Jump to content




hondo1

Recommended Posts

Nice build! Τώρα για το melee viability, θεωρητικά όλα γίνονται, αλλά όπως και να το κάνουμε τα ranged είναι πιο safe! Ειδικά στο bloodlines, που έχει κάποια περίεργα mods.

 

Κάποιες ερωτήσεις:

 

*λίγο chance to evade 9-10% - επίτηδες, γιατί το κάνει πιό viable από το να είχα iron reflexes

 

Το evasion δεν θα έκανε scale καλύτερα αν γίνονταν armour;

 

Επίσης, υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος που έχεις eternal αρκεί για divine flask (να υποθέσω είναι bubbling);

 

*bloodrage (δεν το συνιστώ, αλλά γενικά επειδή μου δίνει leech και 3 frenzy charges είναι οκ...απλά σε degen defuff έαν δεν παίζει καλό life regen..το rip είναι ez :p)

 

Δεν έχεις degen με το bloodrage; Βλέπω βέβαια έχεις πολύ regen και καλό chaos resistance, απλά αναρωτιέμαι αν είναι viable.

 

Εκείνο τον χάρτη με το no regen πως τον κάνεις;

 

 

Καλή επιτυχία και με τον cleaver :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα ότι είναι σε ranged είναι πιό safe εννοείτε...αλλά έχω συνηθίσει τόσα χρόνια και μου φένεται το melee πιο safe απ'το να παίξω πχ κάποιο ranged build και να βαράω σε off screen χωρίς να δώ τι mods έχουν :p

το θέμα με το IR και γιατί δεν το πήρα είναι ότι υπολόγιζα περίπου 10% chance to evade με 1-2 hybrid eva/arm items που είναι σαφώς καλύτερο από το να πάρεις IR + US μαζί. σε πάει 0%chance to evade αυτό...οπότε αν το σκεφτείς είναι σαν να πήρα IR + ondar's guile.

έστω και αυτό το λίγο είναι πολύ καλύτερο απ'το να είχαν τα mobs 100% chance να με κάνουν hit..για τα projectiles...

δεν θα έκανε καλύτερο scale γιατί έχω πάρει τα %armour στο tree αν είδες, που κάνουν καλύτερο scale με την determination...οπότε πάλι δεν με σύμφερε.. :p


τα life flask που usaρω:

1. Eternal - catalysed με remove bleeding
2. Eternal - bubbling με dispel frozen/chill
3. Divine - seething με remove bleeding - επίσης αυτό το αλλάζω και σε seething με dispel burning

λόγος για τα eternal είναι καθαρά για το timing ειδικά το catalysed που είναι με 50% recovery speed


Το bloodrage εφόσον έχω αρκετά καλό regen + κάποιο chaos resist μπορώ και το usaρω εύκολα καθώς με βοηθάει γύρω στο 80% των περιπτώσεων...
βέβαια σε degen ή vulnera curse ή desecrated ground ή mobs και έγω δεν ξέρω πως θα σου τύχουν τα τρώει καλά ο marauder :p


το map εκείνο το έκανα μόνο και μόνο επειδή ήταν sea witches...

έβαλα 1 hybrid flask για το mana ίσα να μην χάνω το ρυθμό που βαράει και να προλαβαίνω το leech από bloodrage!

κυριολεκτικά έπαιζα με το life να ανεβοκατεβαίνει στο μισό και προσευχόμουν να μην σκάσει crit cold dmg.. ήταν fun (χαχαχα) και τουλάχιστον μου έριξε και ένα academy! :)

θενκς :D

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίζω αυτό το build atm ( η έστω το levelάρω  )    καλό είναι αλλά πάλι πεθαίνω που και που. συνήθως όταν ανοίγω rare lockboxes και πέφτει "βαρύ" του server η πληροφορία και μέχρι να εμφανιστούν όλα έχω πεθάνει 

Link to comment
Share on other sites

εγώ παίζω αυτό το build atm ( η έστω το levelάρω  )    καλό είναι αλλά πάλι πεθαίνω που και που. συνήθως όταν ανοίγω rare lockboxes και πέφτει "βαρύ" του server η πληροφορία και μέχρι να εμφανιστούν όλα έχω πεθάνει 

Ποιό build? :p

ε τα rip boxes δεν είναι υποχρεωτικά να τα ανοίξεις...αλλά μπορείς πριν τα ανοίξεις να έχεις traps ή smoke mine ή κάτι που να φύγεις εν ριπή οφθαλμού από εκεί...εννοείτε κάποιο flask για dispels/ και αν παίζεις πχ με flameblast και το usareis πριν ανοίξεις το box και σκάσει κάνα ele-refl rare mob είναι πιθανό rip :p

επίσης ποτέ χωρίς να κάνεις identify :p και στο crafting θέλει προσοχή..

