωρίζω παίζει ρόλο η ρύθμιση του διαφορικού.

και γενικά πολύ grip μπροστά.

Ίσως μαλακότερη αντιστρεπτική.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχοντας αυτή εδώ την ωραία σούμα http://i.imgur.com/MNePxl2.jpg

βασίστηκα στο setup του akis_z80 , το τροποποίησα (κυρίως coast, σκληρότητα ελατηρίων πίσω και camber) ώστε να ταιριάζει στο δικό μου στυλ και κατάφερα να κατέβω ένα ολόκληρο δευτερόλεπτο από τον προηγούμενο μου χρόνο και να μπώ στην 10αδα των Pro Rank RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Βελτιώσα πολύ το 2o sector και έχοντας ήδη καλό 1ο , μου λείπει 1sec στο 3ο για να πετύχω καλό χρόνο.

Σήκωσα και το setup εδώ RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Link to comment
Share on other sites

Welcome σε αυτά που κάναμε πριν 10 χρόνια στη F1 Challenge! Είναι φανταστικό το άθλημα, ειδικά όταν καταφέρεις το αυτοκίνητο να προσαρμόζεται στο οδηγικό σου στυλ. Αν και κάποιες φορές καλύτερα να τροποποιείς το στυλ σου για να κατεβάσεις κι άλλο το χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχοντας αυτή εδώ την ωραία σούμα http://i.imgur.com/MNePxl2.jpg

βασίστηκα στο setup του akis_z80 , το τροποποίησα (κυρίως coast, σκληρότητα ελατηρίων πίσω και camber) ώστε να ταιριάζει στο δικό μου στυλ και κατάφερα να κατέβω ένα ολόκληρο δευτερόλεπτο από τον προηγούμενο μου χρόνο και να μπώ στην 10αδα των Pro Rank RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Βελτιώσα πολύ το 2o sector και έχοντας ήδη καλό 1ο , μου λείπει 1sec στο 3ο για να πετύχω καλό χρόνο.

Σήκωσα και το setup εδώ RSR LiveTiming to Assetto Corsa

Ωραίος, θα κάνω check!

Όντως το coast αλλάζει δραματικά την ευελιξία/σταθερότητα του αυτοκινήτου στο turn in. Μικρό coast δίνει πιο ευέλικτο πίσω μέρος στην είσοδο ενώ μεγάλο coast δίνει σταθερότητα, αλλά και κάποια αναισθησία-τάσεις υποστροφής.. Για hotlap προτιμώ μικρό coast, για race σίγουρα κάτι μεγαλύτερο για ευκολία και σταθερότητα!

Link to comment
Share on other sites

Dear followers,

every year 25th April is celebrated as the Liberation Day in Italy. This day marks the end of fascist regime after the end of the Second World War in 1945, and the day commemorates the people who laid down their lives fighting the fascism.

25th April is a public holiday in Italy. There are robust celebrations around the country to commemorate this day. Large processions are taken out in major parts of the country, and a general sense of celebration and bonhomie is prevalent throughout Italy on this day.

The next update of Assetto Corsa Early Access will include the multiplayer mode and was previously scheduled for tomorrow's release; our work in the last two months has been strongly focused to complete and deliver this feature properly. We have also made investments to set several free public servers for our users and a proper lobby for servers created by, users, leagues, simracing websites and so on. However, due to the 25th April celebration, we might have some issues to get the best possible support from our italian based server provider, right at launch day.

Multiplayer is one of the most awaited features for a lot of simracing enthusiasts, but in order to properly test in public the multiplayer mode, we need to get the best technical support possible; for this reason, and also in order to improve multiplayer functionalities and to develop some additional features, tomorrow's release has been shifted to Friday 2nd, May. This delay will allow us to release the multiplayer in a working day, getting fast and proper support by our provider, if needed. We are pretty sure you understand that we are working at our best to provide the best gaming experience we can. Thank you for your kind support and attention.

tl;dr --> Multiplayer στο επόμενο update, το οποίο όμως θα είναι στις 2/5 και όχι αύριο 25/4!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.