Jump to content




vic

Recommended Posts

Παίδες,αξίζει ακόμα το κίνητο σε αυτά τα χρήματα και γύρω στα 250 μεταχειρισμένο ή να περιμένω το nexus 5??Από μπαταρία κυρίως πως τα πάει?Πόσες ώρες οθόνη βγάζει σε 3g ;

ΕDIT: Η έλλειψη του 4g παίζει μεγάλο ρόλο η το 3g πάει γρήγορα?Γιατί το 3g στο nexus s που έχω πιάνει 2-3mbps up/down

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,αξίζει ακόμα το κίνητο σε αυτά τα χρήματα και γύρω στα 250 μεταχειρισμένο ή να περιμένω το nexus 5??Από μπαταρία κυρίως πως τα πάει?Πόσες ώρες οθόνη βγάζει σε 3g ;

Nexus 5 και να περιμενεις δεν νομιζω να υπαρξει διαθεσιμοτητα μεγαλη απο την αρχη(τα ιδια με το 4 θα εχουμε παλι πιστευω) + οτι παλι μονο απο εξω για αρχη θα μπορεις να το βρεις

Τωρα για οθονη και 3G δεν ξερω γιατι το εχω κατι λιγοτερο απο βδομαδα και στη κυριολεξια δεν το εχω αφησει ησυχο

Για μενα αξιζει σε αυτα τα λεφτα

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί να μου πει κάποιος για το θέμα της μπαταρίας θα του ήμουν υπόχρεος γιατί με το nexus s βγάζω 2 ωρες και δεν γίνεται έτσι.

Εμενα παντως μου βγαζει γυρω στη μια μερα (wifi/3g on μονιμα)

Εχω περασει franco kernel ομως δεν ξερω ποση διαφορα κανει

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη του 4g παίζει μεγάλο ρόλο η το 3g πάει γρήγορα?Γιατί το 3g στο nexus s που έχω πιάνει 2-3mbps up/down

Το 3g δεν είναι κακό, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο και το σημείο που βρίσκεσαι.

Αύριο αν θες ανεβάζω speedtest από ένα σχετικά καλό σημείο. Νομίζω έχω δει 6-7 down και >3 up

Έγινε επεξεργασία από papajim
Link to comment
Share on other sites

Το 3g δεν είναι κακό, αλλά παίζει μεγάλο ρόλο και το σημείο που βρίσκεσαι.

Αύριο αν θες ανεβάζω speedtest από ένα σχετικά καλό σημείο. Νομίζω έχω δει 6-7 down και >3 up

Εγω νομιζω οτι εννοει ποσες ορες βγαζει η μπαταρια με το 3g ανοικτο οχι τη ταχυτητα πιανει :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,αξίζει ακόμα το κίνητο σε αυτά τα χρήματα και γύρω στα 250 μεταχειρισμένο ή να περιμένω το nexus 5??Από μπαταρία κυρίως πως τα πάει?Πόσες ώρες οθόνη βγάζει σε 3g ;

ΕDIT: Η έλλειψη του 4g παίζει μεγάλο ρόλο η το 3g πάει γρήγορα?Γιατί το 3g στο nexus s που έχω πιάνει 2-3mbps up/down

Μπορείς επίσης να περιμένεις το 5, για να πάρεις το 4 μεταχειρισμένο (κάτω από 200)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς επίσης να περιμένεις το 5, για να πάρεις το 4 μεταχειρισμένο (κάτω από 200)

To ξέρω,αλλά όταν έχεις τα χρήματα έτοιμα είναι αυτό που σε τρώει και θες να το πάρεις τώρα.

Link to comment
Share on other sites

To ξέρω,αλλά όταν έχεις τα χρήματα έτοιμα είναι αυτό που σε τρώει και θες να το πάρεις τώρα.

Και μετά να λες "πωω μλκία έκανα;" :p

Φυσικά και σε καταλαβαίνω. Το έχω κάνει πολλές φορές. Πάντως δεν χρειάζεται να περιμένεις πολύ. Σε λίγο βγαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά να λες "πωω μλκία έκανα;" :p

Φυσικά και σε καταλαβαίνω. Το έχω κάνει πολλές φορές. Πάντως δεν χρειάζεται να περιμένεις πολύ. Σε λίγο βγαίνει.

