Jump to content




hondo1

Recommended Posts

Συνεχίζω ακάθεκτος, 36lvl, άμυνες λίιιγο πεσμένες είναι η αλήθεια, αλλά πιστεύω θα επανέλθω μέσω του Skill tree... Πείραξα και λίγο τα gems και τώρα το life gain on hit είναι μόνο στο sweep, καλό για crowd control, αλλά εντάξει... πριν το είχα και στο main hand... Τώρα main hand έχω infernal blow με added fire damage, μην ρωτάτε lvl δεν θυμάμαι... dps... πάλι δεν θυμάμαι :p γύρω στο 370, μπορεί και παραπάνω...

Με αυτό που καραγούσταρα από σήμερα που το βρήκα είναι το leap slam. Έχει φάση στο battlefront που μπορείς και πηδάς πάνω από τις λίμνες ή από τα χαμηλότερα επίπεδα στα ψηλότερα και δεν τρως την ώρα σου ταξιδεύοντας. Και στο να φτάνεις απομακρυσμένους εχθρούς καλό είναι, και ας μην σκάει dmg, ακόμα τουλάχιστον... :p

Τώρα από όλα αυτά που λαμβάνουν χώρα αναμένω το endless ledge το αυριανό, αν θυμάμαι καλά παίζει να είμαι σπίτι, άρα θα καλοπεράσω... Τώρα αν προλάβω κάνα ξέμπαργκο και έχω όρεξη θα παίξω, σαν χθες, που μπήκα λιγότερο από μία ώρα από το τέλος... Φάση είχε, μαθαίνεις καλύτερα τον χαρακτήρα πιστεύω...

Enough spam and useless stuff for today.

Συνήθως τα περισσότερα races (εκτός 1week-1month) είναι based στο class σου. Μετράει δλδ τι class θα πάρεις, τα tree-points που έχει στο κάθε class όπως επίσης τα gem rewards και κάνεις ένα μικρό theory για το build αναλόγως την ώρα/lvl efficiency σου. Είναι τελείως ξεχωριστό κομμάτι του game (οπώς θα είναι στα pvp seasons) Ναι μεν είσαι περιορισμένος λόγω του χρόνου/gem/skills στο race αλλά μπορείς να μάθεις πολλά :p

tips για races (εκτός endless ledge-descents κλπ):

http://pathofexile.gamepedia.com/Quest_Rewards

http://pathofexile.gamepedia.com/Vendor_recipes

Στο game κανονικά Πειραματίσου με τα skills (όσο μπορείς) γιατί συνήθως το 99.9% στα πρώτα builds είναι fail :happy:

small tip για leap slam (όχι based όλο το build σου πάνω στο leap slam) μπορείς να έχεις σε 4l item leap slam-faster attacks-culling strike-item rarity (R-G-G-B) που σημαίνει γρήγορο mobility-escape-IIR στα bosses κλπ

Τσέκαρε μήπως αλλάξεις το sweep. Έχω ακούσει ότι είναι μάπα... δεν σου κάνει άλλο κόκκινο gem για melee; Π.χ. κάνα cleave; Αν παίζεις με φωτιά καλό είναι και το molten strike..

Εγώ χθες στο βραδινό δίωρο δεν πήγα καλά.. άργησα και δεν πήγα ψηλά. Ψόφησα στη merveil 10 λεπτά πριν το τέλος.. ο hondo πήγε πιο καλά! :banging:

Το sweep είναι κτήνος σαν skill και αν κάνεις σωστό theory βγαίνουν πολύ καλά end-game builds :p

Ναι κάτι κάναμε... 14ος Marauder :whistle2: (πρέπει να μπήκαν περίπου στους 5-6k παίκτες)

Θα μπώ σε λίγο για το 4h piety kill.... πολύ ενδιαφέρον φένεται :happy: -> 63ος κ 10ος duelist :D (2h.40m λόγω μερικών troll areas layout και κάτω του μετρίου items)

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα χαλαρο παιχνιδακι σε αυτο το στυλ για να περνα η ωρα. Το ειχα δοκιμασει καποια στιγμη αλλα το αφησα λογω WoW και end game raiding τοτε, κατι που αυτη την στιγμη αποκλειεται λογω χρονου.

Τι class προτεινεται που να μην εχω μονιμο αγχος αν θα ψοφησω? Προτιμω κατι σε caster, αν οχι, σιγουρα ranged, δεν τρελαινομαι να εχω ζωακια, αντε το πολυ κατι σε healer/support αν υπαρχει, παντως σιγουρα ranged, melee δεν θελω να παιξω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα χαλαρο παιχνιδακι σε αυτο το στυλ για να περνα η ωρα. Το ειχα δοκιμασει καποια στιγμη αλλα το αφησα λογω WoW και end game raiding τοτε, κατι που αυτη την στιγμη αποκλειεται λογω χρονου.

