Jump to content



Recommended Posts

....μην κανεις κινηση, έρχεται φρεσκαδουρα Maxwell σε λιγο καιρο :hehe:

εγω περιμενα να κανεις ... :-O με τα νουμερακια μιας κουτσης νερουλατης μαιμουδιαρας των 356 ευρω.

VGA :: ATI Radeon R9 290 4GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-R929D5-4GD-B) - Visionstudio.gr

και εσυ μου μιλας για Maxwell σε κανα 6μηνο απο τωρα ...

τα 1315 τα εχω σιγουρα στον πυρηνα οι μνημουλες δεν ξερω ομως αν 1800ρισουνε ...

brwo.jpg

AMD Radeon R9 290 video card benchmark result - Intel Core i5-4670K,Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87X-D3H-CF

Link to comment
Share on other sites

εγω περιμενα να κανεις ... :-O με τα νουμερακια μιας κουτσης νερουλατης μαιμουδιαρας των 356 ευρω.

VGA :: ATI Radeon R9 290 4GB DDR5 PCI-E Dual DVI HDMI DP (Gigabyte) (GV-R929D5-4GD-B) - Visionstudio.gr

και εσυ μου μιλας για Maxwell σε κανα 6μηνο απο τωρα ...

τα 1315 τα εχω σιγουρα στον πυρηνα οι μνημουλες δεν ξερω ομως αν 1800ρισουνε ...

brwo.jpg

AMD Radeon R9 290 video card benchmark result - Intel Core i5-4670K,Gigabyte Technology Co., Ltd. Z87X-D3H-CF

Αυτος κατεβηκε απο το bus και πηρε τρενο (Train speed 464gb/s) :p

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] πουλα και παρε 290 και κοτσαρε το waterblock...πολυ καλυτερα θα εισαι!

Έγινε επεξεργασία από sebastian
Link to comment
Share on other sites

Αυτος κατεβηκε απο το bus και πηρε τρενο (Train speed 464gb/s) :p

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] πουλα και παρε 290 και κοτσαρε το waterblock...πολυ καλυτερα θα εισαι!

Ποιος ο λόγος? Για να τρέξω κανα 3dmark? Μπα μια χαρά είμαι.

Σε επόμενες κάρτες το ξαναβλέπω αν υπάρχει ανάγκη.

Link to comment
Share on other sites

Για 12+ Physics Score μονο με πρασινη ... :hehe:

Δεν εισαι παρατηρητικος Γιαννη....

Δεν ειναι η πρασινη ρε που σου δινει το 12αρι:hehe:

Εκτος απο την καρτα εχει αλλαξει και κατι αλλο απο τοτε:hehe:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εισαι παρατηρητικος Γιαννη....

Δεν ειναι η πρασινη ρε που σου δινει το 12αρι:hehe:

Εκτος απο την καρτα εχει αλλαξει και κατι αλλο απο τοτε:hehe:

ελα μη με ταλαιπωρεις ...

λες να θελει την 7970 παλι ; :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Αυτος κατεβηκε απο το bus και πηρε τρενο (Train speed 464gb/s) :p

[MENTION=97]Trooper[/MENTION] πουλα και παρε 290 και κοτσαρε το waterblock...πολυ καλυτερα θα εισαι!

Φωτιά θα πέσει να με κάψει... Θα τρίζουν τα κόκκαλα των καρτών που πέρασαν από τα χέρια μου... ASIC 81.9... Ακόμα δοκιμάζω... Τυχερός ο φίλος που του το ρυθμίζω...

testing.jpg

To bios είναι της Gigabyte στα 928mhz πάτωμα... Έχω φλασάρει την κάρτα καμια 50αριά φορές μέχρι να πάρω μυρωδιά τι παίζει...

Και το ερώτημα, με μνήμες τι παίζει; Που να κινηθώ;

Link to comment
Share on other sites

Φωτιά θα πέσει να με κάψει... Θα τρίζουν τα κόκκαλα των καρτών που πέρασαν από τα χέρια μου... ASIC 81.9... Ακόμα δοκιμάζω... Τυχερός ο φίλος που του το ρυθμίζω...

testing.jpg

To bios είναι της Gigabyte στα 928mhz πάτωμα... Έχω φλασάρει την κάρτα καμια 50αριά φορές μέχρι να πάρω μυρωδιά τι παίζει...

Και το ερώτημα, με μνήμες τι παίζει; Που να κινηθώ;

Για καθε μερα δωσε ενα 1045mhz στο core και 6400-6500 στις μνημες!

Απο μνημες samsung φορανε οι Τιτανες και τραβανε αρκετο oc....

To Bios ειναι της Giga? Οποτε μιλαμε οτι εχεις throttle....Οσο ανεβαζεις μνημες τοσο τρως απο τον πυρηνα.... Με μαμα bios το 1045/4500 χωρις throttle λογικα ειναι λογικο να παιξει.....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις την εικόνα, δεν πέφτει με τπτ κάτω απο 1110core. Περιέργως δεν ξεπερνά τους 76° με τπτ(εντος κουτιου η κάρτα με ambient περί τους 21°!). Το φαν το έχω Min 40% με μέγιστο το 100%. Θα δοκιμάσω ώς έχει να τις φτάσω κοντά στα 7000.

Τρέχει εδώ και μια ώρα τα δυο graphics tests του firestrike σε loopες extreme και δεν έχει κουνήσει από τα 1110. Λέω να την αφήσω εκεί. Τα tdp τα έχω σαν του skynet. Απλά προτίμησα να μοντάρω νεότερο bios για πολλούς και διάφορους λόγους.

Σε θέμα θορύβου, το 50% του reference cooler της TITAN είναι σαν το 30%-35% του cooler της reference 7970.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τωρα μπερδευτηκα και γω:hehe:

εγω να δεις ... :hehe:

Ενα run με τον μπουμπουνα στα μαμα του με το official bios της asus

adp0.jpg

και ενα ακομα run με τον μπουμπουνα παλι στα μαμα του αλλα με μαιμουδοbios στην καρτουλα

f9ac.jpg

[MENTION=9179]atiman[/MENTION] ...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.