Jump to content




hondo1

Recommended Posts

εχεις κανενα λινκ με 1-2 builds να διαλεξω :jump:

δεν έχω χρόνο να στο έκανα ένα theory αλλά λογικά στα φόρουμ σιγουρα κάτι θα βρείς...

Meele με mirrored dagger , 50% block 50% spell block , 200k dps και atziri farmer :p

only in Standard Ⓒ :hehe:

Link to comment
Share on other sites

Race Season 9 στις 25 του μήνα :devil:

Forum - Announcements - Upcoming 1.2.4 Content Update and Race Season Nine - Path of Exile

Η PvP Season ξεκινάει από Δεκέμβρη με τα νέα leagues/exp στην 1.3 με focus στο LLD ( το πρώτο season θα είναι std και hc μόνο - αργότερα θα μπεί στα challenge leagues )

το demigod prize/trophy του PvP S1 (νέο base amy, που σημαίνει αν έχεις αρκετά τέτοια και με vaal orbs αν γίνουν 5 corrupted rare, δίνοντας στον vendor παίρνεις 1 ίδιο non-corrupt και κάνοντας scour στο item παίρνεις νέο base white item (όπως με το demi της belt - golden obi)

4aokde0.png

Forum - Announcements - Path of Exile's December PvP Update - Path of Exile

και 1.4 αρχές 2015 Act 4 exp :cool:

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

o μπω μπω μπω μπωωωω :flag:

Εγώ άκουσα χθες σε κάποιο stream ότι θα έχουμε και νέα tree για τον duelist και για τον templar το αργότερο μέχρι αρχές δεκέμβρη.

κάθε νέο exp/leagues το κάνουν αυτό, it's called Meta :D

Link to comment
Share on other sites

Ξανά μανά άρχισα από την αρχή (σιγά μην άρχιζα από το τέλος :fie: ). Templar σε tank ρυθμούς. Ήμουν 30τρέχα lvl και τώρα είμαι 17. Σίγουρα τώρα είμαι ήδη καλύτερος από πριν, θα δείξει... Κόλλημα!! :man_in_love:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, noobάκι είμαι, μην περιμένεις πολλά ή/ και καλά... Αλλά εξελίσσεται πολύ καλύτερα από τον προηγούμενο, επίσης Templar ο προηγούμενος.

Είναι η πρώτη φορά που έριξα ματιά σε builds πριν ξεκινήσω και γενικά έχω μία κάποια στρατηγική... Απλά είναι η φάση ότι τώρα έφτασα 80 kill streak χωρίς να ακουμπήσω potion, ενώ πριν με έχωνε το σύμπαν όλο... Βέβαια είμαι ακόμα στο normal, στο cruel άρχισε να κάνει νερά ο άλλος... (Ή merciless, ποιο είναι δεύτερο;; :cry: )

Τώρα τι να πω... Γενικά tankάκι τον κάνω και καλά πάει... 10+ life regen/s και αρκετό armor, 58% reduced damage αν θυμάμαι... Δεν έχω πολύ καλά elementals ακόμα, αλλά θα φτάσω και εκεί... Του βάζω κάτι ψιλοάκυρα accuracy στο tree, καλά του κάνω ή δεν χρειάζεται και τα χαλάω τσάμπα;

19lvl ~100DPS το σκέτο χτύπημα, αλλά βαράω πάντα με Heavy Strike, linkαρισμένο με life on hit ή όπως το λένε, άλλος ένας λόγος που δεν νιώθω... Γύρω στα ~165 DPS φτάνει αυτό...

Επίσης Molten Strike linkαρισμένο με added elemental damage, και το ακολουθάει από πίσω σε DPS, γύρω στα 161 αν θυμάμαι... Έχω κι άλλα gems σαφώς, αλλά για ομορφιά, δεν τα χρησιμοποιώ, απλά τα lvlάρω...

:baby:

Αυτά, δεν έχω κάτι άλλο να πω :p Ρωτήστε ότι θέλετε, δεν είμαι και ο πιο σχετικός, ούτε με το συγκεκριμένο παιχνίδι, 71 ωρίτσες έχω, ούτε με παιχνίδια του είδους...

Έγινε επεξεργασία από TechMonkey
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου πει με απλα ελληνικα :man_in_love: τι παιζει με τους masters?

Σημερα πηρα ενα hideout της Tora αν θυμαμαι :p Level 4, ωραια εκανα λιγο edit

στο hideout , εκανα και ενα κραφτ!! Με τους υπολοιπους τι γινεται? πως τους φερνω στο hideout? γενικα τι παιζει? :whistle2:

εδιτ: εκανα invite και αλλον μαστερ...αλλα δεν μπορω να κανω αλλον γιατι μου λεει οτι ειναι full, ποτε παιρνω παραπανω ''slots'' ?

act 1 normal βρισκεται το hideout , δεν ξερω αν παιζει καποιο ρολο αυτο.