Τι class προτεινεται που να μην εχω μονιμο αγχος αν θα ψοφησω? Προτιμω κατι σε caster, αν οχι, σιγουρα ranged, δεν τρελαινομαι να εχω ζωακια, αντε το πολυ κατι σε healer/support αν υπαρχει, παντως σιγουρα ranged, melee δεν θελω να παιξω με τιποτα.

χμμμ χώρις να σε τρολλάρω σου προτείνω Torchlight 2 και Grim Dawn ή Diablo 3 :D

Link to comment
Share on other sites

χμμμ χώρις να σε τρολλάρω σου προτείνω Torchlight 2 και Grim Dawn ή Diablo 3 :D

Γιατι το λες αυτο? Δεδομενου οτι δεν σκοπευω να "αφιερωθω" σε καποιο παιχνιδι, θα προτιμουσα αυτο μιας και ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κι εγώ ήμουν σαν εσένα.. το PoE θέλει να αφιερωθείς. Θέλει να γράψεις πολλές ώρες για να το καταλάβεις και να κάνεις κινήσεις που θα σου βγαίνουν σε καλό. Και κάτι ακόμα.. το παιχνίδι, όπως μου είχε πει κι ο hondo κάποτε, είναι ωραίο στα μεγάλα lvl, που σημαίνει πως έχεις αφιερώσει ΠΟΛΛΕΣ ώρες και δεν έχεις κάνει του κεφαλιού σου.. έχεις πάρει έτοιμα build και τα έχεις υιοθετήσει σχεδόν κατά γράμμα. Τέλος, το σύστημα οικονομίας του παιχνιδιού είναι ζόρικο...

π.χ. χθες βρήκα ακόμα ένα λάθος μου, μετά από 300+ ώρες παιχνιδιού.. είχα build που έριχνε curse στα τέρατα.. μα επί 2! Και χθες είδα ότι υπάρχει ειδικό node στο tree που επιτρέπει και δεύτερο curse ταυτόχρονα.. άρα έκανα βλακεία τόσο καιρό.. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Λίγα για το sweep :p Δεν είναι δυνατό σίγουρα, αλλά με το life gain on hit σε κρατάει καλά στην μάχη αν είσαι περικυκλωμένος. Αν το συνδυάσεις και με τίποτα καλό, κάνα attack speed μου έρχεται στο μυαλό, το spammαρεις άνετα και δεν πέφτεις με τίποτα.

edit: τώρα που το ξανά κοίταξα, δεν είπα ότι το έχω main το sweep, main support ίσως. Όταν είμαι περικυκλωμένος το σπαμμάρω και γεμίζω ζωή ενώ αδειάζει λίγο ο χώρος.

;)

Το leap slam δεν μπορώ να το φανταστώ για main skill... Αν και σίγουρα έχει προοπτικές, ακόμα είναι σχετικά χαμηλό lvl το δικό μου, μια χαρά είναι και έτσι, αν έχεις χώρο το χώνεις κάπου και κάνεις το κουνέλι. Στηρίζεσαι αλλού για damage. Δεν σκοπεύω να το κάνω main. Είμαι μια χαρά με Infernal Blow ή/ και Glacial Hammer.

Τώρα στον Delijohn που λέει αν είμαι fire, η πικρή αλήθεια είναι πως δεν είμαι τίποτα :dance3: Απλά υπάρχω... armor ανεβάζω και attack damage, έτσι γενικά και αόριστα... Λίγο σε φωτιά γέρνω είναι η αλήθεια, αλλά τίποτα standard... Τα πάντα εξαρτώνται από το πιο skill έχει το ψηλότερο DPS και πόσο χώρο έχω πάνω μου, γιατί αλλάζω gear αν βρω ευκαιρία, χωρίς να δίνω τόση σημασία στα sockets. Σε εξαιρετικές περιπτώσεις κάνω λίγο crafting, αλλά όχι τρελά πράγματα, γιατί δεν είμαι ιδιαίτερα εύπορος... Αν και έχω αρχίσει λίγο να παίζω με τα recipes, μπας και γίνω λίγο πιο άνετος... :yes4:

Η μοναδική μου "ένσταση": Χθες έκανα το πρώτο μου hideout με την Tora. Ωραία λέω, χάρηκα! Πήγα να κάνω το daily mission, lvl 35 τα τέρατα στην περιοχή, γύρω στα 28 εγώ. Πέθανα δύο φορές ενώ δεν είχα πεθάνει ως τώρα! :@. Παρόμοιο και σήμερα, αν και σήμερα έπεσα και στο "κανονικό" παιχνίδι μία φορά... Έφριξα λίγο, αλλά υγεία... Τώρα ανεβάζω armor πάλι και είμαι γύρο στο 49% reduced attack damage, 1100 κάτι νομίζω armor...

