Jump to content



Galaxy Note II - Η Βίβλος


Πόσο ευχαριστημένοι είστε με το Galaxy Note II?  

115 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ρε παιδες, μιας και κολλησα με το thread και το κινητο φυσικα, απο που λετε να το παρω? Εχω τσεκαρει σκρουτζ και ξεκιναν απο 518€ στο kaizershop και στο easybuyworld (απο εκει αγορασα το diablo III μολις βγηκε) και μετα you.gr στα 599 και πλαισιο στα 699 με 150€ δωροεπιταγη. Εννοειται πως παει για αγορα με πιστωτικη 12μηνες.

Τι λετε απο που να μου κανω δωρο για την πρωτοχρονια?

Από όπου σε συμφέρει οικονομικά!

Καλορίζικο και μεγειά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, μιας και κολλησα με το thread και το κινητο φυσικα, απο που λετε να το παρω? Εχω τσεκαρει σκρουτζ και ξεκιναν απο 518€ στο kaizershop και στο easybuyworld (απο εκει αγορασα το diablo III μολις βγηκε) και μετα you.gr στα 599 και πλαισιο στα 699 με 150€ δωροεπιταγη. Εννοειται πως παει για αγορα με πιστωτικη 12μηνες.

Τι λετε απο που να μου κανω δωρο για την πρωτοχρονια?

Προσωπικα δε θα δινα ουτε 1ευρω στο easybuyworld..

Link to comment
Share on other sites

On topic έχω μείνει έκπληκτος από την διάρκεια ζωής της μπαταρίας του Note.

Την Παρασκευή το απόγευμα προς βράδυ έκανε την πρώτη του φόρτιση (out of the box είχε καμιά 40ρια % μπαταρία την οποία και "ξεζούμισα" :hehe: πριν το φορτίσω). Το έβγαλα από την φόρτιση λίγο μετά τα μεσάνυχτα της Παρασκευής.

Από τότε η μπαταρία μου κράτησε μέχρι σήμερα στις 2 το πρωί με χρήση WiFi, 3G, GPS, καμιά 10ώρες Screen on time, παρακολούθηση ταινίας/σειρών, και 4 ώρες αποστολή αρχείων μέσω bluetooth (don't ask why :hehe:)

Ουσιαστικά δύο ολόκληρες μέρες και δεν το είχα αφήσει στην ησυχία του, me likey! :D

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σου είναι πολύ μεγάλο!

Ε φέρτο πίσω τότε.

Όχιιιιιι :hehe:

adaaa.jpg

Η μπαταρία του δεν υπάρχει.. Δεν κολλάει πουθενά.. Το μέγεθος το έχω συνηθίσει και το Nexus μου φαίνεται παιχνιδάκι. Δηλαδή το Nexus μου φαίνεται όπως μου φαινόταν ένα iPhonάκι όταν το χρησιμοποιούσα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο πριν την τελική απόφαση να ρωτήσω μερικά πραγματάκια για όσους είναι κάτοχοι:

1) Αυτονομία. Χρησιμοποιώ αρκετά wi-fi και λιγότερο 3G. Με μέσο όρο μία ώρα κλήσεων την ημέρα τι να περιμένω από αυτονομία; θα φορτίζω κάθε διήμερο ή πιο αραιά; Το Wi-Fi ή το 3G θα είναι ΜΟΝΙΜΑ ανοιχτά.

2) Ο mail client παίζει σωστά με exchange 2010; γιατί π.χ. στην gingerbread δεν ενημερώνει σωστά για τα καινούρια e-mails και δεν κάνει σωστά synchronize το calendar.

3) Κολληματάκια κτλ παρατήρησε κανείς ως προς την λειτουργία; Σε οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι λίγο πριν την τελική απόφαση να ρωτήσω μερικά πραγματάκια για όσους είναι κάτοχοι:

1) Αυτονομία. Χρησιμοποιώ αρκετά wi-fi και λιγότερο 3G. Με μέσο όρο μία ώρα κλήσεων την ημέρα τι να περιμένω από αυτονομία; θα φορτίζω κάθε διήμερο ή πιο αραιά; Το Wi-Fi ή το 3G θα είναι ΜΟΝΙΜΑ ανοιχτά.

2) Ο mail client παίζει σωστά με exchange 2010; γιατί π.χ. στην gingerbread δεν ενημερώνει σωστά για τα καινούρια e-mails και δεν κάνει σωστά synchronize το calendar.

3) Κολληματάκια κτλ παρατήρησε κανείς ως προς την λειτουργία; Σε οτιδήποτε.

1)τι να πει κανείς για την αυτονομία... Οποιοδήποτε smartphone και να έχεις, η διαφορά που θα δεις θα είναι τεράστια, προς το καλύτερο φυσικά. Άρα, ότι χρήση και να συζητάμε, τo note δε χωράει συγκρίσεις σε θέμα αυτονομίας.

2)μια χαρά λειτουργεί φίλε μου.

3)κανένα. Όλα δουλεύουν άψογα, ιδίως στις τελευταίες εκδόσεις 4.1.2.

edit: Καλημέρα.

Όσοι έχετε fb μπορείτε να προσθέσετε στις ομάδα σας τη σελίδα Galaxy Note ii Greek Team.

