Jump to content



Πινετε πολυ και οδηγατε? για ριξτε μια ματια


ea6gka

Recommended Posts

πακο :getlost: με τρομαζουν αυτα που ακουω απο το στομα σου! τι συνεβη? ειδες κανενα οραμα ? :innocent:

'η η στουκα στο "Δ" τελικα επεδρασε θετικα στην ψυχοσυνθεση σου...χεχε Lol :flower:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply
Αρχική απάντηση από packo [Σήμερα, στις 13:39]

Και κάτι ακόμα....Για πείτε μου...τι είναι χειρότερο;;Να σε σκοτώσει κάποιος;Να σου τσακίσει τα πόδια;Η να κοιμάσαι και να ξυπνάς γνωρίζοντας πως κάποιος δεν ζει και φταις εσύ;Οτι κάποιος δεν περπατάει και φταις εσύ;

Αν θέλουμε να ήμαστε ειλικρινείς χωρίς "περικοκλάδες" συναισθηματισμού, το πρώτο δεν ξεπερνιέται ενώ το δεύτερο ο χρόνος το φθείρει.

Link to comment
Share on other sites

το θέμα δεν είναι ποιος οδηγάει καλύτερα ή χειρότερα.

προσωπικά θεωρώ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ απείρως πιο ασφαλές μέσο το αυτοκίνητο,

ενώ πιο έξω είναι απλώς ασφαλέστερο.

σαν κατηγορίες μοτοσυκλετιστών ξεχωρίζω 4:

1)τους παπιες με σοβαρότητα (5%)

2)τους λοιπούς πάπιες (95%)

3)τους ανθρώπους με σοβαρές μηχανές

4)τους ανθρώπους με street,enduro κλπ @@@@μηχανές.

Οι 3 και οι 4 ξέρουν συνήθως να οδηγούν και έχουν την αίσθηση του κινδύνου.

Οι 2 και 4 χρήζουν ιδιαίτερης προσοχής, οι 2 λόγω ασχετοσύνης-μ@λ@κί@ς

και οι 4 λόγω υποψήφιας καγκουριάς.

το καλύτερο από όλα θα ήταν φυσικά οι συγκοινωνίες, τύπου μετρό,

γιατί από λεωφορείο-τρόλλευ προτιμώ το αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

sotiri εχω μια μικρη ενσταση στο τροπο που διαχωριζει τις "σοβαρες" μηχανες απο τα enduro kai street!!!Τι εννοεις σοβαρες μηχανες???Νομιζω οτι γενικα υπαρχουν δυο κατηγοριες ανθρωπων!!Οι "μ@λ@κες" που κανουν συνηθως το αντιθετο απο αυτο που περιμενουμε καποια ατυχη στιγμη και οι αλλοι!!Παπια μπορει να εχει και ενας 50αρης που απλα θελει ενα βολικο οχημα να παει στη δουλεια του και να αποφυγει την κινηση!Ασχετο το αν ξερει και τηρει λπληρως ολο τον κ.ο.κ!!Παπια εχει βεβαια το 16 χρονο που κανει σουζες κλπ μαλακιες στο πρωτο ευθειακι που θα βρει!Υπαρχουν κατοχοι enduro-μηχανων σαν μεταβατικο σταδιο απο παπακι!!Λιγο πιο γρηγορο και σαφως πιο ανετο με τα απειρα σαμαρακια που υπαρχουν!!Βεβαια υπαρχουν και το αντιστοιχο μεταβατικο απο την κατηγορια παπιων οπου συνηθως εχουν μεγαλο διχρονο η 4χρονο με την σουπερ-dooper εξατμιση οπου και παλι δεν χανουν την ευκαιρια να δειξουν ποσο "καλοι οδηγοι" ειναι!!!! για τις street δεν μπλεκομαι!

Υ.Γ

Τωρα αν εννοεις σοβαρες μηχανες μεγαλες δικυλινδρες δισκινητες(για τα δεδομενα της πολης)

οπου ενιοτε ο αναβατης παταει με τις μυτες κατω .................τι να πω......................θα προτιμησω τα εντουρακια(μονο για τα δεδομενα της πολης-και ας ειμαι 1.90)!?!?!?!?!?!?.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris

το θέμα δεν είναι ποιος οδηγάει καλύτερα ή χειρότερα.

προσωπικά θεωρώ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ απείρως πιο ασφαλές μέσο το αυτοκίνητο,

ενώ πιο έξω είναι απλώς ασφαλέστερο.

σαν κατηγορίες μοτοσυκλετιστών ξεχωρίζω 4:

1)τους παπιες με σοβαρότητα (5%)

2)τους λοιπούς πάπιες (95%)

3)τους ανθρώπους με σοβαρές μηχανές

4)τους ανθρώπους με street,enduro κλπ @@@@μηχανές.

Οι 3 και οι 4 ξέρουν συνήθως να οδηγούν και έχουν την αίσθηση του κινδύνου.

Οι 2 και 4 χρήζουν ιδιαίτερης προσοχής, οι 2 λόγω ασχετοσύνης-μ@λ@κί@ς

και οι 4 λόγω υποψήφιας καγκουριάς.

το καλύτερο από όλα θα ήταν φυσικά οι συγκοινωνίες, τύπου μετρό,

γιατί από λεωφορείο-τρόλλευ προτιμώ το αυτοκίνητο.

