Jump to content



OffTopic;


devious

Recommended Posts

  • Replies 4,2k
  • Created
  • Last Reply

Πρίν από ένα χρόνο ακριβώς οδηγουσα κυριακη απόγευμα στην παπαναστασίου.

Χαλαρά,2α μουσικούλα γύριζα σπίτι μετά από φαγητο στο cosmos.

Παπαναστασίου με Π.Συνδίκα πεταγεται ένα Punto από την Συνδίκα ενώ είχε κοκκινο,σκάω πάνω του γιατί δεν πρόλαβα να αντιδράσω και κλείνουμε την παπαναστασίου για μιαμιση ώρα μεχρι να έρθει η οδική του να μαζέψει τα κομμάτια του.

Αλλού η ρόδα αλλού η πόρτα και αλλού το αμάξι του.

Και του κάνω την ρητορική ερώτηση:

"Δεν είδες ότι είχες κόκκινο?Ξεχάστηκες?Τι έγινε?"

Και μου απαντά αφοπλιστικά...

"Ε, δεν περνούσε κανένας τόση ώρα και είπα να περάσω με κόκκινο"

Είναι να μην τον πετύχεις τον Μλκ@ γιατί δυστυχώς υπάρχουν πάρα πολλοί γύρω μας.

Ευτυχως την έβγαλα με ένα σπασμένο φανάρι εγώ αλλά η ταλαιπωρία που έφαγα μέσα στην βροχή και το χιονόνερο(και πετυχα ακριβώς την ώρα που τελείωνε το ΠΑΟΚ- Εργοτελης) ήταν κάτι που θα το θυμάμαι για πολύ καιρό ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινάω σήμερα πριν 1 ώρα περίπου από την σχολή για να επιστρέψω σπίτι. Αφού λοιπόν στον περιφερειακό συνάντησα 3 τρακαρίσματα, χαρούμενος πλέον έχω φτάσει σχεδόν στο σπίτι. Ξάφνου, μπροστινός μπάρμπας σταματάει (αρκετά απότομα) πάνω στην δρόμο για να ρωτήσει καποιον περαστικο. Σταματάω κ εγω αναγκαστηκά αφού είναι μπροστά μου . . .

. . . έρχεται ένας από πίσω και μου την "φοράει" γιατί λέει ξεχάστηκε να πατήσει νωρίστερα φρενο. . . .

Εμενα παλι την Παρασκευη που εφυγα αρων αρων για να παω στο μαθημα,στην Τριανδρια,ενας καρθωσε την οπισθεν και με χτυπησε :eek:

Ευτυχως ηταν απαλο κ δεν εγινε τπτ...Και υποψην πως ειναι η 4η φορα που συμβαινει το ιδιο σκηνικο,με τρια διαφορετικα αμαξια...

Εχουν ακομα πολλα να δουν τα ματια σου,οποτε εχετε ορθανοιχτα γιατι οι πιθηκοι που κυκλοφορουν μεσα σ'αυτην την ζουγκλα ειναι πολλοι και νομιζουν ολοι πως εχουν την αποκλειστηκοτητα χρησης...

Ειδικα οι επαγγελματιες οδηγοι τυπου

-Οδηγοι Λεωφορειων

Εχε κατα νου πως σε περιπτωση αντικαταστασης καποιου εξαρτηματος,να κυνηγησεις να παρεις ολοκαινουριο,γιατι το αμαξι σου ειναι brand new.Μην πανε να στο φτιαξουν σε φαναρτζη.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι όλοι οι Έλληνες είμαστε απρόσεκτοι οδηγοί.

Πολλές φορές έχω πιάσει τον εαυτό μου να κάνει μακακιες.

Το θέμα είναι να μη τρέχουμε..Με μικρή ταχύτητα μπορούμε να αποφύγουμε τα λάθη μας το πολύ πολύ με υλικές ζημιές .

Το τρέξιμο είναι που προξενεί τραυματισμούς, αναπηρίες και θανάτους.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάποια φάση είχε κολλήσει από πίσω μας μια (ευτυχώς με μικρή ταχύτητα).

Η δικαιολογία που ακούσαμε όταν κατέβηκε κάτω ήταν ότι "η μύτη'' από την μπότα της (από αυτές που σκοτώνουν κατσαρίδες στις γωνίες) ''Δίπλωσε'' και της έφυγε το φρένο. :o

:058:

Link to comment
Share on other sites

Καλά στο Ρετζίκι δεν παλεύεται η κατάσταση...

Νιώθεις λες και παίζεις Carmageddon.....