Θα περιλαμβάνει τους οδηγούς, θα μαθαίνουμε νέα και φυσικά θα μπορούμε να έχουμε μια πιο άνετη και άμεση επικοινωνία.Σιγά σιγά θα προσθέσω πολλά όταν βρω λίγο ελεύθερο χρόνο.

Ευχαριστώ,

Ηλίας.

Έγινε επεξεργασία από elthis
Link to comment
Share on other sites

Την κάναμε την κουτουράδα τελικά.

Το λοιπόν:

Samsung Galaxy Note II.

Θετικά μέχρι τώρα:

Οθόνη. Η οθόνη πραγματικά είναι για σεμινάρια.

Διάρκεια μπαταρίας. Σήμερα δεν έχει ξεκολλήσει το τηλέφωνο από το χέρι με τηλέφωνα, GPS, Wi-Fi, 3G και άπειρο πείραγμα κτλ και είμαι στο 55%.

Ταχύτητα. ΌΛΑ μα ΟΛΑ τα πράγματα γίνονται απίστευτα γρήγορα. Βέβαια η αλλαγή ήταν από μονοπύρηνο στο 1GHz αλλά και πάλι...

Κάμερα. Η κάμερα με εντυπωσίασε. Και το Desire HD είχε 8MP κάμερα αλλά δεν έβγαζε τέτοιες φωτογραφίες.

Μου άρεσε επίσης το GPS που κλειδώνει σε δευτερόλεπτα.

Αρνητικά μέχρι τώρα:

Έλλειψη widgets. Ντροπή στη Samsung που τα widgets που δίνει είναι ελάχιστα. Επίσης όσα κατέβασα από το Samsung account μου είναι γεμάτα spam και διαφημίσεις. Έφυγαν όπως μπήκαν.

TouchWiz UI. Συγγνώμη προς τους Samsung φανς αλλά το HTC Sense UI είναι κλάσης ανώτερο σε ομορφιά. Επίσης τα widget που δίνει η HTC είναι πολύ καλύτερα. Και έχει και widget store μόνο με δικά της widgets για download.

Προσωπική άποψη πάντα.

Και η αγορά που έκανα και το μετάνιωσα είναι η θήκη. Το μόνο που μπόρεσα να βρω στη Θεσσαλονίκη μετά από αρκετό ψάξιμο (2 media markt, Plaisio, Public, Multirama) είναι flip cover. Την ακριβοπλήρωσα γιατί ήταν Samsung original και ΔΕΝ μου άρεσε καθόλου. Βασικά μου άρεσε αλλά ΔΕΝ ΜΕ ΒΟΛΕΨΕ καθόλου. Αλλά δεν ήθελα το τηλέφωνο να είναι χύμα.

Θα αγοράσω όπως και πριν μία puro ή bugatti pouch δερμάτινη.

Αυτά μέχρι τώρα.

Σε γενικές γραμμές έμεινα παραπάνω από ευχαριστημένος. Το τηλέφωνο κάνει όσα υπόσχεται και ακόμα περισσότερα. Το μέγεθος της οθόνης είναι εντυπωσιακό και δεν με ενόχλησε ούτε λεπτό.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθούσα να συνδεθώ σε ένα Wi-Fi πριν, έβαζα τον κωδικό αλλά το "Connect" παρέμενε γκρίζο, δεν μπορούσα να το πατήσω. Είχε μουλαρώσει κανονικά.

Σε άλλο δίκτυο με την πληκτρολόγηση του πρώτου χαρακτήρα το "Connect" άναβε άμεσα.

Το έχει παρατηρήσει κανείς άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Ηλία δεν το βρίσκω το φόρουμ που λες... Γράφω Samsung galaxy greek και βγάζει μόνο για το s3.

Φίλε jax σε καταλαβαίνω. Ήμουν κ εγώ κάτοχός Htc Desire HD κ το έδωσα για το Note. Από θήκες που ρωτάς, εγώ έχω μία της momax καταπληκτική. Είναι αυτή εδώ

www.ebay.com/itm/Momax-i-Case-Pro-Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Note-II-LTE-N7105-Fr-Screen-Black-/221149513475?pt=PDA_Accessories&hash=item337d89c703

Στο ανθρακικό χρώμα που το έχω, η θήκη δεν παίζεται. Δίνει μαζί κ ένα protector το οποίο δεν καταλαβαίνεις καν ότι υπάρχει επάνω. Στο προτείνω.

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Ηλία δεν το βρίσκω το φόρουμ που λες... Γράφω Samsung galaxy greek και βγάζει μόνο για το s3.

Φίλε jax σε καταλαβαίνω. Ήμουν κ εγώ κάτοχός Htc Desire HD κ το έδωσα για το Note. Από θήκες που ρωτάς, εγώ έχω μία της momax καταπληκτική. Είναι αυτή εδώ

www.ebay.com/itm/Momax-i-Case-Pro-Samsung-Galaxy-Note-2-N7100-Note-II-LTE-N7105-Fr-Screen-Black-/221149513475?pt=PDA_Accessories&hash=item337d89c703

Στο ανθρακικό χρώμα που το έχω, η θήκη δεν παίζεται. Δίνει μαζί κ ένα protector το οποίο δεν καταλαβαίνεις καν ότι υπάρχει επάνω. Στο προτείνω.

Sent from my Galaxy Note 2 using Tapatalk 2

Έχω προσθέσει σύνδεσμο στο προηγούμενο post. Θα σε οδηγήσει αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.