Jump to content



The VDSL Thread: Μοιραστείτε τον πόνο και την χαρά σας


Recommended Posts

άντε καλοδούλευτος [MENTION=4839]wesker[/MENTION] :T: να δούμε πότε θα φιλοτιμηθεί το 4νετ να δώσει vdsl από kv, να βάλω κι εγώ vdsl.

[MENTION=4805]paparoach[/MENTION], έχουμε vdsl στη γειτονιά πλέον :p

Link to comment
Share on other sites

άντε καλοδούλευτος [MENTION=4839]wesker[/MENTION] :T: να δούμε πότε θα φιλοτιμηθεί το 4νετ να δώσει vdsl από kv, να βάλω κι εγώ vdsl.

[MENTION=4805]paparoach[/MENTION], έχουμε vdsl στη γειτονιά πλέον :p

Eυχαριστώ Διονύση! Απο εναλλακτικούς γιατι δεν κοιτάς για HoL που δινει απο KV? Εκτος αν εχεις ΝOVA και το θελεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι λίγο πιο βόρεια από το γήπεδο του ποδοσφαίρου. Ξέρω ότι υπάρχουν ενεργές καμπίνες και κοντά στα σχολεία στην Κ. Πεύκη. Είσαι σίγουρος ότι δεν καλύπτεσαι; δεν έχουν μπει νέες καμπίνες στην περιοχή σου;

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενεργή είναι η καμπίνα μου (Πλαστήρα και Κωνσταντινουπόλεως). Όσο γίνονταν τα έργα (συμπτωματικά?) είχα χάσει 1,5mbps. Όταν ενεργοποιήθηκε η καμπίνα, επανήλθα στα φυσιολογικά και λίγο παραπάνω. attenuation δεν τσέκαρα, αλλά το λογικό είναι να μην αλλάξει, μιας και στις καμπίνες έχει εξοπλισμό μόνο για το vdsl, όχι και για adsl (δυστυχώς)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις στα KV έχει επίσης ένα 3ψήφιο νούμερο. Αν πας στο κουτί της πολυκατοικίας σου, λογικά, θα γράφει ένα 3ψήφιο νούμερο. ψάχνεις να βρεις ποιο KV έχει ίδιο νούμερο με τον κατανεμητή στην πολυκατοικία. αν σε ενδιαφέρει δηλαδή :p

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα τελικα και κλασικα μου ειπαν οτι λαθος γραφει το site τους... Οχι οτι περιμενα κατι διαφορετικο (πιανω μεχρι 5.5 αυτη τη στιγμη) αλλα λεμε.

Δεν σε είπαν για κάποια αναβάθμιση Μάριε;

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλάβω την λογική της Forthnet παντως να μην δινει VDSL απο KV.

Οι καμπίνες είναι ιδιόκτητες του ΟΤΕ και δεν παραχωρεί συνδέσεις σε τρίτους. Η forthnet έχει παίξει με FTTH στη Νέα Σμύρνη σαν δίκτυο νέας γενιάς.

Mobile

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.