Έγινε επεξεργασία από ValantisMP
Link to comment
Share on other sites

Λεπόν.. άκου:

Οι masters αυτοί, είναι ένα νέο πακέτο, με το οποίο μπορούμε να βάλουμε κάποια updates στα gear μας. Πώς; Μα με το να κάνουμε lvl τον εκάστοτε master κι αφού μετά τον φέρουμε έστω και μια φορά στο hideout μας, μας δίνει κ το ανάλογο craft table.

Έτσι φτάνουμε στο δεύτερο fact.. ΕΣΥ έχεις το hideout σου (ένα) κι όχι ο κάθε master. Απλά με έναν, φτιάχνεις το δικό σου. Εδώ δες, επιλέγοντας ποιον, φτιάχνεις τι..

Master Hideout Hideout Tileset

Catarina, Master of the Dead

Unearthed Hideout Graveyard tileset

Elreon, Loremaster

Enlightened Hideout Library tileset

Haku, Armourmaster

Coast tileset

Tora, Master of the Hunt

Lush Hideout Forest tileset

Vagan, Weaponmaster

Battle-scarred Hideout Barracks tileset

Vorici, Master Assassin

Backstreet Hideout Sarn tileset

Zana, Master Cartographer

Immaculate Hideout Solaris tileset

Στο lvl 3 κάποιου master, μπορείς να φτιάξεις το δικό σου hideout με αυτόν.

Στο lvl 2 κάποιου master, μπορείς να τον καλέσεις στο δικό σου hideout.

Με έναν master με level:

3 lvl μπορείς να έχεις 2 Masters στο hideout

5 lvl μπορείς να έχεις 3 Masters στο hideout

7 lvl μπορείς να έχεις4 Masters στο hideout

τέλος ο καθένας σου πουλάει κάποια πράγματα και gems

και σου δίνει καθημερινά κι ένα daily mission

αν διώξεις κάποιον master από το hideout ώστε να καλέσεις άλλον, να ξέρεις ότι θα χάσει όλο το exp μέχρι την αρχή του lvl που είναι...

Link to comment
Share on other sites

έτσι boy τα έμαθες σιγά σιγά! :p

επίσης υπάρχει και 8ος κρυφός master... Krillson, Master Fisherman

το bench-crafting είναι για low/mid-tier mods και ολοκληρώνει αυτό που έλειπε από το self-found. Όπως παίζουν και sig-mod items πχ −(4 to 8) to Mana Cost of Skills (rings-amys)

Eίναι όπως το είχα προβλέψει. 50-50% με το self-trading :clap: (όχι τα extreme T1 tier εννοείτε)

Must τα benches για το LLD PvP!

Master - Path of Exile Wiki

Link to comment
Share on other sites

Λεπόν.. άκου:

Οι masters αυτοί, είναι ένα νέο πακέτο, με το οποίο μπορούμε να βάλουμε κάποια updates στα gear μας. Πώς; Μα με το να κάνουμε lvl τον εκάστοτε master κι αφού μετά τον φέρουμε έστω και μια φορά στο hideout μας, μας δίνει κ το ανάλογο craft table.

Έτσι φτάνουμε στο δεύτερο fact.. ΕΣΥ έχεις το hideout σου (ένα) κι όχι ο κάθε master. Απλά με έναν, φτιάχνεις το δικό σου. Εδώ δες, επιλέγοντας ποιον, φτιάχνεις τι..

Master Hideout Hideout Tileset

Catarina, Master of the Dead

Unearthed Hideout Graveyard tileset

Elreon, Loremaster

Enlightened Hideout Library tileset

Haku, Armourmaster

Coast tileset

Tora, Master of the Hunt

Lush Hideout Forest tileset

Vagan, Weaponmaster

Battle-scarred Hideout Barracks tileset

Vorici, Master Assassin

Backstreet Hideout Sarn tileset

Zana, Master Cartographer

Immaculate Hideout Solaris tileset

Στο lvl 3 κάποιου master, μπορείς να φτιάξεις το δικό σου hideout με αυτόν.

Στο lvl 2 κάποιου master, μπορείς να τον καλέσεις στο δικό σου hideout.

Με έναν master με level:

3 lvl μπορείς να έχεις 2 Masters στο hideout

5 lvl μπορείς να έχεις 3 Masters στο hideout

7 lvl μπορείς να έχεις4 Masters στο hideout

τέλος ο καθένας σου πουλάει κάποια πράγματα και gems

και σου δίνει καθημερινά κι ένα daily mission

αν διώξεις κάποιον master από το hideout ώστε να καλέσεις άλλον, να ξέρεις ότι θα χάσει όλο το exp μέχρι την αρχή του lvl που είναι...

