Jump to content




hondo1

Recommended Posts

φιλε ειχα να παιξω απο την beta οποτε, πριν κανα μηνα ειπα να μπω να δω τι εχουν κανει απο τοτε :hehe:

ειδα καινουργια κλαςς κλπ αλλα ειδα οτι θελανε αγορα για να ξεκλειδωσουν και ξενερωσα απειρα.

δεν ξερω μαν τι εννοεις defences O_o

17 lvl 2-3 μερες επαιξα δεν ειχα χρονο μετα σε κατι γκρεμους ειμαι ....

αα λέω κ εγώ..beyond στα 17 lvl ναι δεν είναι δύσκολο.. :whistle2:

Scion πως κανεις τοτε ρε παιδια?

To unlock Scion you have to find her in Upper Sceptre of God in Act 3 and free her from cage.

Επειδή παίζεις πρώτη φορά γι'αυτό στην έχει locked... μετά είναι Unlocked για το acc σου

Link to comment
Share on other sites

New bow on the block ( handmade forsaken masters 4win ) για την 92lvl ranger στο softcore . !!!

το bow ειναι 400phys dps και παει παραπανω καθως τα multiple mods που εδωσε ο elreon ειναι ψιλοσκατενια ( lowest attack speed mod και χαμηλο crit επισης . θα τα ξαναρολαρω σιγουρα )

bow.jpg

dpses με 5power charges και 6 frenzies και απο auras purity ( δεν εχει να κανει με dps ) και τα 3 heralds ( ice - ash - thunder )

Splitt arrow με chain στο 6L του bow ( 1. splitt arrow 2. chain 3. Additional aqq 4. Increased crit dmg 5 added fire dmg 6. Faster attacks ) life leech κανει με bloodrage το οποιο life degen αντισταθμιζουν οι blooddance boots ( 1% of life regen per frenzie charge ) σε phys ref maps η dual reflect maps το added fire dmg παιρνει ποδι για life leech

splitt_arrow.jpg

Frenzie σε 4linked ( 1. frenzie 2. Faster Attacks 3. Additional aqq 4 Added fire dmg ( για το fire dmg ισχυει οτι στο splitt arrow σε phys ref )

frenzie.jpg

Καποια στιγμη μπορει να φτιαξω κανενα new vid ισως dual dominus (78lvl Palace me vulnera η ref )

* To bow το sixlinkara μεσω 7lvl vorici με το recipe των 1500fuses γιατι δεν πιστευω στην τυχη μου :p απο τοτε που ειχα ριξει 1800-2κ fuses σε ενα evasion chest και με trollare . ( beta εποχης . )

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχαχ θεός!!

τρέλο το bow σου :D

με frenzy δεν έχεις mana problems ε?

από τα πιό δύσκολα skill τελικά με use mana το frenzy με facebreakers...δεν με σώζει ούτε 4% mana leech για τα 60-70mc (0.17attack time/5.9aps) .. ίσως αν γίνει 6l να βάλω το bm - εκτός αν πάει για low life/es :whistling

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω γενικότερα θεμα με mana παρόλο που παιζω με 130pool lol ,, ουτε σε no regen ουτε και στο δυσκολοτερο απολα 50% slower regen . ( το no regen απλα κοβει το regen , το 50% regen ομως επηρεαζει και το leech . ) αν προσέξεις τα Atziri's Acuity γραφουν leech applies instantly on critical strike . Δεν γραφουν life leech ουτε mana leech . Γραφουν leech το οποιο πιανει και τα 2. Γιαυτο και ξεκινησαν απο 70ex τωρα εχουν 200-240 στην καλυτερη με μερικους να ζητανε 2-3-4-5-8 mirrors για να τα δώσουν και ολοι ( οσοι μπορουν ) τρεχουν ολη μερα uber atziri μπας και κανουν κανενα drop .

Αυτα ο mirror και ο shavvs ειναι τα πιο δυσκολα drops ( και τα ακριβοτερα in game . )

search results

ps numbcore 4 life. :p

Με τα maligaros επαιζα frenzie οριακα σε regen mods πατουσα και μανα potions παράλληλα ( με blood magic μονο επαιζα κανονικα ,, με blood magic ομως , αν παιζεις με gem ερχεσαι ενα gem πισω . Αν παιζεις bm απο skill tree δεν εχεις auras . μπρος γκρεμος που λεμε . ) . Και ολα αυτα σε 4λινκεd ετσι και βαλεις το frenzie σε 6L και δεν εχεις Atziri's Acuity η soultaker* αν εισαι meele . (* insuf . mana canot prevent the meele attacks ;) ) δεν πας πουθενα . Το % μανα απο καποιο σημειο και πανω αν δεν κανεις bypass το leech οπως σου λεω τι 4% να εχεις τι 200% θα μενεις εφοσον δεν γινεται instant apply.

