Jump to content



Recommended Posts

Νικο [MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION] με τους νεους drivers ειδες διαφορα προς το καλυτερο στο συγκεκριμένο bench?

ναι νικο [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] εβγαλα λιγο καλυτερα αποτελεσματα!!

επισης σε win 8.1 αυτοι οι drivers εχουν και λιγο καλυτερο προβαδισμα στο 3δmark 13

δε εχω προλαβει να τους δω και αλλου αλλα θα γινει τις επομενες μερες

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

ναι νικο [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] ειδα λιγο καλυτερα αποτελεσματα σε μενα και εβγαλα λιγο καλυτερα αποτελεσματα!!

και επισης τα 8.1 σε μενα εχουν λιγο καλυτερο προβαδισμα στο 3δmark 13 και σε κανα 2 ακομα ανεπισημα bench του hwbot που ετρεξα

Κατσε να ερθει το Σαββατο να τελειώσω κατι που θελω να κανω και εγω στην kpe για καλύτερες θερμοκρασίες και να εχω και χρονo για να τρεξω σε κανα ρολοι σοβαρό να δω και τελιkα ποσο βοηθαει και αυτο το περιβόητο evbot και κατα ποσο στα win7 δινου το κατι παραπάνω αυτοι οι οδηγοι

Link to comment
Share on other sites

Για bench και σκόρ γενικότερα , με ένα σύγχρονο Intel , θα είσουν αλλού !!!

:T:

sorry για το:offtopic2:

τασο εχεις δικιο 110% ο 8320 ουτε στα 5.0+δεν μπορει να τις τραβηξει(bench) ψηλα τις καρτες με τιποτα!

τα ιδια ειχα δει και σε 2Χ7970 φιλου που πηρα δανεικες για να τρεξω εκει ειδα και χειροτερα νουμερα πιθανον γιατι ειναι και πιο ιδυνατες !!

αλλα μου βγαζεις δηλωση τωρα κατα 99.99% και εκτος απροοπτου θα παω για 4770κ !!

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

sorry για το:offtopic2:

τασο εχεις δικιο 110% ο 8320 ουτε στα 5.0+δεν μπορει να τις τραβηξει(bench) ψηλα τις καρτες με τιποτα!

τα ιδια ειχα δει και σε 2Χ7970 φιλου που πηρα δανεικες για να τρεξω εκει ειδα και χειροτερα νουμερα πιθανον γιατι ειναι και πιο ιδυνατες !!

αλλα μου βγαζεις δηλωση τωρα κατα 99.99% και εκτος απροοπτου θα παω για 4770κ !!

Μείνε standby λίγο ακόμη , γιατί μπορεί να έχουμε εξελίξεις με τους Haswell προσεχώς.

Link to comment
Share on other sites

sorry για το:offtopic2:

τασο εχεις δικιο 110% ο 8320 ουτε στα 5.0+δεν μπορει να τις τραβηξει(bench) ψηλα τις καρτες με τιποτα!

τα ιδια ειχα δει και σε 2Χ7970 φιλου που πηρα δανεικες για να τρεξω εκει ειδα και χειροτερα νουμερα πιθανον γιατι ειναι και πιο ιδυνατες !!

αλλα μου βγαζεις δηλωση τωρα κατα 99.99% και εκτος απροοπτου θα παω για 4770κ !!

Θα σου έλεγα ότι πας για υποβάθμιση αλλά απ' τον 8320 ίσως και να είναι αναβάθμιση :hehe:.

Το tesselation κλείνει και στις nvidia; :shifty:

Link to comment
Share on other sites

Το tesselation κλείνει και στις nvidia; :shifty:

Το tesselation είναι feature του DX11.

Οπότε θεωρητικά μπορεί να κλείσει.

Η AMD σου δίνει αυτή την επιλογή μέσω των ρυθμίσεων του driver (catalyst control)

Η Nvidia , όχι.

Θα πρέπει να το κλείνεις μέσα από την εφαρμογή (παιχνίδι) που τρέχεις.

Link to comment
Share on other sites

Το tesselation είναι feature του DX11.

Οπότε θεωρητικά μπορεί να κλείσει.

Η AMD σου δίνει αυτή την επιλογή μέσω των ρυθμίσεων του driver (catalyst control)

Η Nvidia , όχι.