Το θέμα είναι αν θα υπάρχει διαθεσιμότητα κι αν θα έχουμε παγκόσμιο launch μέσα στο Νοέμβρη (όχι μόνο μέσα απο το Play store).

Γιατί αν έχουμε τα καλά του N4 και διαθεσιμότητα στην Ελλάδα από Φεβρουάριο. Δεν έχει νόημα νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά να λες "πωω μλκία έκανα;" :p

Φυσικά και σε καταλαβαίνω. Το έχω κάνει πολλές φορές. Πάντως δεν χρειάζεται να περιμένεις πολύ. Σε λίγο βγαίνει.

Το σε λίγο βγαίνει είναι σχετικό Ελλάδα κλασσικά μετά 3-4 μήνες +ότι και από εξωτερικό δεν νομίζω να μεγάλη διαθεσιμοτητα

Sent from my Grand X In using Tapatalk now Free

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,αξίζει ακόμα το κίνητο σε αυτά τα χρήματα και γύρω στα 250 μεταχειρισμένο ή να περιμένω το nexus 5??Από μπαταρία κυρίως πως τα πάει?Πόσες ώρες οθόνη βγάζει σε 3g ;

ΕDIT: Η έλλειψη του 4g παίζει μεγάλο ρόλο η το 3g πάει γρήγορα?Γιατί το 3g στο nexus s που έχω πιάνει 2-3mbps up/down

To κινητό σίγουρα αξίζει, αλλά αξίζει πολύ περισσότερο το note 2 με λίγα παραπάνω.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Συνηθίζεται εύκολα. Αλλά το σημαντικότερο είναι η φοβερή μπαταρία! βάλε και την επέκταση μνήμης με χρήση sd.

Αλλά σκέψου το μόνο και μόνο για την μπαταρία. Το nexus τι πήρα στην αδερφή μου και της βάζει μια μέρα, και φαντάσου ότι δεν κάνει και κάτι τι ιδιαίτερο.

Sent from my Migato GT-N7105 using Tapatalk 4

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω στο ebay για screen protector έχετε να προτείνεται κάποια μάρκα ή όλες είναι ίδιες πάνω κάτω;

Βλέπω κάποιες με τιμή γύρω στα 6 παουντ ένα ζευγάρι και κάποιες άλλες στα 3 παουντ 3 ζευγάρια. Το κόστος δεν είναι σοβαρό απλά δεν θέλω να αλλάζω κάθε λίγο ζελατίνα.

Η μια είναι αυτή.

http://www.ebay.co.uk/itm/LG-Google-Nexus-4-FULL-BODY-SCREEN-PROTECTOR-invisible-shield-front-back-/151141387559?pt=UK_Computing_LaptopAccessories_RL&hash=item2330ba8d27

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάω στο ebay για screen protector έχετε να προτείνεται κάποια μάρκα ή όλες είναι ίδιες πάνω κάτω;

Βλέπω κάποιες με τιμή γύρω στα 6 παουντ ένα ζευγάρι και κάποιες άλλες στα 3 παουντ 3 ζευγάρια. Το κόστος δεν είναι σοβαρό απλά δεν θέλω να αλλάζω κάθε λίγο ζελατίνα.

Η μια είναι αυτή.

LG Google Nexus 4 FULL BODY SCREEN PROTECTOR invisible shield front + back | eBay

Εγω μιας και το πηρα προσφατα εβαλα αρχικα μια απο το πλαισιο (4 ευρω για 2 ζελατινες) παρολο που δεν περιμενα πολλα εκατσε καλα και η αισθηση στο τηλεφωνο δεν με ενοχλει καθολου

Εχω παραγγειλει αυτην μιας και εχω μεινει παρα πολυ ευχαριστημενος με τις vikuiti απο τα προηγουμενα κινητα και γενικοτερα σε οτι εχω βαλει ζελατινα

πηρα την ματ αρχικα γιατι σε αυτη εχω συνηθισει αλλα αν δεν μου αρεσει θα δοκιμασω την ADQC27 που ειναι γιαλυστερη

απο την αλλη σκεφτομε ομως να δοκιμασω και καποια απο αυτες που πιανουν και τις κουρμπες που κανει το τζαμι αλλα εκει δεν εχω καταληξει ακομα

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.