Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

  • 1 month later...

έκανα σήμερα αίτηση για 50άρα λογικά παρασκευη θα έχω το router. για να δούμε

 

Σου ήρθε;;; ελπίζω να είναι ολα οκ, γιατι εγώ οταν είχα κάνει αίτηση στον ΟΤΕ έκαναν 14 εργάσιμες να μου φέρουν το μοντεμ  :lol:

Link to comment
Share on other sites

μου ήρθε μήνυμα ότι έγινε προσπάθεια παράδοσης απο ελτα courier. οταν με ρώτησαν απο ΟΤΕ τους είπα πρωινές ώρες θα είμαι εκει ....

 

πάνε πάρτο απο ΕΛΤΑ γιατί δεν βλέπω να στο φέρνουν ποτέ.

Έγινε επεξεργασία από diam0ndKinG
Link to comment
Share on other sites

ναι. το ΕΛΤΑ είναι ποιο ισχυρό απο το courier '

 

 

.παρέλαβα σήμερα αλλά δεν πρόλαβα να το συνδέσω γιατί είμαι δουλειά.  το speedport μου έστειλαν. την παλεύει; ενα ZTE θυμάμαι έδιναν 

Έγινε επεξεργασία από filthy_dwarf
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

σήμερα το ιντερνετ (ote vdsl) είναι πολύ αργό, σε φάση κάνει να φορτώσει μια σελίδα 1-2 λεπτά, εκανα restart to router αλλα δεν αλλαξε κάτι. Πήρα ένα τηλέφωνο στο 13888 αλλά ψιλοβαρέθηκα να περιμένω και το εκλεισα, εχετε τίποτα να προτείνετε; Αλλιώς θα ξαναπάρω σε λίγο πάλι...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

4707654828.png

 

επιτέλους, καβάλα στην οπτική (30άρα vdsl)


παιδιά καλησπέρα,

 

σήμερα το ιντερνετ (ote vdsl) είναι πολύ αργό, σε φάση κάνει να φορτώσει μια σελίδα 1-2 λεπτά, εκανα restart to router αλλα δεν αλλαξε κάτι. Πήρα ένα τηλέφωνο στο 13888 αλλά ψιλοβαρέθηκα να περιμένω και το εκλεισα, εχετε τίποτα να προτείνετε; Αλλιώς θα ξαναπάρω σε λίγο πάλι...

 

ναι, το πρόσεξα κι εγώ (Λάρισα) - οι ταχύτητες είναι ΟΚ - για κάποιο λόγο αργεί να αρχίσει να έρχεται η σελίδα. Μετά έρχεται ΟΚ.

Έγινε επεξεργασία από neuromancer
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ψάχνω το χάρτη με τα dslam, το μόνο κέντρο/καμπίνα/whatever κοντά μου είναι VDSL. Στο δρόμο στον οποίο βρίσκεται το dslam υπάρχει διαθέσιμη VDSL. Είμαι 600m από το dslam ακολουθόντας δρόμο. Επισης αναφορικά είμαι 150m από τον προαναφερθέν δρόμο που διαθέτει VDSL.

 

1. Γιατί ρε γιαούρηδες εγώ δεν έχω; Αφού σε αυτό το dslam είμαι ούτως ή αλλως συνδεδεμένος...

 

2. Γιατί εφ'οσον είμαι 600m απόσταση από το dslam (~450 σε ευθεία), έχω 25att σε adsl2+; Δηλαδή οφ δε πουστ, τόσο μεγάλο κύκλο κάνουν τα καλώδια μου...

Έγινε επεξεργασία από Volrath
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.