Έγινε επεξεργασία από Athens2004
Link to comment
Share on other sites

Tα mirror γενικότερα δεν ειναι να τα υπολογιζεις για hardcore leagues που παιζεις εσυ γιατι μεχρι να στρωσεις gear θα εχουν περασει 10ετιες . Το vaal pact απο tree οπως ειπες αν σε παιρνει το build σου ειναι το καλυτερο οντως.

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχ . Και ομως με τον καιρο θα δεις . Ετσι εβλεπα και εγω το πρωτο τριμηνο που ξεκινησα το game κατι τυπους να κανουν maps με απιστευτη ταχυτητα και ελεγα πως ειναι δυνατόν , . Το finetuning σε αυτο το game πραγματικα δεν τελειωνει ποτε οπως και τα combos σε gear - skill gems .

Link to comment
Share on other sites

Τρελό τόξο!! :o

33κ και 74κ dps;; 6link; 1500 fusions;

ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΠΑΙΖΩ και δεν το παρατάωωωω;;;;; :hang3::tw:

relax ρε.. σου βρήκα πως να παίξεις :smoke:

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AfzEKCd1pg4]Build of the Week S03E09: The True Glass Cannon - YouTube[/ame]

Link to comment
Share on other sites

Ερευνητικό δεν το λες, εξηγεί το νόημα στο thread του:

OK so first thing, in this build you will NOT gain exp, you will not level, you will die....A LOT.It is only done for the lulz.

Το είχα δει παλιότερα το build, αλλά δεν περίμενα ποτέ να γίνονταν build of the week :p

Link to comment
Share on other sites

:D για PvP είναι φοβερό.. ειδικά στα LLD!

επίσης αφού το build τελειώνει ουσιαστικά περίπου στα 70-80 lvl (αν σετ-αρεις τα gems σου και lvl-αρεις σε αλλόν παίκτη) τα φοράς στον CoD σου και κάνεις end-game maps :p δεν φοβάσαι τίποτα μετά χαχαχα :p

και σίγουρα βγαίνουν αρκετά διαφορετικά builds για cast on death (με τόσα gem skills) :p

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μου άνοιξε η Zana το The Coward's Trial!

Μπήκα ο βλάσφημος χωρίς φόβο και πάθος.. :rofl: λέτε να συνεχίσω μετά το πρώτο επίπεδο ή θα με κλαίνε οι ρέγγες;;

edit: κωλώωωωνει ρε ο Γιωργάρας;;

:)

vWRg07i.jpg

Έγινε επεξεργασία από Delijohn
Link to comment
Share on other sites

δάκρυα χαράς..

lvl85 και νέο hideout με 4 Masters και νέα κάρτα γραφικών (nvidia) με την οποία λόγω optimization βλέπω σταθερά 146-168-200fps :triniti:

Όρεξη να'χεις να ψοφάς.. ειδικά στο torture chamber :whip:

Nice! Τι build κάνεις (sorry αν το ανέφερες παλιότερα);

Όσο για το torture chamber, αυτό το boss είναι ειδική περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Το build είναι κάτι....φλου. Είναι ο πρώτος μου χαρακτήρας κι είναι στο standard. Δεν είχα στο μυαλό μου πώς να τον φτιάξω και βοήθησαν πολύ τα παιδιά εδώ (hondo).

Για tank πήγαινε αλλά είναι δύσκολο.. όπως βλέπεις χτυπάω με dual strike και cleave κι έχω 2 codt το ένα με τον κλασσικό συνδυασμό imm call και enduring cry και το άλλο με devouring totem, μια curse και κάτι άλλο.. δες κι εδώ μερικά. Tέλος το tree εδώ.

Γενικώς θέλω πολλά respec γιατί τρώω τρελό ξύλο.. δεν έχω και ΤΕΛΕΙΟ gear λόγω φτώχειας. Από τη μια λέω να ξεκινήσω καινούριο χαρακτήρα.. από την άλλη το βαριέμαι και λέω άσε μήπως φτιάξεις αυτόν καλύτερα.

Πιο πολύ η χαρά είναι επειδή λόγω της κάρτας, έχω πλέον καλύτερα γραφικά. Έπαιζα τόσο καιρό με την ενσωματωμένη του 3570Κ και δεν είχα σταθερά fps και πολύ κάτω των 60.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.