Θα πρέπει να το κλείνεις μέσα από την εφαρμογή (παιχνίδι) που τρέχεις.

ετσι ακριβως ειναι αν υπαρχει η σχετικη επιλογη μπορεις να το κλεισεις μεσα απο την εφαρμογη

τωρα για το συγκεκριμενο bench υπαρχει η επιλογη μεσα στο advanced custom μενου

αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση δε σου βγαινει συνολικο νουμερο οποτε ετσι γινεται λιγουλακι αχρηστο το tip για τις nvidia καρτες

sn6u.jpg

Θα σου έλεγα ότι πας για υποβάθμιση αλλά απ' τον 8320 ίσως και να είναι αναβάθμιση :hehe:.

Το tesselation κλείνει και στις nvidia; :shifty:

εδιτ:

αγγελε [MENTION=23973]AgMa[/MENTION] μαλλον εννοεις να δω και κατα 3770κ μερια ετσι δε ειναι θα τη δω και αυτη τη λυση ομως αν κατσει τιποτε :happy:!!

Έγινε επεξεργασία από ultraex2005
Link to comment
Share on other sites

Νικο [MENTION=3216]ultraex2005[/MENTION] με τους νεους drivers ειδες διαφορα προς το καλυτερο στο συγκεκριμένο bench?

Με ενα προχειρο run που εκανα Niko, στο συστημα μου, εχω ελαφρως χειροτερα αποτελεσματα με αυτους τους οδηγους(334.89) (συγκριση με τους τελευταιους beta 334.67) στο 3dmark firestrike.

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Με ενα προχε:pleasantry:ιρο run που εκανα Niko, στο συστημα μου, εχω ελαφρως χειροτερα αποτελεσματα με αυτους τους οδηγους(334.89) (συγκριση με τους τελευταιους beta 334.67) στο 3dmark firestrike.

Δηλαδη η nvidia οσο παει το παραχαιρεταει το θεμα...καλα παμε.Αν θυμαμαι καλα οι μονοι οδηγοι απο τους σχετικα τελευταίους που δούλευαν καλα ειναι οι 320.41 νομιζω

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη η nvidia οσο παει το παραχαιρεταει το θεμα...καλα παμε.Αν θυμαμαι καλα οι μονοι οδηγοι απο τους σχετικα τελευταίους που δούλευαν καλα ειναι οι 320.41 νομιζω

Χαλαρωσε βρε, επειδη βγαζει πχ στο firestrike 50-100 points λιγοτερα δεν παει να πει οτι ειναι και χειροτερος οδηγος:p

Μπορει να αυξανει αποδοση και σταθεροτητα σε αλλα πραγματα ξερω γω (games-benches κτλ), δεν εκατσα να τον τεσταρω ενδολεχως:p

Link to comment
Share on other sites

Χαλαρωσε βρε, επειδη βγαζει πχ στο firestrike 50-100 points λιγοτερα δεν παει να πει οτι ειναι και χειροτερος οδηγος:p

Μπορει να αυξανει αποδοση και σταθεροτητα σε αλλα πραγματα ξερω γω (games-benches κτλ), δεν εκατσα να τον τεσταρω ενδολεχως:p

Ξερεις τι ειναι -50 στο σκορ του 3dmark?Αφου με νιωθεις αχαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει στην kingpin που εχεις εσυ να δινει +50 δεν ξερω, τεσταρετο:hehe:

Εννοειτε αυτο αλλα το Σαββατο.Αν πανε ολα καλα έχει λιωσιμο η καρτα Αν και μου τα χαλαει ο καιρός ηθελα πιο πολυ κρυο την βοηθαει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειτε αυτο αλλα το Σαββατο.Αν πανε ολα καλα έχει λιωσιμο η καρτα Αν και μου τα χαλαει ο καιρός ηθελα πιο πολυ κρυο την βοηθαει πολυ.