Αν και πλέον δεν μένω εκεί αλλά ανεβαίνω συχνά είτε για να παω στους δικούς μου είτε για να πάω στο μαγαζί της αρραβωνιαστικιάς μου....

Κάθε φορά αναγουλιάζω απο τις λακούβες του δρόμου και απο τα σλάλομ για να αποφύγω αυτούς που πετάγονται απο παντού...

Αν ποτέ εμπλακώ σε ατύχημα στο Ρετζίκι θα έχει και τραυματισμό στάνταρ... Εγώ φοράω ζώνη και το Α3 είναι 1300 κιλά τώρα για τους άλλους δεν ξέρω τι θα πάθουν...

Και ένα τελευταίο, μην αξιωθείς ποτέ να περιμένεις να σου δώσουν προτερεότητα στο Ρετζίκι, εκεί θα μείνεις καμιά 20αριά χρόνια πεθαμένος μεχρι να σε βρουν...

Τώρα που σκέφτομαι μπορώ να γράψω ολόκληρο βιβλίο για τις οδηγικές συνθήκες στο Ρετζίκι... Βιβλίο με ανέκδοτα :)

Π.χ.

- Που είναι ρε ο Κώστας; Δύο μήνες έχω να τον δω.

- Κάτι άκουσα οτι θα πήγενε μία βόλτα Ρετζίκι.

- Α... Ετσι εξηγείται...

Και άλλα πολλά :)

Το Ρετζίκι είναι πιστεύω η περιοχή με τους περισσότερους νεόπλουτους στη Θεσσαλονίκη.

Μεζονέτα, τζάκι, τζίπ και σκύλο...

Και στο δρόμο στα @@ μας για τους άλλους.

Link to comment
Share on other sites

Το Ρετζίκι είναι πιστεύω η περιοχή με τους περισσότερους νεόπλουτους στη Θεσσαλονίκη.

Μεζονέτα, τζάκι, τζίπ και σκύλο...

Και στο δρόμο στα @@ μας για τους άλλους.

Αυτό ξανα πες του. Τα σπόρια έχουν τζιπάκι από τα 15 τους στην 1η Λυκείου. Χρεωμένοι στα δάνεια όλοι και όλοι τσάμπα-μάγκες. Πολύ μούρη έχει εδώ πάνω και με πνίγει ο καθαρός αέρας. Παρόλα αυτά έχω βρει πολύ αξιόλογα άτομα που κάνω παρέα εδώ.

Όσο για την οδήγηση εδώ . . . είναι όπως τα λες. Αν δεν χωθείς . . . απλά "δεν". . . .

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν μετακόμισα πάνω ήμουν ήδη μεγάλος, δεν πήγα σχολείο εκεί και δεν γνώρισα αρκετό κόσμο.

Μόνο τη γυναίκα μου :)

Αξιόλογα άτομα έχει παντού, δεν θα βάλουμε όλο το κόσμο σε ένα καζάνι.

Σίγουρα έχει και στο Ρετζίκι.

Μπορεί να υπάρχουν και άλλα μέρη που έχουν εντονότερο το πρόβλημα απλά εγώ αυτό το μέρος ξέρω, αυτό ανέφερα :)

Ασε που έχω και σπίτι εκεί οπότε μπορεί να ξαναμείνω Ρετζίκι στο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

http://taxalia.blogspot.com/2009/11/blog-post_07.html

Πομποί φτιαγμένοι με πρόχειρα υλικά, οι πατέντες, λάμπες που εκρήγνυνταν, η μουσική, η σχέση με τους ακροατές και τους γονείς, οι παρεμβολές στις τηλεοράσεις, ο φόβος της αστυνομίας, οι..

σχέσεις με τους άλλους ραδιοπειρατές, τα ευτράπελα, ήλθαν και πάλι στην επιφάνεια, μαζί με την προσπάθεια να θυμηθούν όλους εκείνους που είχαν βρεθεί πίσω από τα μικρόφωνα ή πάνω από τα πικάπ και τα κασετόφωνα και οι οποίοι ή δεν μπόρεσαν να παραβρεθούν ή δεν βρίσκονται πια στη ζωή.

Link to comment
Share on other sites

Ειχα να μπω στο OOS πανω απο 24 ώρες. Αμαρτία ! Και τώρα πρέπει να κάνω format και εγκατάσταση των 7 σε έναν πελάτη. Τόσες ώρες για 20 Ευρώ. Δε βαριέσαι, έτσι θα πάρω το Phase Change τουλάχιστον τα Χριστούγεννα :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.