Jump to content



Galaxy Note II - Η Βίβλος


Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

όχι, δεν έχω το τηλέφωνο στα χέρια μου :p δεν είναι δικό μου :)

Να προσθέσω ότι το παλικάρι με την 4.1.1 (γερμανική) δεν είχε αναγνώριση Ελληνικών στο SPen και έτσι έπρεπε να πάει σε κάποια που να το υποστηρίζει, και πήγε στην γερμανική 4.1.2 που είχε αναγνώριση Ελληνικών στο spen.

Έγινε επεξεργασία από TifoziF1
Link to comment
Share on other sites

Έστω, ρώτα τον πόσες ώρες βγάζει :p.

[MENTION=5513]GoMaR[/MENTION]

Παίζει να φταίει ο γκαντεμόσαυρος ο Ιάσονας μόνο:p

Έχει κάνει 3 πλήρεις φορτίσεις μέχρι εχθές βράδυ. Με την 4.1.1 δεν έχει μετρήσει, μια φόρτιση έκανε όλη και όλη με την 4.1.1. Μπήκε η 4.1.2. στην 2-3η μέρα.

Το μεσημέρι χθές ήταν στο 25% και ήθελε να το ξεζουμίσει για να κάνει την τρίτη και τελευταία full fortish. Έτσι έβαλε από τον DLNA server μέσω wifi να παίζει την ταινία LOTR The fellowship (smthing) extended version fullHD 25GB ~3 ώρες ταινία*. Τέλειωσε η ταινία και η μπαταρία ήταν στο 12% !! και την ξανάβαλε, τελείωσε η ταινία και απόμενε 3% μπαταρία. Έβαλε να παίξει παιχνίδι, beach buggy κάτι τέτοιο, και έπαιζε 20 λεπτά ακόμα με το 3% μέχρι που έσβησε για να το βάλει να κάνει την 3η και τελευταία φόρτιση !!

Μια χαρά του φαίνεται. Θα πάρω και εγώ για το Ideos καμιά MUGEN 7000mah, 300grams μπαταρία. :sarcastic:

*Μου είπε ότι δεν έπαιζε ήχο DTS !!! Χρησιμοποίησε το MX Player, υπάρχει καλύτερος που να παίζει και DTS ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μη το ξαναλεμε....βγηκε ενα upgrade μετα την 4.1.2 που διορθωνει το bug.

οπως εχουμε διαβασει και εχει επαληθευτει μετα απο το fix ,υπηρχαν προβληματα στην μπαταρια.

και για να μη δινουμε λαθος εντυπωσεις , ΦΟΡΜΑΤ δεν εκανα κατι πυο το θεωρω απαραδεκτο να πρεπει να φορμαρεις το κινητο σου εφοσων εχεις τη δυνατοτητα αυτοματου update.

μη λεμε τα ιδια και τα ιδια.ασχετοι δεν ειμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Για του λόγου το αληθές, η χρήση της μπαταρίας μου σήμερα με:

Μουσική 2 ώρες, συνεχής συγχρονισμός, 3G συνέχεια, πολύ tapatalk, πολυ facebook.

zeqe7yda.jpg

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

και για να μην νομιζετε οτι ειμαι υπερβολικος.

Συγκριση ενος φορμαρισμενου κινητου υποτιθεται στρωμενης 4.1.2

και 4.1.1

https://www.dropbox.com/s/9na7b1o2r5a9ejb/Screenshot_2013-01-24-14-26-36.png

https://www.dropbox.com/s/smbh2hvgl6h1ull/Screenshot_2013-01-24-14-26-50.png

Δε χρειαζεται να πω 3G ανοιχτο sync all , ειναι περιττα

Link to comment
Share on other sites

The new software update (N7100XXDLL7) fixes the infamous Exynos vulnerability,”Sudden Death” issue and resetcode bug but brings battery drain.

αυτο το φιξ διορθωνει το update που αναφερομαι.Οχι για διορθωση καταναλωσης.

Λογω αυτου του update δημιουργηθηκαν τα battery drains

Link to comment
Share on other sites

παιδια μη το ξαναλεμε....βγηκε ενα upgrade μετα την 4.1.2 που διορθωνει το bug.

οπως εχουμε διαβασει και εχει επαληθευτει μετα απο το fix ,υπηρχαν προβληματα στην μπαταρια.

ok !!

Νόμιζα ότι αναφερόσουν στο bug της κατανάλωσης και ότι βγήκε κάποιο fix γι'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

και για να μην νομιζετε οτι ειμαι υπερβολικος.

