Jump to content



Πινετε πολυ και οδηγατε? για ριξτε μια ματια


ea6gka

Recommended Posts

  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

μα δεν ειστε προσεκτικοι....Οταν πατε με πανω απο 60 χλμ/ωρα με το αλυσοπριονο το μηχανακι σας που μια πετρα να βρεθει ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ,ΜΕΤΑ..σας φταινε τα αμαξια και τα ΙΧ !@@

λεω εγω..λες και δεν υπαρχουν κολοπαιδα με μηχανακια που τα παιρνουν απο τα 17και πανε και κανουνε ΑΠΕΙΡΟΥ ΚΑΛΟΥΣ ΜΑΛΑΚΙΕΣ...και ξερεις τι..συγκεκριμενα για αυτες τις περιπτωσεις δεν με νοιαζει μια,δεν φταιω εγω αν η μανα του αλλουνου δεν του εχει δωσει σωστη ανατροφη αλλα οχι να παω και φυλακη επειδη επεσε πανω μου το αλυσοπριονο...ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΑΥΤΟ Ε??????ΠΑΝΤΑ ΤΟ ΙΧ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!!!!Η ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΗ!!ΣΟΥ ΛΕΕΙ:ΕΚΑΝΕ 8ΑΡΙΑ ΜΕΣ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΠΑΝΩ ΣΟΥ....Ε ΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΕΣ ΤΟ ΜΛΚΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΣΕ ΜΗΧΑΝΑΚΙ..

ασε με ρε φιλε...ποσα ατομα γνωριζω που εχουν μηχανακι απο τα 16 τους και ειναι 50 και μου λενε πως ειναι σκωτοστρες αλλα το αγαπανε και κανουν γρηγορα την δουλεια τους,για αυτο το κρατανε!

Δεν ξερω τι κανουν οι αλλοι αλλα εγω εχω ενα seat ibiza 1300/75 Hp..12 χρονων αμαξι και στον πουτσο μου η φιγουρα για το γκομενακι.Γκομενακια που θελουν αμαξι να πανε αλλου.Εχω τρεξει με αυτο αλλα ποτε δεν εκανα μαλακιες με τα φαναρια και τα στοπ!Οσο για τους γονεις μου και τα δυο αλλα αμαξια που εχουμε δεν ξεπερνουν τα 1400 κ.ε

Τα μηχανακια ειναι σκωτοστρες φιλε μου-Απλα παρτο αποφαση

Link to comment
Share on other sites

Κατσε....οταν ερχονται τα παπακια απο αριστερα και δεξια σαν σφηκες, οταν στην Παραλιακη /Βουλιαγμενη/Συγγρου οι street μηχανες πανε κυριολεκτικά γ@μιωντας, οταν ο μ@λάκας με το κωλοφιαγμενο-παπι με κομμενη εξατμιση κανει θορυβο κατω απο το σπίτι μου, εχουν την απαιτηση να τους σεβαστω ??? Λαθος κυριε....

Προχτες μαλιστα ειμουν στην μεσαια λωρίδα της Βουλιαγμενης πρωι και βγαζω φλας για να παω αριστερη κ να προσπερασω virago. Κανω αριστερα και την ωρα που παω να τον περασω, αρχιζει κ με κλεινει....Κορναρω κ ο τυπος αρχιζει να κανει κ@λοδαχτυλα, να φασκελωνει και να αρχιζει τα "γαλλικά" του. Τυχαινει κ μας πιανει φαναρι και περιμενει να του πω συγνωμη επειδη δεν τον ειδα !!!!! Τι να πω ???

Μην περιμενετε επειδη εχετε μηχανη να σας προσέξουμε παραπανω !!! Αντε.......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

βασικα καθολου.

σου λεω με εχει επηρεασει πολυ αυτο που συνεβη στο φιλο μου.....

και τους εχω παρει ολους σβαρνα....

ε τοτε με συγχωρεις αλλα δεν δικαιουσε να μιλας ετσι για ατομα που δεν ξερεις εφοσον εισαι κυριευμενος απο το παθος σου(δικαια φυσικα)

Α επισης το να πατας την γραμμη και να περνας αναμεσα απο τα αμαξια απαγορευεται,το ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

2. εχω πολυ καιρο να ακουσω τετοια μ@λ@κι@ ΦΥΣΙΚΑ ΡΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΑΙΤΗΣΗ ΝΑ ΜΑΣ ΒΛΕΠΕΤΕ, και στην τελικη εμεις παιζουμε την ζωη μας οταν κανουμε ελιγμους. εσεις παιζετε τον...προφυλακτηρα σας... γιαυτο το λογο ειμαστε πιοι προσεκτικοι και μας ενδιαφερει περισοτερο απο οτι εσας....

Εχασα τον ξαδερφο μου στα 33 του απο μηχανη. Zarras, δεν ειναι δικαιολογια αυτη που αναφερεις. Αν σε ενδιαφερει να ζησεις, προσεχεις. Δεν εχει νοημα να κανεις "τρελα" με την μηχανη και να εχεις την απαιτηση να προσεχουν οι αλλοι για την ζωη σου. Αμα κανει και ο αλλος εναν ελιγμο με το SUV του παραλληλα με σενα και σε στειλει 500μ μακρια και 500 κομματια, δεν θα ζεις για του "την πεις"...