Εχω εναν λεβελ 5 & 4 αλλα δεν μπορω να κανω ινβαιτ και εναν τριτο, γιατι??

μαλλον πρεπει αυτος που εφτιαξα το hideout να ειναι λεβελ 5 ε?

Link to comment
Share on other sites

ναι ακριβώς...για να μπορέσεις να μεγαλώσεις σε Τ2 το hideout σου και να πάρεις ένα master ακόμα.

επίσης μπορείς να έχεις όλα τα benches τους έφοσον τους κάνεις invite και πάρεις το bench από το inventory - αν δεν το είχες κάνει ώς τώρα πρόσεχε μη χάσεις το xp τους με το dismiss/invite ειδικά όταν είναι 4+lvl (περίμενε να πάρουν lvl) :p

Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ο πιο εύκολος για lvlάρισμα είναι ο haku.. πήρα αυτόν και τον vorici.

Ανέβασα τον haku ως ένα σημείο, έφτιαξα μετά hideout και τώρα έχω τον vorici, την zana και τον elreon που έχει τα πιο απλά daily missions..

υ.γ.: ΠΡΟΣΟΧΗ με τη Zana και το πού σε στέλνει (πολλές φορές θα πονέσει ο κωλαρίκος σου)

Link to comment
Share on other sites

Race Season 9 - ξεκινάει σήμερα στις 11 το βράδυ :happy2:

https://www.pathofexile.com/seasons

και το demi του + alt-art rewards

http://pathofexile.gamepedia.com/Demigod%27s_Eye

Google Calendar

https://www.google.com/calendar/embed?src=qfscp851vdajal5kv7sr0paqfc%40group.calendar.google.com

iCal

https://www.google.com/calendar/ical/qfscp851vdajal5kv7sr0paqfc%40group.calendar.google.com/public/basic.ics

Έγινε επεξεργασία από hondo1
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω εναν shadow με fists στο cruel αλλα δεν ξέρω πότε θα τον ξαναπιάσω

παίζω και μόνος μου και καταντάει βαρετό ώρες ώρες οταν βαράς τοίχο

θα το αρχίσω πάλι λογικά σημερα-αυριο

Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω ακάθεκτος, 36lvl, άμυνες λίιιγο πεσμένες είναι η αλήθεια, αλλά πιστεύω θα επανέλθω μέσω του Skill tree... Πείραξα και λίγο τα gems και τώρα το life gain on hit είναι μόνο στο sweep, καλό για crowd control, αλλά εντάξει... πριν το είχα και στο main hand... Τώρα main hand έχω infernal blow με added fire damage, μην ρωτάτε lvl δεν θυμάμαι... dps... πάλι δεν θυμάμαι :p γύρω στο 370, μπορεί και παραπάνω...

Με αυτό που καραγούσταρα από σήμερα που το βρήκα είναι το leap slam. Έχει φάση στο battlefront που μπορείς και πηδάς πάνω από τις λίμνες ή από τα χαμηλότερα επίπεδα στα ψηλότερα και δεν τρως την ώρα σου ταξιδεύοντας. Και στο να φτάνεις απομακρυσμένους εχθρούς καλό είναι, και ας μην σκάει dmg, ακόμα τουλάχιστον... :p

Τώρα από όλα αυτά που λαμβάνουν χώρα αναμένω το endless ledge το αυριανό, αν θυμάμαι καλά παίζει να είμαι σπίτι, άρα θα καλοπεράσω... Τώρα αν προλάβω κάνα ξέμπαργκο και έχω όρεξη θα παίξω, σαν χθες, που μπήκα λιγότερο από μία ώρα από το τέλος... Φάση είχε, μαθαίνεις καλύτερα τον χαρακτήρα πιστεύω...

Enough spam and useless stuff for today.

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε μήπως αλλάξεις το sweep. Έχω ακούσει ότι είναι μάπα... δεν σου κάνει άλλο κόκκινο gem για melee; Π.χ. κάνα cleave; Αν παίζεις με φωτιά καλό είναι και το molten strike..

Εγώ χθες στο βραδινό δίωρο δεν πήγα καλά.. άργησα και δεν πήγα ψηλά. Ψόφησα στη merveil 10 λεπτά πριν το τέλος.. ο hondo πήγε πιο καλά! :banging:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Δημιουργία...

Important Information

Ο ιστότοπος theLab.gr χρησιμοποιεί cookies για να διασφαλίσει την καλύτερη εμπειρία σας κατά την περιήγηση. Μπορείτε να προσαρμόσετε τις ρυθμίσεις των cookies σας , διαφορετικά θα υποθέσουμε ότι είστε εντάξει για να συνεχίσετε.