Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

Λοιπόν, έχω νέα....

Συμβαίνει κάτι περίεργο, κάτι που δεν το έχω ξαναδεί στη ζωή μου.

Κατάφερα και συνδέθηκα στο web interface, γράφοντας 192.168.1.1:8080 (ήθελε και το πρωτόκολλο μη χέ...). Απο τη σελίδα του ρούτερ, είδα οτι συγχρονίζει στα 29ΜΒ. Μια χαρά. Το περίεργο είναι οτι πετυχαίνω διαφορετικές ταχύτητες συνδεόμενος ασύρματα, απ΄ότι ενσύρματα!! Ορίστε 4 Screenshots :

Wireless

wireless1.th.jpgwireless2.th.jpg

Wired

wired2.th.jpgwired1.th.jpg

Καμιά ιδέα για το τί μπορώ να κάνω ? Εκτός απο drivers που θα το κάνω αμέσως... Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν ένα μήνα με VDSL. Απόλυτα σταθερή γραμμή. Συνέχεια σε αυτά τα νούμερα.

2741959081.png

Ενδεικτικά, κατέβασα από το Steam το Borderlands σε 18 λεπτά. Με adsl ήθελα κοντά 90 λεπτά.

Καρφί 5.3MB/s - 5.6MB/s. :banging:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω νέα....

Συμβαίνει κάτι περίεργο, κάτι που δεν το έχω ξαναδεί στη ζωή μου.

Κατάφερα και συνδέθηκα στο web interface, γράφοντας 192.168.1.1:8080 (ήθελε και το πρωτόκολλο μη χέ...). Απο τη σελίδα του ρούτερ, είδα οτι συγχρονίζει στα 29ΜΒ. Μια χαρά. Το περίεργο είναι οτι πετυχαίνω διαφορετικές ταχύτητες συνδεόμενος ασύρματα, απ΄ότι ενσύρματα!! Ορίστε 4 Screenshots :

Wireless

wireless1.th.jpgwireless2.th.jpg

Wired

wired2.th.jpgwired1.th.jpg

Καμιά ιδέα για το τί μπορώ να κάνω ? Εκτός απο drivers που θα το κάνω αμέσως... Συμβαίνει και σε άλλους αυτό ?

Καθολου περιεργο, συνδέεσαι με μικροτερη ταχύτητα ασύρματα, απο αυτη που συγχρονιζει η γραμμη σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

Από χθες μου κάνει κάτι κουλά..

Σε κάτι άκυρες στιγμές δεν φωρτώνουν οι σελίδες, μισοφωρτώνουν κλπ.

Την ίδια στιγμή που από το κινητό φορτώνουν ολα κομπλε.

Δηλαδή δεν παίζει να πέφτει η γραμμή...δοκιμασμένο και με IE.

Κάτι που δε μπορώ να το εξηγησω.

και αυτο συμβαινει ανα ~30λ για 1-2λ

wtf?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
vDSL και στην Ανω Γλυφαδα. Πηρα τηλεφωνο, ειναι διαθεσιμ. βλεπουνε καμπινα στα 200m (:devil: ). Παω για 50αρα :happy2:

modem την παρασκευη ;)

Έτσι έτσι! Εγώ έχω βρει την υγειά μου με 40 plus και 12 upload! Κάνω streaming και όλα κυλάνε ρολόι!

VDSL, Αμπελόκηποι στο δεύτερο μου σπίτι γιατί Ηλιούπολη ΓΙΟΚ από VDSL.

Πιάνω 14 mbps και το βουλώνω κιόλας...να δω πότε στο καλό θα μας φέρει VDSL ο ΟΤΕ , λες και η Ηλιούπολη ανήκει σε κάποιον κατώτερο θεό

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.