Link to comment
Share on other sites

δολοφονοι ειστε σχεδον ολοι.

το μονο που σας νοιαζει ειναι να μην στραπατσαρισετε το αμαξακι σας....

και το ξερετε οτι σας προσεχουμε πιο πολυ γιατι εσεις αποτελειται κινδυνο για εμας, οχι εμεις για σας..

στην τελικη το βλαμμενο με το παπι που 8α σκασει πανω στο καπω σας θα παθει ζημια εσεις δε θα παθετε τπτ. γιαυτο το λογω δεν δινετε δεκαρα για οτι κινητε πανω σε 2 ροδες.

ντινοπουλε θες μηπως να ολοκληρωσεις την φραση που αφησες στη μεση αυτη που ξεκιναει με το "αντε..."

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka

Το αυτοκινητο δεν παρεχει καμμια ασφαλεια , το μυαλο σου το παρεχει(γενικα μιλαω)

νομιζω οτι ο ea6gka εννοει οτι το αυτοκινητο σου παρεχει μια αισθηση ασφαλειας για να μπορεις να κανεις περισσοτερες μ@λ@κιες στο δρομο οπως να πηγαινεις με περισσοτερα κλπ!!Τουλαχιστον ετσι αισθανομια εγω που οδηγουσα μηχανη παλια και τωρα αυτοκινητο!

Αλλα αμα ειναι να περιμενεις τον αλλο ...αστα καλυτερα!!Περναω απο τα τεμπη καθε τρεις και λιγο και βλεπω το μερος που εγινε το ατυχημα με το λεωφορειο(εκδρομη) και νταλικα!!Εκει δεν τη γλιτωνες με τιποτα!Απλα δεν επρεπε να βρισκοσουν στο συγκεκριμενο σημειο την συγκεκριμενη ωρα!!Αλλα και το λεωφορειο να μην ηταν θα ηταν καποιος αλλος(τον οποιο 8α τον ξεχνουσαμε νωριτερα-η δεν θα το μαθαιναμε ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από ea6gka [Σήμερα, στις 14:05]

λολ ρε ζαρρα πας καλα ρε ? τον ΚΟΚ τον εχεις ριξει καμμια ματια? και ποιος σου ειπε να κανεις ελιγμους? λολ υποθετω οτι κανεις χιουμορ.

Ωραία... πηγαίνουμε και μεις με τα χειρόφρενα τότε.....

Link to comment
Share on other sites

κανονικά οι μηχανές θα πρέπει να οδηγούν στην μέση του δρόμου, και να προσπερνάν τα αυτοκίνητα και να μη τα πλευρίζουν οδηγώντας στην ίδια πορεία μαζί τους. (όχι προσπεράσεις από τα αριστερά σκοτώνουν!) Να χρησιμοποιούν οδηγοί Ι.Χ και μηχανών το flash και δε θα έχετε πρόβλημα μεταξύ σας. Και φυσικά ελιγμοί μόνο όταν I.X περιμένουν το φανάρι, αλλιώς κλαυτά μάνα μου.

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

ντινοπουλε θες μηπως να ολοκληρωσεις την φραση που αφησες στη μεση αυτη που ξεκιναει με το "αντε..."

έλα τώρα μην αρχίζουμε τις κοκορομαχίες... δεν έχω πάρει και popcorn... :(
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [Σήμερα, στις 14:17]

ε τοτε με συγχωρεις αλλα δεν δικαιουσε να μιλας ετσι για ατομα που δεν ξερεις εφοσον εισαι κυριευμενος απο το παθος σου(δικαια φυσικα)

Α επισης το να πατας την γραμμη και να περνας αναμεσα απο τα αμαξια απαγορευεται,το ξερεις?

φυσικα το ξερω οπως ξερω επισης

οτι οταν αλλαζουμε λωριδα κοιταμε πρωτα απο τον καθρεφτη, πραγμα που οι αυτοκινηταδες τυχαινει να το ξεχνανε....

οπως επισης αν θυμαμαι καλα η μουσικη μεσα στο οχημα απαγορευεται...

και πολλα πολλα αλλα που καταστρατηγουνται καθε μερα απο ολες τις πλευρες

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

δολοφονοι ειστε σχεδον ολοι.

το μονο που σας νοιαζει ειναι να μην στραπατσαρισετε το αμαξακι σας....

και το ξερετε οτι σας προσεχουμε πιο πολυ γιατι εσεις αποτελειται κινδυνο για εμας, οχι εμεις για σας..

στην τελικη το βλαμμενο με το παπι που 8α σκασει πανω στο καπω σας θα παθει ζημια εσεις δε θα παθετε τπτ. γιαυτο το λογω δεν δινετε δεκαρα για οτι κινητε πανω σε 2 ροδες.

ντινοπουλε θες μηπως να ολοκληρωσεις την φραση που αφησες στη μεση αυτη που ξεκιναει με το "αντε..."

ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΩ ΕΓΩ ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΟ ΒΛΑΜΜΕΝΟ ΜΕ ΤΟ ΠΑΠΙ???ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

ΘΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΦΥΛΑΚΗ????ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ

τωρα για το καπο του αυτοκινητου δεν με νοιαζει,τα αλλα 2 με νοιαζουν!

εγω απλα αλλαζω συμπεριφορα οδηγησης μολις βλεπω μηχανακι ξεμπαρκο στον δρομο,για τις λωριδες δεν μπορω να κανω τιποτα δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Διαβαστε καμμια ερευνα με ποσοστα % απο ΝΕΚΡΟΥΣ τροχαιων απο αυτοκινητα και απο ΝΕΚΡΟΥΣ τροχαιων

με μηχανες!

Οι μηχανες ειναι πιο ασφαλη με τη καταλληλη ενδυμασια (κρανος κ μπουφαν τουλαχιστον)

Η μηχανη δεν θα παρει 3 και 4 και 5 ζωες...

Η μηχανη δεν σε οδηγει, την οδηγεις!

Η μηχανη δεν σε κραταει εγκλωβισμενο σαν το ποντικι....

Η μηχανη εχει τον 1/3 του ογκου του αυτοκινητου....

Η μηχανη σε κραταει σε ενγρηγορση ενω το αμαξι τι αντιθετο...

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

φυσικα το ξερω οπως ξερω επισης

οτι οταν αλλαζουμε λωριδα κοιταμε πρωτα απο τον καθρεφτη, πραγμα που οι αυτοκινηταδες τυχαινει να το ξεχνανε....

οπως επισης αν θυμαμαι καλα η μουσικη μεσα στο οχημα απαγορευεται...

και πολλα πολλα αλλα που καταστρατηγουνται καθε μερα απο ολες τις πλευρες

μαζι για τη μουσικη αλλα να σου πω κατι, και φλας οταν αλλαζω λωριδα δε λεει πολλα οταν ερχεται απο ενα στενο μια Varadero 1000 και με μια γκαζια εμφανιζεται απο το πουθενα. Αλλα αμα εισαι κυριευμενος απο το παθος νομιζω δεν εισαι σε θεση να συζητας

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

φυσικα το ξερω οπως ξερω επισης

οτι οταν αλλαζουμε λωριδα κοιταμε πρωτα απο τον καθρεφτη, πραγμα που οι αυτοκινηταδες τυχαινει να το ξεχνανε....

οπως επισης αν θυμαμαι καλα η μουσικη μεσα στο οχημα απαγορευεται...

και πολλα πολλα αλλα που καταστρατηγουνται καθε μερα απο ολες τις πλευρες

οσοι το ξεχνανε να τους παρουν το διπλωμα!

οσοι με μηχανακια περνανε πανω στις γραμμες να τους τα παρουν επισης!

οσοι γυφτοι εχουν την κολομουσικη τους και το γουφερ στο τερμα να παρουν κλιση!

ΔΙΚΑΙΟ???θα ελεγες...και παλι εσυ που εχεις μηχανακαι εκτεθημενος εισαι..ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ να βρεθει...μονο μια

Για αυτο καλυτερα εχετε τα ματια σου 14 και καλο δρομο να εχεις! :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από enduracell [Σήμερα, στις 14:25]

έλα τώρα μην αρχίζουμε τις κοκορομαχίες... δεν έχω πάρει και popcorn... :(

θε να σου προτεινω κομματο με 1000 ευρουδακια

που θα βγαζει το ποπκορν απο το floppy σου ? ;)

Υγ μην ανυσηχεις θα ειμαι εγκρατης αυτη τη φορα....

Link to comment
Share on other sites

μια απορια εχω μονο μια, στην ελβετια πως οδηγανε οι ανθρωποι με τα ποδηλατα στη μεση του δρομου και δε παθαινει κανενας τιποτα? μα πως γινετε αυτο το πραγμα?

εδω αμα βγεις με ποδηλατο ας πουμε στη συγγρου......

Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Zarras

θε να σου προτεινω κομματο με 1000 ευρουδακια

που θα βγαζει το ποπκορν απο το floppy σου ? ;)

:rofl:
Υγ μην ανυσηχεις θα ειμαι εγκρατης αυτη τη φορα....
:T:
Link to comment
Share on other sites

Αρχική απάντηση από Nos-Dio [Σήμερα, στις 14:29]

ΜΙΑ ΠΕΤΡΑ να βρεθει...μονο μια

Για αυτο καλυτερα εχετε τα ματια σου 14 και καλο δρομο να εχεις! :)

τι πετρα... εδω χαλικι πατησα με φαγωμενα λαστιχα και το μηχανακι...αλλαξε λωριδα....

και βασικα σε αυτο που λες στο τελος...

και 104 να τα εχεις.. παλι δεν εισαι καλυμενος...

και αυτο συμβαινει γιατι ο αλλος μπορει να εχει και τα 2 κλειστα....

τεσπα ειναι να μην σου τυχει...

στο λαθος σημειο την λαθος στιγμη....

...

πω ρε συ ea6gka τι το θελες αυτο το thread......

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.