Δηλ. αυτος που εχει Varadero ειναι πιο σοβαρος απο εμενα που εχω sport-touring?:o

Link to comment
Share on other sites

γενικά δεν ξέρω, στο δρόμο μπορεί:D

βασικά η κατηγοροποίηση εφαρμόζεται στις πάπιες, με το 95%

να είναι ακατέβατο, δυστυχώς...

ακόμη και ο πενηνταρης μπορεί να τηρεί τον κοκ και να πηγαίνει με 50 (όσα τα χρόνια του) στην αριστερή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατι χρονικα ασχετο.Η pic ειναι πολυ χαλια?Πηγα να την ανοιξω και εκλεισα τον παραθυρο πριν ανοιξει γιατι φοβηθηκα μην χασω τον υπνο μου και ταλαιπωρησω το στομαχι μου.Να σας πω και κατι αλλο απο μια αλλη πλευρα.Ο πατερας μου ειναι γιατρος ακτινολογος και περνανε πολλα τροχαια απο αυτον.Μου λεει λοιπον οτι το 90% ειναι μηχανακια και ολοι του λενε οτι ενα αμαξι δε βγηκε καλα στη διασταυρωση.Τι να σας πω?Δεν ειναι λιγο υπερβολικο?Εμενα σε μηχανακι δε με αφηνει να ανεβω και ι σως να εχει και δικιο...

Link to comment
Share on other sites

re stefanos δες το και αλλιως!!!Μην ανεβεις ουτε στους αλλους "που δεν βγηκαν καλα στη διασταυρωση" γιατι δεν ξερεις αν την επομενη φορα θα τρακαρει με μηχανακι!!!

Με αυτη την λογικη να τρεξουμε να παρουμε ολοι τα πιο ασφαλη αμαξια!!!

Ηammer-ακια!!!πρεπει να ειναι 4000cc και να ζυγιζουν κοντα 2 τοννους!!θα καιει καμποσο αλλα σκεφτειται τι θα παθει το fiat-ακι (η το σεατ-ακι nos-dio) που θα πεσει πανω του!!!

Ας μην κανουμε το δρομο ζουγκλα!!Το μεγαλο αμαξι τρωει το μικρο!!(και αυτο την παπια)!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω το σκεφτομαι αλλιως:Σε ολη σου την ζωη ειναι πολυ πιθανον να εχεις καποιο ατυχημα , ειτε λογου δικης σου υπαιτιοτητας ειτε οχι , μικρη σημασια εχει, ε οταν και αν ερθει εκεινη η μαυρη ωρα προτιμω να οδηγω αυτοκινητο παρα μηχανη....

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από sotiris [Χθες, στις 20:05]

ακόμη και ο πενηνταρης μπορεί να τηρεί τον κοκ και να πηγαίνει με 50 (όσα τα χρόνια του) στην αριστερή.

Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ τον πενηντάρη, θα πρέπει να σκεφτόμαστε πάντα και το ενδεχόμενο να είναι σε δόμο ''ταχείας'' κυκλοφορίας και να θέλει να στρίψει αριστερά (άσκηση με πολύ μεγάλο βαθμό δυσκολίας και μου έχει τύχει και εμένα αμέτρητες φορές) αμα δε έχεις και παπί που στα 50 ''τελικιάζει'' τότε βράσε ρύζι...

@Kostas578: Και έγώ θα ήθελα να είμαι μέσα σε αυτοκίνητο... απο τότε όμως που είδα ένα τροχαίο (πριν απο 10 περίπου χρόνια το είχαν παίξει και στις ειδήσεις) που ο συνοδηγός απο άσχετο με το ατύχημα Ι.Χ. σκοτώθηκε επείδη ο κινητήρας απο ενα fiat uno ξεκόλησε και ήρθε ιπτάμενος πάνω του, λέω πλέον οτι είναι να μην είσαι στο σωστό σημειο τη λάθος στιγμή.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

σαφεστατα η τυχη παιζει ενα καθοριστικο ρολο. Οσο για το ατυχημα που λες ειχε γινει στην κηφισιας στο φαρο ψυχικου. Η θεια μου γιατρος στο γενικο κρατικο ειχε αναλαβει το ατυχο ζευγαρι, ασε ας μην συνεχισω. Αλλα νομιζω οτι αν ειμαστε συνετοι μπορουμε να μην προκαλουμε την τυχη μας και των αλλωνων

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από colt3003

Χωρίς να θέλω να υπερασπιστώ τον πενηντάρη, θα πρέπει να σκεφτόμαστε πάντα και το ενδεχόμενο να είναι σε δόμο ''ταχείας'' κυκλοφορίας και να θέλει να στρίψει αριστερά (άσκηση με πολύ μεγάλο βαθμό δυσκολίας και μου έχει τύχει και εμένα αμέτρητες φορές) αμα δε έχεις και παπί που στα 50 ''τελικιάζει'' τότε βράσε ρύζι...

Οι δρόμοι "ταχείας" συνήθως έχουν ειδική λωρίδα για να στρίβεις αριστερά και να μην ενοχλείς. Τώρα αν ο άλλος πάρει σβάρνα την αριστερή της Βουλιαγμένης από τον Αγ.Δημήτριο για να στρίψει στο Ελληνικό, τότε είναι κάφρος. Και για να μην παρεξηγηθούν οι οδηγοί μηχανών, αναφέρομαι σε κάθε όχημα που κινείται στην αριστερή με αυτόν τον τρόπο.

Οι ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΙ δρομοι ταχείας κυκλοφορείας δεν έχουν καθόλου στροφή αριστερά.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.