Έγινε επεξεργασία από TechMonkey
Link to comment
Share on other sites

Άσε μην μπαίνεις καν.. σε τέτοιους χάρτες, την κάνω με ελαφρά. Πρέπει να πας ψηλά σε lvl για να τα κάνεις εύκολα. Να, προχθές μιλούσα με τον Hondo και του λέω μπαίνω να κάνω έναν χάρτη της zana για το daily.. ε μέχρι να πω κύμινο, έφαγα 3 desync και γεια σας.. πήγα για ύπνο για να μην ξεσπάσω σε τπτ εύθραυστο ή κλάψω σα μυξοπαρθένα.. :rofl:

όχι τπτ άλλο, όταν είσαι lvl84, τρία deaths είναι.. πλην 5-6 ώρες σε καλούς χάρτες... :hm:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα σε normal είμαι, οπότε μπορώ να τεστάρω τα νεύρα μου άνετα :p Απλά μου την έδωσε γιατί δεν είχα ξανά πέσει ως τότε στο παιχνίδι, το οποίο και πάλι δείχνει κάτι για το build μου, γιατί με το προηγούμενο έπεφτα 4-5 φορές για να ρίξω τον Brutus σε normal... :whistling

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το λες αυτο? Δεδομενου οτι δεν σκοπευω να "αφιερωθω" σε καποιο παιχνιδι, θα προτιμουσα αυτο μιας και ειναι δωρεαν.

Στο λέω εκ πείρας αφού εφόσον θες κάτι χαλαρό για να περνάει η ώρα. Το PoE είναι το άλλο άκρο...θέλει πολύ αφιέρωση, να παίζεις μόνο αυτό το game και κανένα άλλο (για να καταλάβεις τα βασικά) και επίσης το μόνο hardcore arpg που αυτομάτως δεν το κάνει χαλαρό :p

Γι΄αυτό σου πρότεινα τα παραπάνω games ( μπορείς να τα "βρεις" και free :devil: )

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειραζει, θα το δοκιμασω για τον χαβαλε κι αν γινει πολυ δυσκολο και δεν μ'αρεσει το παραταω, σιγα. Υπαρχει καποιος πολυ απλος guide για witch και καποιο οχι πολυ περιπλοκο αλλα βιωσιμο build? Ειμαι ηδη lvl10 αλλα δεν εχω βαλει καθολου ποντους.

Link to comment
Share on other sites

Τρελάθηκε το αφεντικό σήμερα! Δύο unique σήκωσα...

Επίσης το build αποδίδει τρελά, σκότωσα τον Gravicius χαλαρά, ενώ με τον προηγούμενο είχα πεθάνει 7-8 φορές...

Βέβαια δεν μπορούσα να μην πεθάνω 2 φορές στην τυχαία corrupted area, αλλά normal είμαι ακόμα, το ανέχομαι...

Link to comment
Share on other sites

εγω συμφωνω θελει χρονο αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα λετε.... σε beyond παιζω εγω και δεν ειναι τοσο δυσκολα να πω την αληθεια ως τοξοτης kiting backpedal αοε,frost και να μην σε χτυπησουν.:jump:

Link to comment
Share on other sites

εγω συμφωνω θελει χρονο αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα τα πραγματα οσο τα λετε.... σε beyond παιζω εγω και δεν ειναι τοσο δυσκολα να πω την αληθεια ως τοξοτης kiting backpedal αοε,frost και να μην σε χτυπησουν.:jump:

άν ακολουθείς guide τότε είναι κάπως πιο εύκολα τα πράγματα ναι.. ;)

με τι defences είσαι? level και maps που κάνεις? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

άν ακολουθείς guide τότε είναι κάπως πιο εύκολα τα πράγματα ναι.. ;)

με τι defences είσαι? level και maps που κάνεις? :rolleyes:

φιλε ειχα να παιξω απο την beta οποτε, πριν κανα μηνα ειπα να μπω να δω τι εχουν κανει απο τοτε :hehe:

ειδα καινουργια κλαςς κλπ αλλα ειδα οτι θελανε αγορα για να ξεκλειδωσουν και ξενερωσα απειρα.

δεν ξερω μαν τι εννοεις defences O_o

17 lvl 2-3 μερες επαιξα δεν ειχα χρονο μετα σε κατι γκρεμους ειμαι ....

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειχα να παιξω απο την beta οποτε, πριν κανα μηνα ειπα να μπω να δω τι εχουν κανει απο τοτε :hehe:

ειδα καινουργια κλαςς κλπ αλλα ειδα οτι θελανε αγορα για να ξεκλειδωσουν και ξενερωσα απειρα.

δεν ξερω μαν τι εννοεις defences O_o

17 lvl 2-3 μερες επαιξα δεν ειχα χρονο μετα σε κατι γκρεμους ειμαι ....

Δεν χρειαζεται να αγορασεις τιποτα, για να ξεκλειδωσεις κατι, κατι καταλαβες λαθος μαλλον!

Link to comment
Share on other sites

1η φορά που σκοτώνω τον Dominus χωρίς να πεθάνω, στο normal πάντα, φανταστείτε πόσο άθλια ήταν τα προηγούμενα builds μου... :turn:

Βέβαια μετά, έτσι για να πάει καλά η μέρα, έχασα 20% xp στην αποστολή της Tora :wall:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.