Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

2 hours ago, tommybertsen said:

Και εμάς στην Καλλιθέα κοιμούνται ... Η wind βάζει μόνο και δεν είναι η οικοδομή μου σε αυτές που θα αναβαθμιστούν , γιατί είναι κοντά στον ΟΤΕ. Καλά κρασιά. Μένω με τα δήθεν 50 μου από το Α/Κ

(Μέχρι πριν λίγους μήνες δεν υπήρχε δείγμα καμπίνας VDSL στην περιοχή )

Είναι λογικό να μην έχουν προτεραιότητα περιοχές που ήδη καλύπτονται από VDSL... Σκέψου ότι υπάρχουν πολλά σημεία που ακόμα έχουν 5-15 Mbps.

Πάντως μόλις ολοκληρωθεί και ο τρίτος κύκλος αναβαθμίσεων (όπου ανήκουν  και αυτές της Wind), μετά θα μπορεί οποιοσδήποτε πάροχος να εκφράσει ενδιαφέρον για "ορφανές" καμπίνες.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος GeoF1 έγραψε:

Απο την ημερα της αιτησης συνηθως ποσες μερες παιρνει η ενεργοποιηση βρε παιδια?
Δεν κρατιεμαι λεμε

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δεν σου είπαν οι αρμόδιοι υπάλληλοι; Σ' εμένα, η μετατροπή της 24άρας σε 50άρα θα γίνει εντός 10 ημερών.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος GeoF1 έγραψε:

1 με 12 εργασιμες ειπαν...
Μου φαινεται πολυ..

Τι είδους απόκλιση είναι αυτή; Από το ένα άκρο στο άλλο. Δεν έχεις κάποιον κωδικό παρακολούθησης της πορείας της αιτήσεώς σου;

Link to comment
Share on other sites

Οχι γιατι αυτο γινεται μονο στις νεες συνδεσεις μου ειπαν

Να εδω η απαντηση τους

Eυχαριστούμε για τα στοιχεία. Ο σύνδεσμος στέλνεται στις αιτήσεις νέας σύνδεσης. Για τη μετατροπή θα προγραμματισθεί σχετικά ραντεβού και θα προκύψει ενημέρωση.

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εσύ έχεις ήδη σύνδεση και τη μετατρέπεις, σωστά; Άρα, εφόσον ισχύει αυτό, ποια είναι η νέα σύνδεση;

Η απάντησή τους αναφέρει ότι ο σύνδεσμος στέλνεται στιw νέες συνδέσεις, αλλά για τη μετατροπή θα προγραμματισθεί ραντεβού:huh:.

Αλήθεια, ποια είναι η εταιρία;

 

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Δεν ξέρω την πολιτική του ΟΤΕ.

Κανονικά, θα έπρεπε να σε κρατάνε ενημερωμένο για κάθε βήμα της αναβάθμισης. Στη Nova, μου έστειλαν γραπτό μήνυμα ενημέρωσης, η σύνδεση θεωρείται (και είναι) παλαιά και όχι καινούργια (αλλάζουν απλά τα χαρακτηριστικά της) και ξέρω ότι σε 10 ημέρες θα έχω την 50άρα.

Δεν θα έχεις θέμα με τον ΟΤΕ, αλλά μου κάνει εντύπωση η έλλειψη ενημέρωσης.

Link to comment
Share on other sites

εγώ βλεπω την προσφορά της νοβα για 50αρα /απερ.αστικά & κινητά στα 28,5 ευρώ  +36 ευρώ τέλη φορητ.+20 τέλη VDSL και το σκέφτομαι να φύγω από Vodafone μετά από 10 χρόνια...Το ΜΟΝΟ που θέλω είναι δυνατότητα υπαναχωρησης σε περίπτωση που βλέπω 30-35Μbps...υπάρχει ;

Τους στέλνω το τηλεφωνό μου (στην Vodafone) να επικοινωνήσουν μαζί μου για τους πω τι και πως και ποια  είναι η καλύτερη προσφορά τους (αν μου κάνουν αντίστοιχη για να με κρατήσουν) αλλά δεν με πήραν ποτέ πίσω...όταν σκάσει η αίτηση φορητότητας και με πάρουν να με  δελεάσουν θα τους το κλείσω...

Πριν 4 μηνες είχε ξαναγίνει το σκηνικό αλλά ως ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ δεν ισχύει η προσφορά για τους νέους ...επίσης δεν ήταν δυνατή η 30αρα (τότε) και έπρεπε υποχρεωτικά να πάω στην 50αρα...

Έγινε επεξεργασία από sstav
Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος tommybertsen έγραψε:

5-6 μέρες θα κάνει, για νέα γραμμή μου έκαναν 5 μέρες, δεν νομίζω να κάνει περισσότερο για μετατροπή πακέτου.

Μακαρι. Σε ευχαριστω

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χαχα σε ευχαριστω. F1 πρωτα απο ολα αφού βλεπω κονσερβα τον αγωνα το βραδυ απο sky.
Τα υπολοιπα απλα χρονο να τα βλεπουμε θελουμε.
Σορρυ για το off topic mods

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, sstav said:

εγώ βλεπω την προσφορά της νοβα για 50αρα /απερ.αστικά & κινητά στα 28,5 ευρώ  +36 ευρώ τέλη φορητ.+20 τέλη VDSL και το σκέφτομαι να φύγω από Vodafone μετά από 10 χρόνια...Το ΜΟΝΟ που θέλω είναι δυνατότητα υπαναχωρησης σε περίπτωση που βλέπω 30-35Μbps...υπάρχει ;

Τους στέλνω το τηλεφωνό μου (στην Vodafone) να επικοινωνήσουν μαζί μου για τους πω τι και πως και ποια  είναι η καλύτερη προσφορά τους (αν μου κάνουν αντίστοιχη για να με κρατήσουν) αλλά δεν με πήραν ποτέ πίσω...όταν σκάσει η αίτηση φορητότητας και με πάρουν να με  δελεάσουν θα τους το κλείσω...

Πριν 4 μηνες είχε ξαναγίνει το σκηνικό αλλά ως ΠΑΛΑΙΟΣ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗΣ δεν ισχύει η προσφορά για τους νέους ...επίσης δεν ήταν δυνατή η 30αρα (τότε) και έπρεπε υποχρεωτικά να πάω στην 50αρα...

...από νοβα για Αγ.Παρασκευή κάποια αποψη;;;

Link to comment
Share on other sites

i am waiting 100/10 ote :p

 

τώρα έχω 50/5 ote :hehe:

7086578705.png

 

και σκέφτομαι εεεε ρε να είχαμε αυτές τις ταχύτατητες πριν 10 χρόνια !!!
τι magnet θα είχε πέσει (δεν υπήρχε το magnet αλλά καταλάβατε :p )

 

 

Έγινε επεξεργασία από ARMAGEDDON
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.