Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

12 upload ? Κατι λαθος εχεις γραψει...

Και εγω θα ξεκινησω να στησω streaming για το dreambox μου, ωστε να το βλεπω στο χωριο αλλα και οχι μονο :D

Δες τις μετρήσεις μου, παίρνω καρφωτές απευθείας από CYTA (μην ρωτάς το πως και το γιατί αλλά παίζω πάνω σε δίκτυο εταιρίας , μου το παρέχει μιας και εργάζομαι εκεί)

12 mbps upload, δεν μασάω στο live streaming:clap:

Σου παραθέτω και μία μέτρηση , μόλις τώρα: 2782968879.png

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έτσι! Εγώ έχω βρει την υγειά μου με 40 plus και 12 upload! Κάνω streaming και όλα κυλάνε ρολόι!

VDSL, Αμπελόκηποι στο δεύτερο μου σπίτι γιατί Ηλιούπολη ΓΙΟΚ από VDSL.

Πιάνω 14 mbps και το βουλώνω κιόλας...να δω πότε στο καλό θα μας φέρει VDSL ο ΟΤΕ , λες και η Ηλιούπολη ανήκει σε κάποιον κατώτερο θεό

+

Δες τις μετρήσεις μου, παίρνω καρφωτές απευθείας από CYTA (μην ρωτάς το πως και το γιατί αλλά παίζω πάνω σε δίκτυο εταιρίας , μου το παρέχει μιας και εργάζομαι εκεί)

12 mbps upload, δεν μασάω στο live streaming:clap:

Σου παραθέτω και μία μέτρηση , μόλις τώρα: 2782968879.png

fidia140912_218334584.jpg

+

nws_b229059c-2391-4cd8-b1ad-bf418a003366.png

:hehe:

Link to comment
Share on other sites

+

fidia140912_218334584.jpg

+

nws_b229059c-2391-4cd8-b1ad-bf418a003366.png

:hehe:

Ρε ψηλέ ειλικρινά δεν ξέρω τι ζόρι τραβάς lately και μου την λες....:big_boss: Αφού εργάζομαι στην CYTA και μου προσφέρουν την ταχύτητα αυτήν στο σπίτι μου , ορισμένοι εργαζόμενοι έχουν το προνόμιο να έχουν αυτές τις ταχύτητες..γιατί ? Γιατί παίρνουμε καρφωτές απευθείας από την μαμά CYTA. Τι φίδια και αηδίες, έλα στο σπίτι μου να δεις . Έλα γιατί θέλεις να σε σφίξει καμιά ζέστη μέσα Ιουνίου. Εάν τραβάς ζόρι ξέρεις το τηλέφωνο μου, πάρε με να το συζητήσουμε , φιλικά γιατί σε έχει πιάσει θέμα μαζί μου

Link to comment
Share on other sites

Χτες 20:45 περιπου πηρα τηλεφωνο για την αναβαθμιση απο aDSL σε vDSL και μολις εσκασε τουτο... :hehe:

Με το σαπιο ZTE ειμαι τωρα στα 18276 kbps / 1016 kbps

Αντε να ερθει Παρασκευη το vDSL να δω τι ψαρια πιανω...

post-376-1416077465,2294_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που μου βγάζει αυτό στον έλεγχο διαθεσιμότητας τι σημαίνει; "Το αίτημά σας θα πρέπει να διερευνηθεί περισσότερο. Παρακαλούμε προσπαθήστε αργότερα. Εναλλακτικά καλέστε μας στο 13888."

Αν βάλω στοιχεία φίλου μου βγάζει κανονικά αποτέλεσμα, οτι δεν είναι διαθέσιμο πχ.

Άρα δεν πρόκειται για σφάλμα του site.

Link to comment
Share on other sites

καλα τα φιδια, αλλα ο κλουνεϊ που σκ@τ@ κολλαει? :p

Προσωπικά δεν θα ασχοληθώ, μιας και ενημέρωσα πως στο καλό έχω τέτοια σύνδεση, σιγά μην κάτσω να απολογηθώ κιόλας, δεν πάνε καλά μερικοί εδώ μέσα.

Αυτή είναι η μέτρηση του 2ου σπιτιού μου, Ηλιούπολη, χάλια μαύρα αλλά την έχω γυρίσει σε fastpath.

2784540957.png

Έγινε επεξεργασία από Typhonios
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ενεργοποίησαν το vdsl στον Άλιμο. Από την απίστευτη ταχύτητα του 1 mbps τώρα έχω 28.3. Ούτε στον γάμο μου δεν ένιωσα τέτοια ευτυχία. Ανοίγεις youtube σε ανάλυση μεγαλύτερη από 240p και μπορείς να δείς το video, κάνεις login στο gmail και σε λιγότερο από 1 δευτερόλεπτο εξαφανίζεται η μπάρα, ουάου!!!!!! τι σου είναι η τεχνολογία. Από εδώ και πέρα αν με ξαναπαίρνουν τηλέφωνο από τον οτε για να μου πουλήσουν otetv δεν θα τους βρίζω, μην σου πω ότι μπορεί να το σκεφτώ και να βάλω.

Να υποθέσω ότι η ταχύτητα είναι καλή για 30αρα σύνδεση, έτσι δεν είναι;

2784548154.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ενεργοποίησαν το vdsl στον Άλιμο. Από την απίστευτη ταχύτητα του 1 mbps τώρα έχω 28.3. Ούτε στον γάμο μου δεν ένιωσα τέτοια ευτυχία.

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=OU6yTLjUQE0]Είστε πολύ ωραίος τύπος κύριέ μου... - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε το ΖΤΕ για την vDSL. Τι κουμουτσι ειναι τουτο !!!

Εχει πολυ παινχιδι το Σαββ/κο.

Η αλήθεια είναι ότι είναι λίγο κτήνος και αυτή η ασπρίλα λίγο με εκνευρίζει. Δεν έχω προλάβει να ασχοληθώ μαζί του, το μόνο που παρατήρησα είναι ότι συγχρονίζει πολύ γρήγορα. Βέβαια μπορεί η vdsl να το ευνοεί, ίδωμεν.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.