Συγκριση ενος φορμαρισμενου κινητου υποτιθεται στρωμενης 4.1.2

και 4.1.1

https://www.dropbox.com/s/9na7b1o2r5a9ejb/Screenshot_2013-01-24-14-26-36.png

https://www.dropbox.com/s/smbh2hvgl6h1ull/Screenshot_2013-01-24-14-26-50.png

Δε χρειαζεται να πω 3G ανοιχτο sync all , ειναι περιττα

Εκεί εσύ, να επιμένεις!...:p

Με αυτό που λές με βγάζεις ψεύτη ή τρελό...:)

Όταν υπάρχουν 2 γεγονότα σημαίνει ότι και τα 2 υφίστανται.Δε μπορούμε να αναιρέσουμε το ένα υποστηρίζοντας το άλλο.Δεν είναι ευγενικό για όποιον βιώνει το άλλο...

Εγω με 4.1.2 και με full wipe ΔΕΝ αντιμετωπίζω πρόβλημα battery draining (γνωρίζω κι άλλους)!Επίσης οι custom rom που κυκλοφορούν και είναι ΟΛΕΣ βασισμένες σε 4.1.2, δεν αντιμετωπίζουν πρόβλημα επίσης.

Tα προβλήματα παρουσιάζονται σε χρήστες που έχουν κάνει dirty install (πάνω απο 4.1.1).

Anyway, νέο official firmware βγήκε σε Κίνα μεριά...όποιος θέλει κατεβάζει απο το post μου παρακάτω:

xda-developers - View Single Post - [N7100 All in 1]Stock ROM +Root+Reset counter+MobileOdin+Xposed repository

Έγινε επεξεργασία από elthis
Link to comment
Share on other sites

και για να μην νομιζετε οτι ειμαι υπερβολικος.

Συγκριση ενος φορμαρισμενου κινητου υποτιθεται στρωμενης 4.1.2

και 4.1.1

https://www.dropbox.com/s/9na7b1o2r5a9ejb/Screenshot_2013-01-24-14-26-36.png

https://www.dropbox.com/s/smbh2hvgl6h1ull/Screenshot_2013-01-24-14-26-50.png

Δε χρειαζεται να πω 3G ανοιχτο sync all , ειναι περιττα

Αδερφε μου δεν ξερω τι προβλημε έχει στην 4.1.2 το δικο σου αλλα εγω με γαλλικη 4.1.2 πανω σε 4.1.1 ρουμανικη με full wipe..δεν εχω κανενα απολυτως πρόβλημα με την μπαταρία. ..:D

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο παρεθεσα τις εικονες. Για να εχουν βαση ταυτα που λεω.απο εκει και περα διαλεγετε.προβλημα μπορει να μη θεωρειτε και εσεις τη μια ωρα screen on:)

Δε το συνεχιζω γτ νομιζετε οτι σας δουλευω.αλλα 43% με 2ωρες σκρεεν ον εναντι του 60% με 3.3ωρες σκρεεν ον ,επιλεγω κουρτινα β.

Καλη σας ημερα

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο παρεθεσα τις εικονες. Για να εχουν βαση ταυτα που λεω.απο εκει και περα διαλεγετε.προβλημα μπορει να μη θεωρειτε και εσεις τη μια ωρα screen on:)

Δε το συνεχιζω γτ νομιζετε οτι σας δουλευω.αλλα 43% με 2ωρες σκρεεν ον εναντι του 60% με 3.3ωρες σκρεεν ον ,επιλεγω κουρτινα β.

Καλη σας ημερα

Δεν είπε κανείς ότι μας δουλεύεις. Όπως επίσης, θα μιλήσω για τον εαυτό μου, είμαι αρκετά έμπειρος χρήστης Android για να μη θεωρώ τη 1 ώρα screen on ως μη προβληματική.

Έχω 4 ώρες screen on στο τέλος της μέρας, όσο είχα και στη 4.1.1.

Αυτό που προσπαθώ να σου πω είναι ότι υπάρχουν διαφορετικές εμπειρίες και δεν είναι κανόνας ότι υπάρχει ή δεν υπάρχει πρόβλημα μπαταρίας.

Ας μη το γενικευουμε λοιπόν. :)

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Μιας και μου δώθηκε η ευκαιρία τις τελευταίες μερες να παίξω πάνω από 4 ώρες μαζί του αυτό που μου έμεινε είναι οτι (είτε με 4.1.1 είτε με 4.1.2) είναι και καταπληκτικώνω τις συσκευές. Για τηλέφωνο όμως δεν θα την αγόραζα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.