Καταψυκτη να χωσεις μεσα το Pc δεν εχεις?:p

Link to comment
Share on other sites

Αμεεε αλλα φοβάμαι την υγροποιηση αχαχα:tomato:

Νικο καλα μου φαινεται στα ελεγε ο [MENTION=22471]Da_KiLLA[/MENTION]

Καλα το πας [MENTION=22717]azazil1190[/MENTION] ...;)

Στην αρχη πεταξες τα κουτια και πηρες benchtable, τωρα ψαχνεις πολυμετρα...!!! οδευεις προς τον δρομο του ln2...;)

λυσε εδω τις αποριες περι mv και v...:beer:

Μηπως ηρθε η ωρα να ασχοληθεις με πιο xtreme πραγματα?:D

Έγινε επεξεργασία από 9000+rpm
Link to comment
Share on other sites

Το tesselation κλείνει και στις nvidia; :shifty:

Ναι δεν γινεται να το κλεισεις Αγγελε, δεν υπαρχει τετοια επιλογη στους drivers...

Για τρεξτο με τα παραπανω ρολογια σου με ανοιχτο το tesselation της AMD :p

Link to comment
Share on other sites

Ο τελευταιος driver ειναι λιγο καλυτερος απο τον προηγουμενο σε περιβαλλον Win8.1,

gojt.jpg

9jgo.jpg

ΑΛΛΑ η διαφορα με τα Win7 ειναι πολυ μεγαλη,Σιγουρα οι overclockers δεν θα τα προτιμησουν.

uegh.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν γινεται να το κλεισεις Αγγελε, δεν υπαρχει τετοια επιλογη στους drivers...

Για τρεξτο με τα παραπανω ρολογια σου με ανοιχτο το tesselation της AMD :p

Νομίζετε ότι το έκλεισα γτ φοβάμαι κάτι;Φαγωθήκατε όλοι εσείς οι πράσινοι γτ σας πονάει η τσέπη και το καταλαβαίνω!Το σκορ το έβαλα επειδή το έβαλα έτσι στο hwbot που εκεί επιτρέπεται το tesselation tweaking και εδώ το έβαλα απλά να υπάρχει!Εκεί ήταν και ο πρωταρχικός σκοπός μου και για να βοηθήσω την ομάδα μου, όχι εδώ που την λέει ο ένας στον άλλο!

Και για να τελειώνει κ αυτό το θέμα, προκαλώ όποιον θέλει με 780 στα 3dmark να παίξουμε με ίδια win όμως (όχι να κρυβόμαστε πίσω απ'τα 8άρια) και με ανοιχτά τα tes και με κλειστά, όπως γουστάρει!

Θα βάλω μέχρι τέλος βδομάδας τα αποτελέσματά μου και όποιος θέλει με δοκιμάζει.Μιλάμε για ίδια επίπεδα κάρτα, μην έρθει κανείς με ti και πει εδώ είμαι...

Έγινε επεξεργασία από AgMa
Link to comment
Share on other sites

Νομίζετε ότι το έκλεισα γτ φοβάμαι κάτι;Φαγωθήκατε όλοι εσείς οι πράσινοι γτ σας πονάει η τσέπη και το καταλαβαίνω!Το σκορ το έβαλα επειδή το έβαλα έτσι στο hwbot που εκεί επιτρέπεται το tesselation tweaking και εδώ το έβαλα απλά να υπάρχει!Εκεί ήταν και ο πρωταρχικός σκοπός μου και για να βοηθήσω την ομάδα μου, όχι εδώ που την λέει ο ένας στον άλλο!

Και για να τελειώνει κ αυτό το θέμα, προκαλώ όποιον θέλει με 780 στα 3dmark να παίξουμε με ίδια win όμως (όχι να κρυβόμαστε πίσω απ'τα 8άρια) και με ανοιχτά τα tes και με κλειστά, όπως γουστάρει!

Θα βάλω μέχρι τέλος βδομάδας τα αποτελέσματά μου και όποιος θέλει με δοκιμάζει.Μιλάμε για ίδια επίπεδα κάρτα, μην έρθει κανείς με ti και πει εδώ είμαι...

....εχω ανεβάσει τα scoria μου που ειναι VALIDATA ΠΡΑΣΙΝΑΤΑ και οχι αρκουδιαρικα!

windows 7, official drivers με αερα και μαμα ψηκτρα!

14.169

perf_14_169.jpg

6.464

ex_6464.jpg

....προσέξτε κοκκινάδες μην σκίσετε τα καλσόν από την προσπάθεια!

Για unigine, heaven ουτε λογος γιατι εκει θα πρέπει να σκίσετε και την ζατιερα! :p

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.