Jump to content



Από Firefox σε Chrome: ημέρα 2η


Chosen

Recommended Posts

Παιδικές ασθένειες στην έκδοση "23"; Είμαι ένα κλικ από την απεγκατάσταση λέμε...

Με έχει μπερδέψει η Google. Από τη μια το συμπαθέστατο Android και από την άλλη ο απαράδεκτα ελλειπής Chrome και το ενοχλητικό g+, δεν ξέρω τι να πω...

Είναι ο πιο γρήγορος, αλλά επίσης είναι ο πιο buggy. Όταν θα βλέπεις στα sites να μη φορτώνει εικόνες και CSS και άλλα περίεργα τα λέμε.

Πλέον τον χρησιμοποιώ για GMail (γιατί τα desktop alerts είναι cool) και e-radio :p

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα bookamarks και τα tabs, τα εχεις στην ιδια στηλη;

Για νεο tab, βολικη λυση ειναι το δεξι κλικ-> new tab ή βαζεις καποιο extension και το κανεις με το swipe του ποντικιου.

Link to comment
Share on other sites

Ακομα δεν εχω καταλαβει τι παιζει με τα bookamarks και τα tabs, τα εχεις στην ιδια στηλη;

attachment.php?attachmentid=53819&stc=1&d=1355694171

Για νεο tab, βολικη λυση ειναι το δεξι κλικ-> new tab ή βαζεις καποιο extension και το κανεις με το swipe του ποντικιου.

Γιατρέ μου, ξέρω όλες τις εναλλακτικές για το νέο tab, και τα keyboard shortcuts, και τα gestures και όλα.

Έχω συνηθίσει να σερφάρω με το ποντίκι και είμαι αρκετά "μπάρμπας" ώστε να μην έχω ιδιαίτερη διάθεση για re-training στις βασικές λειτουργείες του υπολογιστή. Απλά είχα την εντύπωση ότι την δυνατότητα να κάνεις configure τις toolbars και τα κουμπιά τους γενικότερα, μιας και τη βλέπω σε εφαρμογές από το 2000, την έχει κάπου κρυμμένη ο Chrome.

Αλλά έκανα λάθος και απόψε επιστρέφει ο Φίφης για τα καλά.

post-129-1416076892,7479_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα, πως τα βαζεις ον τοπ;

Αν δεν υπάρχει επιλογή για δεξί κλικ μιας και μένα μετά από κάποιο update (δε ξέρω και δε θυμάμαι ποιο...), έπαψε να υπάρχει,

Πας about:config, αναζήτηση για browser.tabs.onTop και το γυρνάς σε fault.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.