Jump to content




vic

Recommended Posts

Όχι απαραίτητα. Δοκίμασε κάτι από αυτά που σου λέω.. Δεν χάνεις κάτι.. Εκτός αν θες να περιμένεις την 4.3 με τον (θεωρητικά) updated driver

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο σου δεν έχει πρόβλημα έτσι;;Μπορείς να συνδεθεις ασύρματα με αλλες συσκευες;;Σε τι channel παίζεις;;

Για δες και αυτό http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2300873

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

[MENTION=20421]blade_[/MENTION] Τι εγγύηση ρε... Το wifi έπαιζε άψογα με την stock rom. Τι θα τους πω? Δεν λειτουργεί το wifi στο cyanogen, θέλω άλλο? :hehe:

[MENTION=24834]Andrewk[/MENTION] Ναι το δίκτυο παίζει μια χαρά. Αυτή την στιγμή υπάρχουν άλλες 3 συσκευές συνδεδεμένες (2 λαπτοπ, 1 android). Γενικότερα δεν άλλαξε τπτ τις τελευταίες μέρες, μόνο rom...

Επειδή αναφέρθηκε πριν, δεν έχω πρόβλημα μόνο με τα google services. Δεν έχω καθόλου internet. Θα δοκιμάσω να φλασάρω franco το βραδάκι...

Link to comment
Share on other sites

@blade_ Τι εγγύηση ρε... Το wifi έπαιζε άψογα με την stock rom. Τι θα τους πω? Δεν λειτουργεί το wifi στο cyanogen, θέλω άλλο? :hehe:

@Andrewk Ναι το δίκτυο παίζει μια χαρά. Αυτή την στιγμή υπάρχουν άλλες 3 συσκευές συνδεδεμένες (2 λαπτοπ, 1 android). Γενικότερα δεν άλλαξε τπτ τις τελευταίες μέρες, μόνο rom...

Επειδή αναφέρθηκε πριν, δεν έχω πρόβλημα μόνο με τα google services. Δεν έχω καθόλου internet. Θα δοκιμάσω να φλασάρω franco το βραδάκι...

γιατι ρε?γι αυτο λεω να βαλεις αλλη ρομ να δουμε αν ειναι hardwarικο.λυσεις προταθηκαν.

Link to comment
Share on other sites

Αρνούμαι να πιστέψω ότι σε stable δεν δουλεύει το wifi...

Το ενδεχόμενο για h/w issue είναι μηδαμινό, μιας και με την stock πριν 3 μέρες έπαιζε τέλεια.

Το κέρατό μου πάντως. Σε άλλο router δουλεύει. Άιντε βγάλε άκρη τώρα τι δεν του αρέσει στο σπίτι... Θα ενημερώσω το βράδυ. Συγγνώμη για το πρήξιμο :(

Link to comment
Share on other sites

μεγειά, δώσε infο

οπως?

1Α ειναι κουτσά στραβα το φορτιζει -κραταει στο ιδιο επιπεδο

5 μήνες η wind μετα γιατι ταχα μου δεν ειχαν απόθεμα ενω η ευρωπη εχει εδω και 3 μηνες (παω πάσο για τις αρχικές ελλείψεις)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απαντηση, πιο πολύ με ενδιαφέρει αν φορτίζει γρήγορα και αν έχει περιορισμό στο αν εχεις θήκη στο κινητο η δεν παιζει ρολο?

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Link to comment
Share on other sites

Το ενδεχόμενο για h/w issue είναι μηδαμινό, μιας και με την stock πριν 3 μέρες έπαιζε τέλεια.

Το κέρατό μου πάντως. Σε άλλο router δουλεύει. Άιντε βγάλε άκρη τώρα τι δεν του αρέσει στο σπίτι... Θα ενημερώσω το βράδυ. Συγγνώμη για το πρήξιμο :(

Για αυτο σε Ρώτησα σε τι channel παίζεις,γυρνά το στο 6..

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου

Link to comment
Share on other sites

Στο 6 έπαιζα πάντα. Ρε παιδιά άμα έφταιγε το channel, γιατί να είχε πρόβλημα μόνο με το CM?

Τέσπα, έκανα ένα reset στο router του σπιτιού και ξεσκάλωσε. Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι του έφταιγε.

Τελικά έμπλεξα με αυτά που προσπαθούσα να αποφύγω. Αφού έχω περασμένο kernel, λέω "δεν ασχολούμαι λίγο με undervolting?". Έχω λιώσει σήμερα :p

Πάντως έχει διαφορά στη θερμοκρασία που ανεβάζει, άρα και στο throttling που κάνει το κινητό. Έχει ασχοληθεί κανένας?

Link to comment
Share on other sites

α νομιζα οτι ειχες ηδη κανει αυτο,ειναι το πρωτο πραμα που κανω οταν εχω θεματα συνδεσιμοτητας!

οσον αφορα τους κερνελ,παντα αφηνω τις προεπιλογες του δημιουργου...οντως παντως με αλλους κερνελ παρατηρησα το κινητο δροσεροτερο και με ελαφρως καλυτερη μπαταρια.απλα τωρα το καλοκαιρι ειναι δυσκολο να το διαπιστωσεις,εξω ευκολα αναβει το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι και ο kernel σαν kernel κάνει δουλειά. Απλά βλέπω ότι το κινητό μπορεί να παίξει με 0.2V λιγότερη τάση. Είναι 20% διαφορά αυτό, δεν είναι λίγο... Αρκεί να έχεις όρεξη για ψάξιμο :)

Έγινε επεξεργασία από qbiefox
Link to comment
Share on other sites

Έχω την rigke fusion και δεν έχει πρόβλημα με το φορτιστή μάλιστα έχω και ένα nfc στο φορτιστή οπότε 2 σε1 φάση.

Βάλε έναν φορτιστή 1αμπερ να δεις αν σε καλύπτει από ταχύτητα. Φορτίζει δε λέω αλλά αργεί είναι περισσότερο όταν έρχεσαι σπίτι και το βάζεις στο γραφείο και το απόγευμα άμα βγεις έχει γεμίσει πάλι

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα πακέτο mb στην κάρτα μου(vodafone) αλλά ενω έχει σήμα σέρνεται το ίντερνετ...Έχετε καμια ιδέα;;Πήρα voda άλλα μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται κάποια ρύθμιση...

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου

Link to comment
Share on other sites

Τι σύνδεση αναφέρει στο εικονίδιο του σήματος? 3G έχεις ενεργοποιημένος από τις ρυθμίσεις?

Εγώ ενεργοποιήσει το 3g.αναφέρει G και μερικές φορες E..Το E δεν είναι το 3g??

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου

Έγινε επεξεργασία από Andrewk
Link to comment
Share on other sites

no icon = 2G (1.8 kB/s)

G = GPRS (7.2 kB/s)

E = EDGE (237 kB/s)

3G = HSPA (1.7 MB/s)

H = HSPA+ (5.25 MB/s)

Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για τα παραπάνω. Στις παρενθέσεις αναφέρονται οι μέγιστες ταχύτητες που μπορεί να πιάσει το κάθε πρωτόκολλο (χωρίς να σημαίνει ότι τις πιάνεις, παίζουν πολλά ρόλο, όπως το πόσο καλό σήμα έχεις)

Εν ολίγοις, για να έχεις internet της προκοπής, χρειάζεσαι τουλάχιστον E σταθερά. Για να πηγαίνει πολύ καλά, χρειάζεσαι 3G και πάνω :)

Λογικά δεν πιάνει 3G εκεί που είσαι. Δοκίμασε εκτός σπιτιού να δεις τι γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.