Jump to content



Σχετικα με την Sapphire 5850


shooterg

Recommended Posts

Το τροφοδοτικό σου σε γενικές γραμμές είναι από τις χειρότερες επιλογές της αγοράς και απορώ ακόμα πως τα πουλάει το μπακάλικο και μάλιστα με την στάμπα του πάνω...

Τέσπα, στο θέμα μας

Από πλευράς wattage τα 550 φτάνουν και περισεύουν

Τα 550 του δικού σου τροφοδοτικου σίγουρα είναι πολύ λιγότερα αλλά την κάρτα την σηκώνουν

Επίσης, για να ξέρεις, το τροφοδοτικο σου έχει πολύ χαμηλό efficiency, κάπου στο 60-65, πράγμα που σημαίνει ότι για κάθε 100 watt που τραβάει, αποδίδει στο σύστημα σου τα 65, κάτι εντελώς αντιοικονομικό

Κοίτα να το αλλάξεις με την πρώτη ευκαιρία που θα χεις 50-60 € διαθέσιμα

Sent from my MB860 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαξω...αλλα δεν χοραει μεγαλυτερο τροφοδοτικο (σε μεγεθος) απο αυτο..οποτε θελω ενα μικροτερο απο αυτο τροφοδοτικο αλλα με μεγαλα wat. Θα αντεξει για καιρο? :)

Link to comment
Share on other sites

Θα αλλαξω...αλλα δεν χοραει μεγαλυτερο τροφοδοτικο (σε μεγεθος) απο αυτο..οποτε θελω ενα μικροτερο απο αυτο τροφοδοτικο αλλα με μεγαλα wat. Θα αντεξει για καιρο? :)
Link to comment
Share on other sites

αν και η ολη καταναλωση, εξαρταται και απο το υπολοιπο συστημα, συμφωνω και εγω να αλλαξεις το τροφοδοτικο σου με την πρωτη ευκαιρια, λογω κακων χαρακτηριστικων!!

και το efficiency ειναι πολυ χαμηλο και τα Α στην 12αρα..!!

προτεινω τα εξης PSU

1 PSU :: Thermaltake Power Supply 530W ATX 24 pin Hamburg W0392RE Active-PFC Retail - Visionstudio.gr

2 Thermaltake Berlin 630W | Skroutz.gr

3 XFX ProSeries 550W Core Edition Full Wired (Bronze) | Skroutz.gr

4 Corsair Builder Series CX600 V2 80Plus | Skroutz.gr

5 Lepa B550-SA 550W | Skroutz.gr

πιστευω ειναι αρκετες προτασεις, με χαμηλο μπατζετ..!! ολες σε υπερκαλυπτουν..!

Link to comment
Share on other sites

θα σου προτεινα αυτο Aerocool Value Series 750W | Skroutz.gr . ειναι 750watt. για την ωρα δεν σου χρειαζονται αλλα δεν θα εχεις κανενα θεμα με μελοντικες αναβαθμισεις οπως (cross fire)

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα παω σε καινουριο.. λεω να παρω αυτο PSU :: Thermaltake Power Supply 530W ATX 24 pin Hamburg W0392RE Active-PFC Retail - Visionstudio.gr σε κανα 2 εβδομαδες ελπιζω να αντεξει το υπαρχον τροφοδοτικο..

Link to comment
Share on other sites

για να σου δωσω μια εικονα, το δικο μου main Pc με την 5850, τραβαει ΜΑΧ σε gaming, 285-290W...!!

Πως το βλέπεις με κάποιο πρόγραμμα ή κανα βατομετρο?

Στάλθηκε από το ZTE-BLADE μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλω να δουλεψει για λιγο χωρις καρτα θα παθει τπτ? γιατι εχω τα βιβλια μεσα της html/css και πρεπει να διαβασω..ειναι ο intel core 2 duo e7500 (διωτι η καρτα ερχεται τεταρτη)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.