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

http://www.pathofexile.com/forum/view-thread/1154839

αυτό!!  ξέχασα να κάνω paste χαχα

 

immortal call. κάνω συνήθως αλλά τα lag spikes μας έχουνε φάει. τώρα τελεύταίια έχει παραγίνει το κακό

Link to comment
Share on other sites

immortal call είναι μόνο για pure phys immunity ανάλογα πόσα sec από enduring charges..οπότε είναι άχρηστο στα boxes..


άσχετο αλλά αν είδες ο τυπάς που έκανε το guide για groundslam build είναι τελείως διαφορετικό από το δικό μου groundslam...λόγω του ming's heart + των ele auras + aoe tree + unwavering stance κτλ κτλ

τελείως διαφορετικό gameplay :) παρ'όλα αυτά γενικά το groundslam είναι εύκολο να το κάνεις με όποιο τρόπο σκεφτείς...ακόμα και με full ele  + avatar of fire από tree (μην μου μπαίνουν ιδέες) :p

Link to comment
Share on other sites

ώραιος!! κρίμα που δεν ήταν κάνα 75+ αυτό που έπαιζες...

τα flasks σου μην φοβάσαι να τα κάνεις use...ειδικά τώρα που έχεις το vaal pact! ίσα ίσα τα charges γεμίζουν γρήγορα αφού καθάριζες το map :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα στα καπάκια ένα arachnid nest rare στο οποίο είχε και 50% slower regenaration life/mana. Έκανα βλακεία με την εγγραφή κ το έχασα.

Εκεί να δεις τι πιάνο έπαιζα με τα flasks. Ευτυχώς με έσωσαν τα curses που δίνουν παραπάνω leech. Όσα map δεν έχουν δύσκολο boss, τα ΑΓΑΠΩ! :) Θ'ανεβάσω κι άλλα σιγά σιγά.

Link to comment
Share on other sites

Απαπα το'χα δοκιμάσει παλιά κι ήταν δύσκολο. Εγώ δεν έχω κ life regen λόγω του vall pact, οπότε πρέπει να βαράω συνεχώς για να επιζήσω.

Κι ένα εξτραδάκι από τη Zana τη τσαχνινογαργαλιάρα! Όσο με πληγώνεις, τόσο με πωρώνεις ρε Zana! :sarcastic:

Και προσοχή στον Magnus Stonethorn!  :blush: Δε με έχει φάει ποτέ, αλλά πάντα τρομάζω λίγο να τον σκοτώσω.

Link to comment
Share on other sites

Πιο casual από μένα δεν υπήρχε. Και τώρα πιο πολύ για τα daily mission μπαίνω.. αλλά το ευχαριστιέμαι.

Όσο για το xpάρισμα, μην ανησυχείτε, μπορεί κάποιος να ανεβάσει σχετικά γρήγορα έναν χαρακτήρα. Το θέμα είναι πόσο γρήγορα θα μάθει τα κατατόπια κ πόσο γρήγορα θα καταλάβει πώς παίζεται το παιχνίδι. Ως τότε, όρεξη να'χεις να xpάρεις χαρακτήρες. Εγώ ας πούμε ενώ είναι εύκολο, το βαριέμαι κι εχώ τον ίδιο χαρακτήρα από το Μάρτη αν θυμάμαι καλά που το ξεκίνησα σαν παιχνίδι. Έχω 5-6 χαρακτήρες ακόμα, αλλά μ'αρέσει να συνεχίζω με τον πρώτο και να δοκιμάζω. Βοηθά και το reset που γίνεται κάθε τόσο, που βοηθά με το "ανακάτεμα" που γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.